//

המדריך המלא: כל מה שצריך לדעת על הזרקות שומן עצמי

נפח פנים ירוד, קמטי הבעה ומראה עייף של עור הפנים הם רק חלק מסימני הגיל הניתנים לטיפול באמצעות הזרקות שומן עצמי. מה זה בדיוק ולמי זה מתאים?
כתבה פרסומית כתבת חסות


בשנים האחרונות טיפול בהזרקת שומן עצמי הולך ותופס תאוצה. חומרי המילוי המשמשים להשבת נפח לפנים ולמילוי שקעים ופגמים גם באזורים אחרים בגוף, נחלקים לקבועים ולזמניים. החומרים הקבועים נותרים שנים ארוכות אך עלולים לגרום לתופעות לוואי ואף לעיוות. חומרי המילוי הזמניים, הם בעלי פרופיל בטיחותי גבוה אך נעלמים לאחר כשנה עד שנה וחצי. השומן העצמי משלב לעומת זאת את היתרונות של שתי הקבוצות.


קראו עוד: המדריך המלא: 7 שלבים בדרך למתיחת פנים


מהם יתרונות השיטה?

השומן העצמי זמין בכמות בלתי מוגבלת, בעיקר באזור הבטן והירכיים, נראה טבעי לחלוטין ואינו יוצר תגובה אלרגית. בנוסף, זהו הליך קצר ופשוט יחסית ותקופת ההחלמה ממנו מהירה. החיסרון היחיד הוא שחלק מהשומן המוזרק נספג ולכן יש צורך לחזור על הפעולה כמה פעמים עד לקבלת התוצאה הרצויה שתחזיק מעמד לשנים רבות.למי זה מתאים?

טיפול בהזרקות שומן עצמי מתאים לנשים ולגברים הסובלים מהידלדלות של נפח הפנים והידיים בעקבות גיל מתקדם, מחלות, איבוד משקל ועוד. בנוסף הוא מתאים למי שסובלים מצלקות אקנה, מצלקות שקועות או מאזורים שקועים שנגרמו עקב טראומה, וכן לנשים המעוניינות בהגדלה קלה עד בינונית של השדיים או של הישבן.


הזרקות שומן עצמי

הזרקות שומן עצמי. נראה טבעי לחלוטין ואינו יוצר תגובה אלרגית


כיצד מתבצע הטיפול?

ייעוץ:  לפני הכל צריך לאתר את צרכי המטופל/ת, להבין את אופי הפנייה ואת גורמיה.  פגישת ייעוץ נערכת עם רופא מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית ובה ייערך בירור רפואי מקיף על המצב הבריאותי של המטופל/ת, רגישויות, צריכת תרופות, היסטוריה משפחתית וכדומה. כמו כן, תיערך בדיקה של האזור המיועד להזרקת השומן והערכה איכותית וכמותית של מצבורי השומן בגוף כגון הבטן והירכיים. בסוף הפגישה הרופא ישקלל את המידע וימליץ על אופן הטיפול. במקרים מסוימים תהיה המלצה לשלב פרוצדורות נוספות כמו מתיחת פנים או פילינג לייזר - והבחירה תהיה יחד עם המטופל/ת ובהסכמה משותפת.


הכנה: ביום ההליך חשוב לשטוף את הגוף ואת הפנים במים וסבון ולחפוף את השיער. אין למרוח איפור או קרמים.


תהליך הטיפול: שאיבה והזרקת שומן מבוצעות בהרדמה כללית או בהרדמה מקומית, לעיתים בתוספת טשטוש. משך ההליך משתנה בהתאם לכמות השומן הנשאבת ולמספר האזורים המוזרקים. דרך חור קטן מזליפים תמיסה המכילה מים, חומר הרדמה וחומר המכווץ כלי דם אל האזור שממנו יילקח השומן. הליך זה נעשה כדי להקטין את כמות איבוד הדם למינימום בעת שאיבת השומן וכדי להפחית כאב. לאחר מכן מבצעים שאיבה באמצעות שפופרת דקה, והשומן שנשאב עובר טיפול שמגדיל את סיכויי הקליטה שלו באזור המוזרק. ההזרקה של השומן הנקי מתבצעת באמצעות הזרקה אל האזורים שאותם יש למלא. בסיום ההליך אין חבישה אלא רק אגדים קטנים באזורים שמהם נשאב השומן.


החלמה: הזרקת שומן עצמי היא כאמור הליך פשוט וקצר יחסית. בכל מקרה ההמלצה היא לקחת חופשת מחלה של יומיים לאחר הניתוח. יש לשטוף את האזורים המטופלים במים ובסבון. עלולים להופיע נפיחויות וסימנים כחולים במשך כשבוע (אפשר למרוח מייק אפ כיממה לאחר ההליך). במקרה של כאבים אפשר לקחת משככי כאבים ללא מרשם. 


קראו עוד: 6 דברים שאתם חייבים לדעת על שאיבת שומן


לאילו תוצאות לצפות?

