דלג לתוכן
פרופ' יצחק פריד

פרופ' יצחק פריד

1 מדרגים
המרכז לנוירוכירורגיה תפקודית | אסותא רמת החייל | פרופסור לנוירוכירורגיה במרכז הרפואי של UCLA בלוס אנג'לס
רופא נצפה ביותר

מרפאות

  • אסותא רמת החייל רח הברזל 10, קומה ראשונה, תל אביב יפו
google map

אודות פרופ' יצחק פריד

פרופ' יצחק פריד מומחה לנוירוכירורגיה בעל שם עולמי בשטח הנוירוכירורגיה התפקודית וניתוחי מוח לחולי אפילפסיה וחולי הפרעות תנועה כגון מחלת פרקינסון.

פרופסור פריד מנהל את התכנית לניתוחי אפילפסיה באוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג'לס  (UCLA) שהיא אחת התכניות המובילות בעולם.  הוא הקים את היחידה לנוירוכירורגיה תפקודית במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב) וכיום מנתח בארץ  במרכז החדש והמודרני  לנוירוכירורגיה תפקודית בבי"ח אסותא ברמת החייל.

פרופ' פריד הביא לארץ את השיטות המתקדמות ביותר לאיתור מוקדי אפילפסיה במוח כולל אלקטרודות זעירות המוחדרות לאזורי המוקד (SEEG) וכן מספר קוצבי מוח.  הוא ביצע בזמנו את ניתוחי ה- DBS  הראשונים בארץ להשתלת קוצבי מוח לפרקינסון ולאפילפסיה (DEEP BRAIN STIMULATION). הוא מנתח מוקדי אפילפסיה, גידולי מוח ומלפורמציות התפתחותיות או וסקולריות באזורים קרובים למרכזי דיבור ותנועה במוח ומשתמש בשיטות המתקדמות ביותר כדי לשמר תיפקודים אלה בזמן ניתוח. 

פרופ' פריד מנתח גם ילדים הסובלים מבעיות אפילפסיה קשות וביצע את המספר הגדול ביותר בארץ של ניתוחים מסוג זה כולל ניתוחים של המיספרוטומיה בהם הטיפול הוא במחצית שלמה של המוח.  בשנת 2002 השתתף בניתוח הפרדת תאומות סיאמיות מחוברות בראשן ב UCLA  שזכה לפירסום עולמי בשל מורכבות הניתוח. 

פרופ' פריד הביא לישראל כמדינה ראשונה מחוץ לארה"ב  את טכנולוגיית הלייזר לצריבת המוקד האפילפטי בחולים בהם הטיפול התרופתי איננו עוזר. הליך הצריבה החדשני הוא זעיר פולשני, אינו דורש פתיחת הגולגולת ומבוצע באמצעות טכנולוגיה המשלבת בין פעולת לייזר זעיר פולשנית וסריקת MRI מתקדמת המאפשר ניטור בזמן אמת של האזור הנצרב במוח.

פרופ'  פריד הוא גם החוקר המוביל בעולם בניטור  ומחקר תפקודי מוח ברמת נוירונים בודדים בחולים נוירוכירורגיים, הוא חבר באירגוני נוירוכירורגיה בארץ ובארה"ב, עמית הקולג' האמריקאי למנתחים (FACS), עמית הארגון למנתחי מוח בארה"ב  (AANS) ועמית האגודה האמריקאית לקידום המדע (AAAS) בארה"ב. הוא מרצה מבוקש בעולם בשטח נוירוכירורגיה ומוח ואף הוזמן להרצאה מיוחדת בפורום נובל בשטוקהולם. פרסם מעל 200 מאמרים בשטח  נוירוכירורגיה ומוח בעיתונים המובילים בעולם.

פרופ' פריד הוא בוגר ביה"ס לרפואה באוניברסיטת סטנפורד בקליפורניה והשתלם בנוירוכירורגיה וכן בניתוחי אפילפסיה במרכז הרפואי של אוניברסיטת ייל . הוא מוסמך נוירוכירורגיה בארה"ב (BOARD CERTIFIED) וכן בישראל.

למקורות נוספים:www.itzhakfried.com   

  • שירות ניתן בשפות: English Flagאנגלית Hebrew Flagעברית
  • שלושה כוכבים דירוג כללי
  • שירות שירות
  • שעון זמן המתנה
  • מזוודה מקצועיות

עובד עם

תחומי טיפול

באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו