שאלה - אלרגיה שגורמת גרד

השאלה:
השלמתי לאחרונה טיפול של 5 חודשים ברואקוטן (20 מ"ג במשך 3 חודשים + 30 מ"ג במשך חודשיים). כעת, שבוע לאחר השלמת הטיפול, העור שלי מגרד מאוד. כמו כן, במהלך כל הטיפול, כל בדיקות הדם הראו רמה גבוהה של Monocytes כ-10%, וכן של Eosinophils כ-7%. הרופ




תשובה:


רמות התאים הלבנים הספציפיים שציינתך בשאלתך אכן מעידים על תגובה אלרגית, ולאו דווקא קשורים ישירות לסיום הטיפול ברואקוטן. אתה אף מעיד על עצמך שאתה סובל מאלרגיה, ולכן זהו ההסבר הטבעי לעלייה בספירה. הרמות הללו אינן מסוכנות.

אני מייעץ לך להימנע מגורמים היכולים לגרות את העור שלך וליצור תגובות אלרגיות, ולהשתמש בדרכי מניעה שונות, כגון היגיינה, מקלחות פושרות ולא ממושכות, והימנעות ממגע עם אלרגנים ידועים.

במקרה של גרד, אתה יכול לפנות לרופא המשפחה המטפל ולקבל טיפול באנטי היסטמינים אשר יקלו על הסימפטומים.

אם אין שיפור במצב הגרד, אני ממליץ לך לפנות לאלרגולוג להמשך הבירור והטיפול בתגובה האלרגית ובגרד מהם אתה סובל.

ד"ר גיל טאובר - אינפומד




רופאים ומכונים בפוקוס
רופאים בתחום
פרופ' חנן גוזנר-גור פרופ' חנן גוזנר-גור
מומחה בראומטולוגיה וברפואה פנימית קרא עוד
ד"ר ניר נתנזון ד"ר ניר נתנזון
מיפוי שומות- גילוי מוקדם של סרטן העור קרא עוד
מידע וכלים שימושיים

אינפומד בריאות דיגיטלית בע"מ