מה חדש בעולם הכושר? הכירו את הטרנדים הכי חמים

חבל אינסופי, ערסל וגליל שמחובר לכבלים: הכירו את הטרנדים הלוהטים בעולם הכושר הגופני, שייקחו את חווית האימון שלכם עוד צעד קדימה

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 23/01/2019

אלה מאתנו שמקפידים על שגרת אימונים אינטנסיבית מבצעים מספר אימונים בשבוע, עשרות בחודש ומאות בשנה, אך לעתים, אביזר אחד קטן יכול לעשות שינוי ולשבור את השגרה. 


אז מהם הטרנדים החדשים בעולם הכושר הגופני, אשר נחתו בארץ ממש לאחרונה ומאפשרים לנו ליהנות מחוויית אימון אפקטיבית וטובה יותר? ריכזנו עבורכם מספר אביזרים חדשים ולוהטים בשוק, באמצעותם ניתן לקיים אימון שלם ומהנה – במרחק תליה:


1. Revvll pro – חבל אימון פונקציונאלי

Revvll pro הוא חבל אינסופי המאפשר מגוון עצום של תרגילים ועבודה על כל קבוצות השרירים בגוף, בעצימויות שונות. המכשיר פותח בגרמניה בשיטה המאפשרת שימוש בחבל אין סופי, ללא תפרים, קשרים או ברגים. ה-Revvll pro נייד ומגיע עם מתלה עיגון, הניתן לתלייה בקלות בכל מקום יציב וקבוע ובכל גובה משתנה. הליבה של החבל כוללת בלם המורכב מדסקית אלומיניום, אשר מסתובבת ויוצרת שש רמות התנגדות שונות, דבר המאפשר למתאמנים ברמות כוח ויכולות שונות להשתמש בו.


קראו עוד: בבית או בעבודה: 6 תרגילים לחיזוק השרירים בעזרת גומייה


במהלך האימון, העבודה על קבוצות השרירים היא לפרקי זמן קצרים, תחת מתח ועומס גבוהים ומשתנים בהתאם ליכולת. ה-Revvll pro מחליף מספר מכשירים בחדר הכושר, ולכן מאפשר אימונים בדרגות ובווריאציות שונות, מרמת המתאמן המתחיל ועד אימוני אקסטרים, תוך פיתוח אלמנט הסיבולת, כוח וקואורדינציה באימון אחד.
2. אימון עם ערסל 

תרגילי העיצוב, הכוח וה core-מוכרים לנו היטב, עם או בלי אביזרים. הם מחזקים את הגוף בעזרת שרירי הליבה ובונים מסת שריר. היתרון הנפלא של הערסל הינו הוספת אלמנט משקל הגוף של האדם עצמו המספק התנגדות נוספת. במקום פשוט לעשות את התרגילים הרגילים, השרירים מתחזקים מהר יותר משום שהם מושכים את משקל הגוף עם כל תנועה. הערסל משמש גם כמנגנון תמיכה בתנוחות מאתגרות. אין צורך בניסיון קודם על מנת להשתמש באביזר.


בדומה לשיעורי הרצועות הפופולריים כל כך, עיצוב גוף עם ערסל רותם את העוצמה של כוח המשיכה על מנת ליצור אימון מאתגר יותר. כמעט כל תרגיל הוא אימון גוף מלא משום שכאשר אנחנו תלויים באוויר אנו חייבים לשמור על שיווי המשקל שלנו על ידי הפעלת כל שריר בגוף. כמו כן, הערסל מספק כרית תומכת בעת ביצוע תנועות מאתגרות.


מדובר בשילוב נפלא של אתגר ותמיכה במהלך אימון קשה. והבונוס? מיד עם סיום האימון מתערסלים למנוחה, רגיעה והרפייה.

קראו עוד: בים או בבריכה: פעילות גופנית שאפשר לעשות מתחת למים3. MOTOR  - גליל פילאטיס בשילוב כבלי התנגדות  

זהו אביזר המשלב את יתרונותיו של גליל הפילאטיס יחד עם מערכת כבלים בעלת שלוש רמות התנגדות – תוספת מאתגרת המקנה כלי תרגול הוליסטי, מדהים ומיוחד במינו לכל הגוף. באמצעות גלילי המוטור תוכלו לשלב אימוני סיבולת לב-ריאה, תרגילי שיווי משקל, אימון פונקציונלי, תרגילי גמישות וזריזות, אימוני גוף-נפש כמו פילאטיס או יוגה, תרגילי כוח וחיזוק ועוד אין סוף אפשרויות. בנוסף, אחד האלמנטים המרכזיים שמייחדים אביזר זה היא היכולת לזהות בזמן אמת תבניות תנועה לא נכונות של המתאמן ולשנותן באותו הרגע, בטרם יהפכו להרגל.


ה- MOTOR מבוסס על שלושה אלמנטים:

1. חוסר יציבות –  אותו אנו משיגים באמצעות הפונקציות שאנחנו מכירים מעולם גלילי הפילאטיס הקלאסיים.

2. שליטה בחוסר היציבות  – לאביזר יש רגליות המהוות בסיס יציב לגליל וכך ניתן לייצב אותו - ועדיין ליהנות מיתרונותיו.

3. התנגדות –  ישנה זרוע מתארכת בעלת כבלי התנגדות וידיות אחיזה בשלושה משקלים, הניתנים לכוונון (1.4 ק"ג, 2.7 ק"ג ו- 4 ק"ג), דבר המאפשר הכנסת אלמנט של תוספת משקל והתנגדות, תוך כדי תנועה.
4. רצועת Buddy System

רצועה המאפשרת אימון חוויתי לשני אנשים, זה מול זה. במקום לקשור את הרצועות לעץ או לעמוד, המתאמן עובד מול מתאמן אחר או מול המאמן. הרצועה אינה אלסטית, ולכן מאפשרת עבודה של חיזוק שרירי ליבה ומתאימה גם לתרגילים מהירים בדופק גבוה.


הכותבת היא מאמנת כושר ומנהלת קידום בריאות בחברת Movement פורומים, מדרסים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
מדרסים קרן 05/11/2019 10:46
 • קניתי באורטודוק רמת גן מדרסים ההנחיות הליכה שעה כל יום. התחילו כאבים ברגליים והרדמות של כפות רכליים. שלוש פעמים הייתי לתיקון/שינוי מדרב. הכאבים התגברו. לא הסכמתי להמשיך ללכת איתם. לא פיצעו אותי. אך אני יכולה לפתור את הבעיה בביטחון מלא ובאימון ובאחריות ולתרן את המסק שנגרמו לרגליים שלי?

 • + הוסף תגובה
מדרסים אורתוטיסט שמואל להב 05/11/2019 13:15
 • שלום קרן, הבנתי שכבר דיברת עם אוהד. אני משיב גם למען אחרים שנתקלים בבעיה דומה. כשמקבלים מדרסים חדשים אכן צריך להתרגל אליהם עד כשלושה שבועות. כאבים עלולים לצוץ במהלך חמשת הימים הראשונים ולאחר מכן לדעוך, זו הסיבה שאנחנו מבקשים להגיע לביקורת לאחר קבלת המדרסים רק אחרי כשבועיים שלושה . כתבתי כאן בעבר, על אף כאלה שמתריסים על כך, צריך לחפש תעודת מקצוע, מסמך בשם "הכרת מעמד" שניתן ממשרד הבריאות מעיד על כך שהאדם שמולך מבין בעיסוקו וניתן לסמוך עליו. כדי שנוכל לעזור לך בואי עם המדרס שקיבלת מהם, מכאן נבין מה לא מתאים לך.. בהצלחה, שמוליק

