חדש: הבדיקה שמאבחנת דלקת בנרתיק ב-2 דקות

30% מהנשים יסבלו מדלקת בנרתיק. בדיקה חדשה מייתרת את הצורך בבדיקות מעבדה, ומאפשרת לדעת בתוך 2 דקות מה סוג הטיפול
כתבה פרסומית כתבת חסות


30% מהנשים יסבלו מדלקת בנרתיק. בדיקה חדשה מייתרת את הצורך בבדיקות מעבדה, ומאפשרת לדעת בתוך 2 דקות מה סוג הטיפול 


30% מכלל הנשים במדינות המערב סובלות מדלקות בנרתיק. הגורמים העיקריים לדלקות אלו הם חיידקים (וגינוזיס בקטריאלית כ-40%), פטריה (קנדידה כ-25%) וטפיל (טריכומונאס כ-20%).


התסמינים העיקריים לדלקת בנרתיק הם הפרשה נרתיקית שצבעה או ריחה שונה מהרגיל, גירוי נרתיקי המתבטא בגרד, עקצוץ או צריבה ואי-נוחות וכאב בעת בקיום יחסי מין. 


קראו עוד: דלקת או פטרייה? כך תבדילו


כיום, בדיקת מעבדה של ההפרשות הנרתיקיות משמשת כבסיס לאבחון מדויק ולמתן טיפול מתאים. בשל הנוהל הקובע כי יש לשלוח תרבית ומשטח נרתיקיים למעבדה, חלק נכבד מהחולות מקבלות טיפול "אינטואיטיבי" לפני קבלת התוצאות. לכן , חלקן אינן  זוכות לטיפול מתאים לפתרון בעייתן הרפואית.  


בדיקה חדשה מאפשרת לקבל תוצאות בתוך שתי דקות בלבד - וכך להתאים לאישה את סוג הטיפול המתאים לה במדויק.


דלקת בנרתיק. הבדיקה החדשה מאבחנת תוך 2 דקות

דלקת בנרתיק. נגרמת מחיידקים או פטריה


כיצד מתבצעת הבדיקה?

הגיניקולוג לוקח מהאישה משטח מצוואר הרחם. הוא מכניס אותו למכשיר רפואי (VGTTest) שמזהה את הסמנים הביולוגיים האופייניים לשלושת הגורמים העיקריים לדלקות וגינליות בנשים. המכשיר קובע על פי כמותם את סוג הדלקת. 


קראו עוד: איך מטפלים בדלקת חוזרת בדרכי השתן?


עד כמה מדויקת הבדיקה החדשה?

מחקר שנערך לאורך שבע שנים מצא כי הבדיקה מדוייקת ב-95% מהמקרים. הבדיקה החדשה מייתרת את הצורך בבדיקות מעבדה, שתוצאותיהן מגיעות רק לאחר שלושה ימים, והודות לה ניתן למנוע טיפול מיותר באנטיביוטיקה ובתרופות אחרות, והופעה חוזרת של הדלקת. 

 

מתי מומלץ לבצע את הבדיקה?

מומלץ לבצע את הבדיקה כאשר התסמינים מופיעים, בשליש הראשון של ההריון או כבדיקת שגרה אצל רופא הנשים, לטובת אבחון ומניעה מוקדמים. בשלב זה הבדיקה נעשית באופן פרטי.  


המידע נכתב בשיתוף "איה מדיקל", המרכז לרפואת נשים מתקדמת שב"אסותא"פורומים גניקולוגיה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
גלולות יאז אנונימית 21/01/2020 08:40
  • שלום, חיברתי שתי חבילות של גלולות יאז באמצע השבוע השני של החבילה השניה קיבלתי מחזור (לא שכחתי ליטול שום יום) מה יש לעשות? להמשיך לקחת?

  • + הוסף תגובה
פטרייה בנרתיק ונרות אגיסטן סמדר 20/01/2020 19:29
  • היי, אחרי טיפול באנטיביוטיקה (מוקסיפן) יצאה לי פטריה בנרתיק, התחלתי שימוש בנרות אגיסטן ומשחה ויום למחרת התחיל לי דימום. לא חושבת שזה מחזור כי לפני שבועיים קיבלתי. האם זה בעיה ויש סיבה להילחץ?

  • + הוסף תגובה
דחיית המחזור חודשיים רצוף בתאל 06/11/2019 15:11
  • דחיתי את המחזור שלי חודשיים רצוף עם גלולות יאז. ביום שבו לקחתי את הגלולה הרביעית של החפיסה לאחר דחיית המחזור בפעם השנייה ראיתי שיש לי הפרשה רירית שקופה עם דם (ערב קודם קיימתי יחסי מין). וביומיים שלאחר מכן יש לי על התחבושת הפרשות חומות שמזכירות את הדם של תחילת מחזור. האם זה תקין? והאם אני מוגנת מהיריון? תודה.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!