אלרגיות: מהו הטיפול האלטרנטיבי שעשוי להוביל להקלה במצב?

אלרגיות נגרמות עקב תגובת יתר של מערכת החיסון לחומרים שונים (אלרגנים), אשר במצב תקין אינם מזוהים כמזיקים לגוף. על פי הרפואה הסינית, האלרגיה מובילה לחסימה ברשת המרידיאנים בגוף וכתוצאה מכך לזרימה לא רציפה של האנרגיה בו ולהתפתחות התגובה האלרגית. שיטת ה-NAET מסייעת ביצירת אנרגיה חזקה בגוף התורמת לסילוק החסימה וכתוצאה מכך גם עשויה לתרום לטיפול באלרגיה: כל הפרטים
כתבה פרסומית כתבת חסותאלרגיה היא תגובת יתר של מערכת החיסון כנגד חומרים שונים שבאופן תקין אינם מזוהים כמזיקים לגוף. חומרים אלה, הנקראים גם אלרגנים, כוללים מזונות שונים, אבקני צמחים, אבק ואף פרוות בעלי חיים. תפקידה של המערכת החיסונית הוא להגן על הגוף מפני חדירת מזהמים שונים, כמו נגיפים וחיידקים ולהילחם בהם. 

במצבים של אלרגיה, מערכת החיסון תוקפת חומרים שאינם מהווים איום פוטנציאלי לגוף. התגובה האלרגית תלויה באלרגן שהוביל להתפתחותה והיא משתנה באופייה ובעוצמתה מאדם לאדם. 

תגובה אלרגית יכול להתבטא בפריחה בעור, גודש באף, קשיי עיכול, כאבי בטן ועוד. היא יכולה להתפתח מיד לאחר החשיפה לאלרגן או בצורה הדרגתית.כאשר האלרגיה מידית קל לזהות מהו הגורם לתגובה האלרגית ולטפל בה. אולם, במקרים בהם התגובה האלרגית הדרגתית והיא מופיעה זמן ממושך לאחר החשיפה לגורם האלרגי, קשה יותר לזהות את האלרגניים. בשני המקרים ניתן לאתר את האלרגניים ולטפל בתופעות.


גבר צעיר סובל מאלרגיה
 mkrberlin | Shutterstock


על פי הרפואה הסינית, מה קורה לגוף במצבים של אלרגיה?

בגופינו קיימים 12 מרידיאנים, אשר יחד מקיימים רשת מסועפת של ערוצי אנרגיה המשמשת להפעלת הגוף. בעת חשיפה לאלרגן, נוצרת חסימה באחד או יותר מהערוצים (המרידאנים) המובילה לזרימה לא רציפה של האנרגיה בגוף ולהתפתחות של תגובה אלרגית. במצבים בהם הגוף ממשיך להיות חשוף לאלרגן לאורך זמן ללא טיפול, תפקוד מערכת המרידיאנים ימשיך להתדרדר וכתוצאה יתפתחו תופעות ומחלות שונות.


מהי שיטת NAET וכיצד מסייעת לטיפול באלרגיות?

NAET- Nambudripad's Allergy Elimination Techniques, היא שיטה טבעית לאבחון וטיפול באלרגיות, ללא הליכים פולשניים, תרופות או חיסונים. מטרת הטיפול היא להפחית את הרגישות לחומרים הגורמים לתגובה האלרגית אצל המטופל ועל ידי כך לגרום למיתון התופעות השונות ולאפשר לגוף להשתקם.

השיטה נחלקת לשני שלבים מרכזיים:

שלב האבחון - בדיקה לבחינת תגובת השריר  (Muscle Response Test (MRT

בדיקה זו בוחנת את כוח שריר היד בנוכחות ובהעדר האלרגן. במהלכה, אוחז הנבדק את המרכיב החשוד כאלרגי בידו. המגע עם החומר האלרגני עלול להוביל לחולשה במערכת השרירים וכתוצאה מכך לירידה בכוח היד. אם הנבדק אינו רגיש לחומר שריר היד יישאר חזק. 


שלב הטיפול

על פי שיטת ה-NAET מטרת הטיפול היא לייצר אנרגיה חזקה בגוף לשם סילוק חסימות המרידאינים הנובעות מהרגישות לאלרגן וכך לעודד את מערכת החיסון לייצר נוגדנים אנטי אלרגיים ספציפיים לחומר האלרגני. 