 • + הוסף תגובה
לא פלא שהשאלה ששאלתי נמחקה מפה הכל אינטרסנטיות מספר על תעודה של משרד הבריאות שהיא בכלל לא על מדרסים 30/10/2019 02:02
 • שמשרד הבריאות לא מעביר לימודים ולא נותן שום תעודה עבור מדרסים אלא פורטזות ולא מלמדים מה לעשות במדרס במצב x או במצב y ואתה עושה מצג שווא בכך שאתה מציג שיש לך תעודה ממשרד הבריאות עליך להדגיש שזה לא למדרסים

 • + הוסף תגובה
פרטים מספר על לימוד - תעודה על בניית מכשירים אורתופדיים, בניית פרוטזות והנעלה רפואית אורתוטיסט שמואל להב 30/10/2019 14:15
 • לענייננו, להזכירך, תעודה זו ניתנה לאחר שעמדתי במבחנים בהצלחה. מספר התעודה שלי הוא: 21042 ורשום עליה: משרד הבריאות, האגף למקצועות רפואיים, מקצועות בשרותי הרפואה הכרת מעמד מנהל האגף למקצועות רפואיים מכיר במר להב שמואל ... כ פרוסטטיקה אורטוטיקה והנעלה רפואית. ( פרוסטטיקה-מורשה בבניית פרוטזות אורטוטיקה - מורשה בבניית מכשירים (כמו לחולי פוליו, סדים לידיים, מחוכים) הנעלה רפואית- נעלים + מדרסים מותאמים אישית לצורך של המטופל ) מכאן אתה מבין שהכותרת וההתייחסות שלך לא מדויקים! בנוסף, בחודשים 7 עד 9 2011 למדתי במסגרת אוניברסיטת תל אביב, בבית החולים Dana Children's Hosputal קורס בשם: From Analysis to Practice ! The Clinical Applicathin of 3D Gait A nalysis - בתרגום: "מניתוח המקרה ליישום מעשי. היישום הקליני של ניתוח ההליכה התלת ממדית" בכבוד רב, שמוליק

 • + הוסף תגובה
שחיקת סוליה בעקב שלומי 25/10/2019 09:59
 • קיימת אצלי שחיקה מוגברת של הסוליה רק בעקב של נעל ימין זה קורה בכל סוגי הנעליים שלי (נעל שמאל שחוקה באופן אחיד). האם זו בעיה שניתן לפתור בעזרת מדרסים או אולי בעזרת פיתרון אחר? תודה מראש.

 • + הוסף תגובה
שחיקת סולייה אורתוטיסט שמואל להב 25/10/2019 11:26
 • היי שלומי, לא אוכל לענות ללא בדיקה. בוא אלי לבדיקה, כמי שמגיע מהפורום ללא תשלום , ונחליט מה אתה צריך. לתיאום: 0522450955, שמוליק

 • + הוסף תגובה
העיקר להגיע תן תשובה שלומי 30/10/2019 02:03
סיבות לבדיקה אורתוטיסט שמואל להב 30/10/2019 12:52
 • היי שלומי, שחיקה מעין זו יכולה לנבוע מכמה סיבות ואף משילובים ביניהם: -קשת אורכית בכף הרגל במנח לא נכון -הבדל אורך בין הרגליים -כאבים בכף רגל/קרסול -הבדל אורך בין הרגליים -עקמת בעמוד השדרה -בעיה בברכים -גיד אכילס מקוצר -כאבי גב -צריך לדעת אם השחיקה בצד הפנימי או החיצוני של העקב(שחיקה בצד חיצוני של העקב היא נורמלית) -שחיקה באופן אחיד בד"כ לא נכונה! -האם אתה שורך היטב את השרוכים? -האם גיד אכילס במנח הנכון? אלו חלק גדול מהסיבות, רק אם יודעים את הסיבה/הסיבות הנכונות ניתן לדעת איזה תיקון צריך. אולי עכשיו יותר ברור לך מדוע צריך להגיע. רק בריאות, שמוליק

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!