הרמת עפעפיים - ניתוח אסתטי לצרכים בריאותיים

הרמת עפעפיים - ניתוח אסתטי לצרכים בריאותיים
כתבה פרסומית כתבת חסות


לייעוץ חינם על ניתוחי עפעפיים לחצו כאן >>>

אחד הניתוחים הפופולארים ביותר כיום בתחום האסתטיקה הוא ניתוח עפעפיים. הסיבה לכך היא שמדובר בניתוח שאומנם הינו מתחום האסתטיקה, אך יש בו גם ממדים בריאותיים.

ניתוח הרמת עפעפיים משנה את מראה העיניים בפרט, והפנים בכלל, בצורה משכנעת. אך יש לו גם פונקציות בריאותיות ופיזיות. ניתוח הרמת עפעפיים הוא ניתוח שמחזיר לעיניים את היכולת לראות בצורה נוחה בלי ששדה הראייה שלהן יוסתר בגלל צניחת עפעפיים. חשוב לזכור, חוסר יכולת של העיניים לראות בצורה ברורה ופשוטה גורמת לא פעם לעייפות וכאבי ראש, ומקשה על התפקוד היומיומי.

במאמר זה נלמד מה הם השיקולים לביצוע ניתוח הרמת עפעפיים, מי יכול לעבור אותו, וכיצד הוא מתבצע. כך נבין מדוע מדובר באחד הניתוחים האסתטיים הפופולאריים כיום, שגם גברים וגם נשים לא חוששים לעבור אותו.

ניתוח הרמת עפעפיים הוא ניתוח שבמהלכו מסיר הרופא עודפי עור ושומן שהצטברו סביב העיניים וגרמו לצניחת העפעפיים. צניחת עפעפיים נגרמת בגלל ששרירי העפעפיים נוטים לצנוח, ולמעשה הם הראשונים שצונחים עם התקדמות הגיל. עם הזמן, אזור העיניים הופך מקומט וסביב מתרכז שומן רב. 

זה יוצר מראה לא נעים, עייף ומבוגר. לעיתים מתלווה לצניחת העפעפיים גם פגיעה בעפעפיים התחתונות על ידי היווצרות שקיות שומן, שגורמות למראה עייף וכבד. לרוב, מראה זה מתחיל להתקבל בגיל 40. אז נשים וגברים יכולים לפנות אל כירורג פלסטי כדי להתעניין בניתוח הרמת עפעפיים. אז הם יתחילו לשים לב שהמראה שלהם הופך כבד ועייף ובוודאי גם יחושו כך פיזית.

רופאי עיניים נוטים להמליץ לאנשים שנמצאים באחת הקטגוריות של בעיות עיניים, נטילת תרופות שונות ובקבוצות סיכון לדימום יתר, לא לעבור את הניתוח. כמו כן, ייקחו הרופאים בחשבון נסיבות כמו גיל, סוג העור, מידת צניחת העפעפיים ואף מוצא, זאת כדי לוודא שאכן המטופל יכול לעבור ניתוח זה. על מנת לבצע את הניתוח על המטופל להימנע מעישון ומנטילת תרופות מסוימות (לפי הוראות הרופא), ולעבור בדיקות ראייה שונות שימדדו את שדה הראייה שלו.

ניתוח הרמת עפעפיים מתבצע במשך קרוב לשעתיים תחת הרדמה מקומית. לעיתים קרובות, מבקשים המטופלים לשלב בניתוח טיפולים נוספים אפשריים כמו הרמת גבות, פילינג להסרת כתמים, הסרת קמטים ומתיחת השרירים באיזור. בתום הניתוח יועבר המטופל לחדר התאוששות ואחרי מספר שעות ישוחרר לביתו. 

בבית הוא יצטרך לשים רטיות קרות על אזור הטיפול למשך מספר ימים, לטפטף טיפת עיניים אל עיניו ולקחת אנטיביוטיקה לפי מרשם הרופא. אחרי שבוע יוסרו ממנו התפרים (צלקת קטנה תישאר מהניתוח, אך היא תהיה מאחורי הקפל של העין ולא יוכלו להבחין בה) ויהיה ניתן לחזור לפעילות רגילה (נשים מורשות להתאפר אחרי 10 ימים). 

את התוצאות הסופיות של ניתוח הרמת עפעפיים ייראה המטופל אחרי חצי שנה לערך. עם זאת, הוא ירגיש אותן כבר אחרי הניתוח באופן הדרגתי.

לייעוץ חינם על ניתוחי עפעפיים לחצו כאן >>>

פורומים ניתוחי אף

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
הופעת גבנון לאחר ניתוח אף אדל 04/08/2016 14:16
 • עשיתי ניתוח אף לפני שבועיים, האף שלי היה מאוד יפה רק היו לי שני בליטות בצידי האף שהפריעו לי, כשהורדתי את הגבס האף היה קצת נפוח אבל מאוד אהבתי את התוצאה כי הבליטות התיישרו, אתמול התחילו להופיע לי הבליטות כמו שהיו קודם, השאלה שלי אם זה בעקבות הנפיחות( נפיחות שלא הייתה בשבועיים הראשונים) או שהבליטות יחזרו להיות כמו שהיו קודם ואני יצתרך ניתוח חוזר? אני ממש מתוסכלת כי הוצאתי המון כסף והלכתי לאחד המנתחים הכי מפורסמים בארץ( דר קליין)

 • + הוסף תגובה
הופעת גבנון לאחר ניתוח. ד"ר יעקב בר 05/08/2016 07:12
 • שלום אדל. מדובר בשלב מאוד מוקדם לאחר הניתוח. ייתכן שתישארנה בליטות לאחר ניתוח, אך לא ניתן כרגע לדעת זאת בודאות. צריך לזכור כי האף משתנה שנה שלמה לאחר הניתוח וממילא לא ניתן לנתחו שוב בקרוב . מציע לך להתאזר בסבלנות ולפנות לביקורת בראש ובראשונה לרופא שניתח אותך, אני בטוח שהוא יעשה ככל שביכולתו להביא לתוצאה שתשביע את רצונך.

 • + הוסף תגובה
גבנון לאחר ניתוח אף אדל 06/08/2016 11:34
 • היי תודה על המענה, יש לי עוד שאלה- ממה הגבנון יכול לקרות? כי כשהורדתי את הגבס לא היה גבנון בכלל זה נראה שהורידו אותו בניתוח, יכול להיות שיש לי סוג כזה של סחוס שגם אחרי שמורידים אותו הוא חוזר למצבו הקודם? ואם לא אז ממה זה יכול להיות? שלא הורידו אותו מספיק בניתוח או נפיחות/ בצקות וכאלה? תודה ויום טוב

 • + הוסף תגובה
שאלה לאדל נון 18/11/2020 18:56
 • היי אדל, אני עשיתי ניתוח אף לפני שבועיים וקרה לי בדיוק אותו דבר, אחרי כמה ימים שבורדתי את הגבס יצא לי גבנון וזה ממש מלחיץ אותי וכרגע אין תשובה ברורה מהרופא שלי הוא אןמר לי לחכות ושזה עדיין מוקדם לקבל תוצאה... רציתי לשאול אותך אם זה הסתדר לך בסוף? אשמח אם תעני לי זה ממש ממש חשוב לי תודה מראש!

 • + הוסף תגובה
ניתוח אף אדל 25/11/2020 20:11
 • היי, כן זה הסתדר לי זה היה רק בצקת.. ממליצה לא להילחץ בכלל כי יכול להיות שגם אצלך זה בצקת או נפיחות.. זה יכול גם לקרות רק בצד אחד של האף ואחרי שנה ואפילו שנה וחצי האף מגיע לתוצאה הסופית שלו.. הכי חשוב זה לא לגעת באף ולא לקבל מכות באף! שיהיה לך בהצלחה!

 • + הוסף תגובה
ניתוח אף נון 26/11/2020 14:30
 • תודה רבה!! אני מקווה שזה יסתדר לי גם כי זה ממש נראה כמו גבנון ובנוסף יש עצם בולטת בצד יצין מעל הגביון שרואים אותה ממש גם מקדימה וגם בפרופיל וזה מבאס אותי מאוד!!:((

 • + הוסף תגובה
ניתוח אף אדל 26/11/2020 22:41
 • אין מה להתבאס..זה לוקח הרבה זמן עד שהאף מחלים לגמרי.. אצלי לקח יותר משנה וחצי עד התוצאה הסופית.. גם הנשימה שלי הייתה לא טובה וזה הסתדר לי אחרי שנה בערך.. צריך הרבה סבלנות ולא להתרגש בכלל ממה שרואים במראה.. מניסיון שלי👌

 • + הוסף תגובה
אף רחב אחרי ניתוח טל 23/11/2020 22:57
 • היי , לפני קרוב ל5 חודשים עברתי ניתוח אף בשיטה הסגורה אצל מנתח מוכר שמאוד סמכתי עליו . הבעיה שבגינה ניגשתי לניתוח הייתה גבנון בינוני , שלא נראה מהפרונט שאותו בקשתי לא לשנות . ( ללא סטיית מחיצה וכו ) כאמור נאמר לי שההתמקדות באמת תהיה בשיוף הגבנון ושמירה על הפרונט עד כמה שניתן ואם יהיה שינוי בפרונט הוא יהיה לטובה . עכשיו אני כבר 5 חודשים אחריי והפרונט שלי נראה גדול ורחב יותר ממה שהיה לי לפני , ואני רואה את זה באופן מובהק בתמונות בעיקר . השינוי הוא באמת לא קיצוני בפרונט אבל לטעמי אני מרגישה פחות מרוצה מהמראה שלי מקדימה ביחס לאף הטבעי שלי . האם באמת יכול להיות שמדובר בנפיחות גם אחרי תקופה יחסית ארוכה של 5 חודשים ? העור שלי דיי דק ( ברמה שרואים לי את הורידים ) ואני לא רואה שינוי במצב בין החודשים . האם יש סיכוי שברגע שמורידים את הגבנון ולא נוגעים בספטום , נוצר מראה רחב יותר ? כמו שזה היה נראה לפי התחבושות הוא לא נגע לי בקצה האף ובנחיריים גם לא בוודאות . תודה רבה

 • + הוסף תגובה
אף נוטה ימינה ישראל 22/11/2020 18:02
 • עשיתי אצלך ניתוח ליישר את האף וזה הצליח אבל אחרי 4 חודשים האף שלי התחיל לזוז לימין

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!