כל מה שחשוב לדעת על עצירות

עצירות היא בעיה שעשויה להיות מוכרת לאנשים רבים. למעשה, מדובר באחת הבעיות הבריאותיות השכיחות ביותר בעולם, שכן על פי הערכות שונות כחמישית מכלל אוכלוסיית העולם סובלת מבעיה זו במידת חומרה כזו או אחרת.

כתבה פרסומית כתבת חסות

תאריך עדכון: 10/07/2019
עצירות היא בעיה שעשויה להיות מוכרת לאנשים רבים. למעשה, מדובר באחת הבעיות הבריאותיות השכיחות ביותר בעולם, שכן על פי הערכות שונות כחמישית מכלל אוכלוסיית העולם סובלת מבעיה זו במידת חומרה כזו או אחרת. עקב שכיחותה הגבוהה, כמו גם עקב האופן בו היא פוגעת בתפקוד חיי היום יום של הסובלים ממנה, חשוב לדעת שהיא ניתנת לפתירה יחסית בקלות ולא צריך להשלים עם החיים הלא נוחים עמה.סימפטומים
עצירות היא תופעה המתארת קושי בעשיית צרכים ויציאות רגילות וסדירות. מומחים מגדירים מצב של עצירות כאשר אדם מבצע רק שלוש יציאות בשבוע או פחות, וזאת תוך כדי קושי רב ומתן צואה קשה ויבשה. סימפטום נוסף לעצירות הוא שהיציאות עצמן חלקיות ולא שלמות. שורת סימפטומים נילווים עשויים להופיע לצד העצירות, וזאת עקב הלחץ הפיזי והנפשי אשר מופעל על הסובל ממנה. בין אלו ניתן למנות כאבי ראש ובטן, עייפות, בטן נפוחה ועוד.

סיבות וגורמי סיכון
העצירות אם כן הינה בעיה מטרידה אשר מביאה לחוסר נוחות וסבל גדול עבור אנשים רבים. אף על פי כן, חשוב לזכור שלרוב עצירות היא סימפטום אשר נוצר עקב מצבים רפואיים מורכבים, אשר קשורים למערכות העיכול וטיהור הרעלים של הגוף. כך למשל אנשים מבוגרים רבים סובלים מעצירות, וזאת עקב בעיות שונות בשרירי רצפת האגן, טחורים ומחלות נוספות המקושרות לזקנה. נשים בהריון אף הן נוטות לסבול מעצירות, וזאת עקב המשקל הרב שהן נושאות, אשר מפעיל לחץ על מערכת העיכול שלהן. גם חולים בסוגים שונים של סרטן או מחלות אחרות כגון טרשת נפוצה עשויים לחוות עצירות. אולם חשוב לזכור שתזונה לקוייה היא אחד הגורמים העיקריים שגורמים לעצירות, בהקשר של קבוצות הסיכון הללו כמו גם קבוצות אחרות - צריכה גבוהה מדי של מזון מעובד, יבש ונטול רכיבים תזונתיים הוא הבסיס לכל מקרה כזה של עצירות.


מניעה
הטיפול הטוב ביותר לעצירות הוא מניעתה מלכתחילה. וכפי שניתן להבין מהאמור לעיל, תזונה נאותה היא הטיפול המניעתי הטוב ביותר להופעת עצירות. לפיכך, מומלץ להרכיב תפריט יומי מאוזן אשר כולל כמות גבוהה של מזונות עשירים בסיבים ורכיבים תזונתיים נוספים, כמו דגנים מלאים ופירות וירקות טריים. מומלץ גם לצרוך כמה שפחות מזון מעובד, סוכר, קפאין, אלכוהול וסוגי רעלים שונים, אשר מקשים על מערכת העיכול לבצע את תפקידה כראוי. חשוב לציין שגם פעילות גופנית מסייעת במניעת העצירות, שכן ספורט על סוגיו מסייע בתהליך פירוק המזון וחילוף החומרים של הגוף. נטילה קבועה של חיידקים פרוביוטיים תעזור למנוע עצירות.