כדי לפצות על ספיגת השומן הצפויה לרוב מתבצעת הזרקה גדולה יותר ממה שצריך ולכן תיתכן אסימטריה בסיום ההליך - שקעים או רכסים, שייעלמו במהלך כמה שבועות.


התוצאה הסופית תתקבל לאחר כחודש עד שלושה חודשים, אז אפשר יהיה להעריך כמה שומן נקלט במיקום החדש וכמה נספג. בהתאם לשביעות הרצון של המטופל/ת והרופא ייבחן הצורך לתכנן פרוצדורה נוספת.ומה לגבי סיבוכים?

כל הליך כירורגי כרוך בסיכונים המאופיינים לו, כמו גם טיפול הזרקת שומן עצמי אך הסיבוכים הם נדירים. לעיתים רחוקות עלולים להיגרם סיבוכים מקומיים שבאים לידי ביטוי בהפרעות מתאר, במילוי לא מספק, בזיהום או בנמק של שומן הגורם לגוש שאפשר לחוש אותו במישוש.ד"ר יואב אברהמי הוא כירורג פלסטי בכיר במרפאות Care 

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר יואב אברהמי השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים בוטוקס ומילוי קמטים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
טיפולים אסתטיים, טיפול ביולוגי והשתלות ד 08/08/2020 01:14
 • שלום רב, אני שוקלת להתחיל טיפול אסתטי- בוטוקס וחומצה היאלורונית. אני חולה בדלקת מפרקים, מושתלת מפרקי ירך ומקבלת תרופה ביולוגית (אורנציה). האם יש סיכון מוגבר לסיבוכים או זיהומים בעקבות טיפול בוטוקס/חומצה, על הרקע הבריאותי שלי?

 • + הוסף תגובה
שפתיים אורנה 05/08/2020 01:50
 • היי דר שוב אני. לפני כשנה עשיתי מיליו שפתיים בחומצה עד כאן הכל טוב . לפני כחודשיים נשכתי את השפה התחתונה ונוצרה לי בליטה מבפנים , לתומי חשבתי שזוהי שלפוחית ולקחתי מחט ופוצצתי אותה . יצא לי משם נוזל שקוף סמיך ככה זה משיך כמעט חמש פעמים, גוש שיורד רק אם אני מפוצצת במחט ומנקזת.אני מרגישה התרוקנות בשפה יכול להיות שזוהי החומצה שהוצאתי?

 • + הוסף תגובה
שפתיים ד"ר מוני פרידמן 05/08/2020 07:40
 • היי אורנה זה מאוד מוזר ,קשה לי להאמין שזאת החומצה אבל יתכן ויש לך זיהום כלשהו בעקבות הנשיכה ןמאחר והוא מתנקז אז אין את שאר התסמינים( חום ואודם וכאבים). אני ממליץ שתגשי לרופא עור לבדיקה ואבחון. תנסי לברר מה שם החומר שהוזרק .

 • + הוסף תגובה
המשך אורנה 05/08/2020 17:05
 • הי. החומר שהוזרק לי סטילאג' לארג , ורואפא עור יש לי עוד שלושה חודשים, לדעתך הרוםא שהזריק לי יוכל לדעת מה הסיבה?

 • + הוסף תגובה
המשך ד"ר מוני פרידמן 05/08/2020 17:56
 • אני משתמש בו הרבה ומעולם לא שמעתי על משהו דומה . אשאל בחברה . אני מציע שתגשי בינתים לרופא שהזריק לך לבדיקה

 • + הוסף תגובה
תודות אורנה 05/08/2020 23:17
 • תודה רבה . דר תמיד אדיב ועונה תשובות מפורטות ישר כוח

 • + הוסף תגובה
קמטי נזולאביאל אורנה 03/08/2020 17:04
 • היי דר. עשיתי לפני כחמש שנים הזרקת חומצה הילוארונית בקמטי הנזוליאביאל,עברו שנים צד אחד נספגה החומצה וצד שני האזור יותר מלא וזה מציק לי. האם יש אפשרות להמיס את הצד המלא היום לאחר חמש שנים? אני לא רוצה להשוות בין הצדדים? תודה רבה ולמלא צד אחר שוב בחומצה

 • + הוסף תגובה
מילוי ד"ר מוני פרידמן 03/08/2020 18:24
 • אין צורך בהמסה. אין בעיה למלא יותר בצד אחד על חומצה קיימת .

 • + הוסף תגובה
המשך אורנה 03/08/2020 22:02
 • לא הסברתי את עצמי נכון. הכוונה היא שצד אחד החומצה נספגה וירד המילוי ובצד השני עדיין מלא וזה לא שווה ומכוער. השאלה שלי האם ניתן אחרי שנים להמיס את הצד המלא? איני מעוניינת למלא שוב חומצה

 • + הוסף תגובה
המשך המסה ד"ר מוני פרידמן 03/08/2020 22:56
 • אפשר לנסות להמיס. מוזר שזה נשאר כל כך הרבה זמן אבל אם זאת חומצה זה יתמוסס

 • + הוסף תגובה
המשך אורנה 04/08/2020 13:18

הצטרפו לאינדקס הרופאים!