במהלך הפעולה, מבצע הרופא המטפל לחיצות מבוקרות משני צדי עמוד השדרה המגרות את מערכת העצבים ומובילות וליצירת אנרגיה חזקה בגוף. כתוצאה מהטיפול, בחשיפה הבאה של הגוף לחומר הוא לא יזהה אותו כאלרגן וכך תתאפשר זרימת אנרגיה תקינה ברשת המרידאנים , שתוביל לירידה בסימפטומים עד להחלמה.


למי הטיפול מתאים ? 

הטיפול מתאים לכלל האוכלוסייה, למבוגרים, ילדים, תינוקות, נשים הרות .האבחון והטיפול בתינוקות נעשה ע"י מתווך ללא חשש מתוצאות הטיפול.

מתי צפויה לרוב להיות מורגשת הקלה במצב האלרגיה?

כל מטופל סובל מאלרגיות שונות שלעיתים מובילות לאותו מצב בריאותי. מטופלים שונים מגיבים בצורה שונה לאותו האלרגן ולאותו הטיפול ולכן לא ניתן לקבוע את פרק הזמן שייקח עד להחלמה ולהעלמות הסימפטומים.הכתבה בשיתוף עם ד"ר מיכה צינמן , רופא העוסק לסילוק אלרגיות בשיטת NAET,  שיטה בלתי פולשנית, ללא תרופות וללא כאב.
הכתבה נערכה על-ידי מערכת אינפומד

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר מיכה צינמן השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים רפואה סינית

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
שילוב בין תרופות אלעד 14/04/2020 03:07
  • שלום עישנתי קנאביס תחת תרופה פסיכיאטרית זה יצר לי בלבול וטשטוש בראיה הפרעות שמיעה כמו פוסט טראומה ואפאתיות אשמח שתכון אותי מה לעשות

  • + הוסף תגובה
פרולקטין גבוה מה הסיבה חגית 09/03/2020 13:00
  • שלום רב, (אישה, לא בהריון ולא אחרי לידה) לאחר בדיקות דם שגילו פרולקטין מאוד גבוה, לאחר כמה חודשים הלכתי לרופא אחר, עשיתי MRI ונאמר שיש חשד לאדנומה אבל הרופא החליט שמדובר בשפיר, הוא נתן לי תרופות להפחתת פעילות הבלוטה אבל לדעתי לא מדובר בשום גידול כי אין שום תופעות שקשורות לאדנומה(לא בראייה, לא בכלום, אני לא אחרי לידה או הריון או קבלת הורמונים, הכל אצלי תקין מלבד אנמיה והמוגלובין נמוך גם בלוטת התריס תקינה) ועברה כבר שנה, מה הגישה של דיקור או רפואה סינית בנושא, איך נגשים לזה במה מטפלים, אני צריכה לדעת לפני תחילת הטיפול אם יש דברים שעליי לדעת ואם זה בכלל יעזור, תודה

  • + הוסף תגובה
תוספת הסבר אם לא היה ברור חגית 10/03/2020 13:19
  • אולי זה יהיה יותר ברור: פרולקטין גבוה, Somatomedin C (IGF-1) גם גבוה , ממצאי MRI כתוב: אזור בעל אות חריג בחלק שמאל של היפופיזה קדמית, ייתכן אדנומה. לקורולציה מעבדתית. הרופא נתן לי תרופה שנקראת CABOTRIM TAB ל3 חודשים, אשמח להבין דעתך אם את צריכה יותר פירוט כדי להבין מה הגורם ומה יש לי בדיוק תודה

  • + הוסף תגובה
דיקור סיני שמואל 26/02/2020 16:23
  • עברתי דיקור סיני היום ולפני שבוע בדיוק. האמת שבינתיים מהטיפול אכן יש תוצאות (ויש לזה משמעות רבה). הנקודה היא שהטיפולים כואבים, אמנם אני לא יכול להעיד על עצמי שיש לי סף כאב גבוה, אך הדקירות באמת כאבו לי, גם אחרי שהמחטים היו בפנים (שלב ההמתנה) וגם 6-7 שעות אחרי הטיפול אני מרגיש את הדקירות ברגליים. אולי זה בראש שלי, אבל באמת כואב לי.. מה לעשות?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!