טיפול
במידה ואדם מסוים חושש שהוא סובל מעצירות, קיים פתרון טבעי לבעייתו. השלב הראשון בטיפול הוא שחרור הלחץ המיידי שאותו אדם חש. זאת ניתן לעשות במספר אופנים, כמו תוספי תזונה הגורמים למטבוליזם לעבוד טוב יותר, פרוביוטיקה במינון גבוה, הידרוקולוניקס ועוד. השלב הבא בטיפול הוא זיהוי הרכיבים החסרים בתזונתו של אותו אדם, והרכבת תפריט הולם אשר ימנע את חזרתה של העצירות. כמובן שעל מנת שכל שלבי הטיפול יתבצעו כהלכה וללא סיכונים מיותר יש להיוועץ במומחים לטיפול בעצירות, ולא לפעול על פי שיקול הדעת האישי.
 

פורומים, רפואה סינית ומערכת העיכול

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
בדיקת תדרים בגוף אילנית 05/10/2019 11:05
 • שלום עברתי בדיקת תדרים של הגוף במכשיר שמחבר אלקטרודות לרגל. יצא שיש לי רגישות לפלואוריד, חיטה, חומצה טרטית, האם לדעתך אפשר לסמוך על הבדיקה הזאת? האם באמת אפשר לבדוק רגישויות דרך תדרים בגוף? מה דעתך? מאחר וזה מצריך ממני להימנע מהרבה דברים שהייתי צורכת והאם יש הצדקה להסירם מהתפריט

 • + הוסף תגובה
תדרים Dipl.Ac.Herbs אבי פלד 05/10/2019 11:24
 • שלום,לא ידועה לי מידת האמינות של המכשירים הללו . עשי נסיון והימנעי מהמזונות הנ''ל ותראי אם זה נכון לך. בהצלחה.

 • + הוסף תגובה
תולעיים במעיים תזונה מאי 15/09/2019 15:47
 • היי יש לי תולעים במעיים כיצד ניתן לטפל מה כדאי לאכול האם רצוי להימנע מסוכר?

 • + הוסף תגובה
תולעים Dipl.Ac.Herbs אבי פלד 15/09/2019 16:16
 • שלום מאי, כמה זמן את סובלת מתולעים? האם ניסית טיפול קונבנציונלי ללא הצלחה? באופן כללי בלבד, לרוב ניתנת התרופה ורמוקס על פי הנחיית הרופא. מבחינת הרפואה הטבעית ,רצוי להימנע מסוכרים לצד נטילת צמחי מרפא בהנחיית מטפל מוסמך ברפואה סינית/הרבליסט . אנא פני לייעוץ מקצועי .בהצלחה.

 • + הוסף תגובה
כאבים חדים באזור הלסת העליונה אילונה 07/09/2019 22:12
 • שלום, לאחרונה התחלתי להרגיש מדי פעם גלים של כאב חד בלסת העליונה בכיוון הלחי. הכאב ממוקם לא רחוק מהמפרק של הלסת (אבל לא שם). לא ברור לי אם מקור הכאב בעצם הלסת או בחך. הכאב מרגיש כמו דקירה במחט מלובנת. הוא מופיע כמו מספר גלים קצרים ותכופים של כאב שמופיעים ומיד נעלמים. אחרי מספר גלים כאלה הכאב נרגע, אבל אחרי כמה זמן (בין 15 דקות למספר שעות) הוא מופיע שוב. התופעה התחילה פני חודש, אח"כ כמעט נעלמה אבל בשבוע האחרון הופיעה שוב בצורה אינטנסיבית. כשזה רק הופיע לפני חודש חשבתי שהכאב נגרם עקב זה שלעסתי משהו קשה בשן טוחנת שלפני שנה בוצע בה טיפול שורש והתקינו בה כתר, אבל רופא השיניים בדק ובצילום (של השן שטופלה בלבד) נמצא שהשן והכתר נראים תקינים. כאמור הכאבים חזרו בשבוע האחרון ובאופן תכוף יותר, אבל הבעיה שאין לי מושג למי לפנות להמשך בירור. אודה על השערות מה זה יכול להיות, ולאיזה סוג רופא יש לפנות לבירור כל אפשרות. תודה.

 • + הוסף תגובה
כאב בלסת Dipl.Ac.Herbs אבי פלד 07/09/2019 22:23
 • שלום, פנה לרופא פה ולסת על מנת לקבל אבחון נכון. תוכל גם להיעזר בדיקור סיני שעשוי להקל על התופעה. *אין ההמלצה זו תחליף לייעוץ רפואי. בהצלחה.

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!