שאלה - תופעות לוואי של ריטלין

השאלה:
אני בת 23. אובחנתי לא מזמן על ידי פסיכיאטרית כסובלת מ- ADD. ניסיתי כבר כמה סוגים ומינונים של ריטלין. אתמול והיום לקחתי LA 40 מ"ג (אני שוקלת 50 ק"ג), וגם אתמול וגם היום היו לי כאבים בזרוע השמאלית מתחת לכתף, בעיקר בשעתיים האחרונות של השפעת


תשובה:


התופעה שאת מתארת יכולה להיות קשורה לטיפול התרופתי, או לתופעות גופניות, או לתופעות נפשיות שאינן קשורות לטיפול (כגון כאבי שרירים לאחר מאמץ, כאב גופני שמקורו בחרדה ועוד).

התופעה יכולה להיות קשורה למצב של מינון יתר, והמינון שאת נוטלת הוא די גבוה, אבל על מנת לדעת אם זהו מינון יתר יש להכיר את ההיסטוריה של בעיית הקשב שלך, ואת ההיסטוריה של התגובה שלך לתכשירי ריטלין אחרים, אותם את כותבת שניסית בעבר.

בכל אופן, אם התופעה של כאבים חוזרת, אני ממליצה לך להיבדק על ידי רופא המשפחה כדי לשלול את קיומה של בעיה גופנית הדורשת טיפול. כדאי לעשות הפסקה של כמה ימים עם הריטלין ולבדוק איך את מרגישה, ואחר כך לנסות לחזור לריטלין ולבדוק אם התופעה של הכאב מופיעה שוב, ואם היא הופעתה קשורה לנטילת הריטלין.

בברכה,

ד"ר איילת אביטל-מגן - פסיכיאטרית





רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!