לא צריך אנטיביוטיקה? כך חדרי מלח מטפלים בדלקות אוזניים

רוב הילדים בגילאי 2-6 צפויים לסבול מדלקת אוזניים, מאידך אצל חלקם, התופעה עשויה להפוך לכרונית. טיפול טבעי, המבוסס על סגולותיו הרפואיים של המלח נועד להקל על השלכות המחלה ולחסל את התופעה מהיסוד ללא נטילת אנטיביוטיקה. כל הפרטים
כתבה פרסומית כתבת חסותדלקות אוזניים הן תופעה נפוצה בילדים ומבוגרים כאחד. למעשה, קיימים שני אזורים עיקריים באוזן שבהם עשוי להתפתח מצב דלקתי: האוזן התיכונה, בה תתפתח דלקת בעיקר בקרב ילדים בשנותיהם הראשונות. מקורה של דלקת זו הינו בזיהום המלווה בהצטברות הפרשות בחלל האוזן התיכונה. התופעה עשויה להפוך כרונית או להופיע באופן חד פעמי והיא כוללת הצטברות של נוזלים בחלל האוזן התיכונה. במצבים קיצוניים ההפרשות המצטברות עשויות ליצור נקב בעור התוף. 


האזור השני אשר מהווה קרקע פורייה להתפתחות דלקת הינו תעלת האוזן החיצונית. דלקת בחלק זה נפוצה בעיקר מבוגרים. הדלקת באוזן החיצונית מתפתחת עקב גירוי חיידקי או פטרייתי והיא מלווה לרוב בכאבים עזים, זאת בשל חוסר הגמישות של תעלת האוזן החיצונית. 


קראו עוד: מאסתמה ועד נזלת כרונית: הכל על הטיפולים בחדרי מלח 


בעבר הטיפול בדלקות האוזניים כלל פנייה מידית אל רופא אף אוזן גרון לצורך קבלת טיפול אנטיביוטי, לפני היווצרות סיבוכים נוספים. מאידך בשנים האחרונות אסטרטגיית הטיפול בתופעה הנפוצה השתנתה מהותית עקב שתי סיבות עיקריות: ראשית, מבחן המציאות הוכיח כי המחלה חולפת לרוב מעצמה תוך מספר ימים ללא כל טיפול אנטיביוטי או תרופתי ושנית, מחקרים שונים מצאו כי נטילה מרובה של אנטיביוטיקה מחזקת את עמידותם של החיידקים ומקשה על חיסולם. 


הטיפול בחדרי המלח נועד להחליף את הפתרון התרופתי. באמצעות שיטה טבעית לחלוטין, אשר אינה מלווה בתופעות לוואי או סממנים שעשויים להופיע לאחר הטיפול. חדרי המלח אינם רק מקלים  על הסימפטומים המיידים אלא גודעים מן היסוד את התפתחות הדלקת ומונעים את הישנות התופעה. מהם חדרי המלח וכיצד הטיפול בהם מסייע במיתון דלקות אוזניים? כל התשובות. הטיפול בחדרי מלח נועד להחליף את זה התרופתי. בנוסף הם גודעים את התופעה מהיסוד ומונעים את הדלקות החוזרות


מהם חדרי המלח?

סגולותיו של המלח ידועות עוד משחר ההיסטוריה. החומר הגבישי הוכח לא מכבר כיעיל במיוחד בכל הנוגע לפתרון בעיות בדרכי הנשימה. מקורו של הטיפול הרפואי בחדרי המלח הינו בכורי המלח האוקראינים שנמצא כי לא חלו כלל במחלות של דרכי הנשימה בעקבות עבודתם במכרות, זאת בניגוד לכורי הפחם. חדרי המלח הראשונים קמו לראשונה במזרח אירופה וגם הם, כמו אלה המוכרים לנו כיום דימו לחלוטין את התנאים המצויים במערת מלח טבעית. 


הקירות, הרצפה והתקרה בחלל הייעודי מצופים כולם בשכבות מלח יבש וריכוז המלח בחדר גבוה מאוד. תנאי הטמפרטורה הקיימים בו מדמים את האקלים השורר במנהרת המלח- הטמפרטורה בו עומדת על 22 מעלות ב-41% לחות. וויסות זה מאפשר שמירה של ריכוז גבוה מאוד של יונים שליליים ומלח באוויר. בנוסף קיימים חלקיקי מלח קטנים המוזרמים אל תוך חדר הטיפול ואלה נכנסים ישירות אל תוך דרכי הנשימה. האוויר המצוי בחדר נשאב ומטוהר מהחיידקים והווירוסים המצויים באוויר.


כיצד הטיפול בחדרי המלח מסייע בריפוי דלקות אוזניים?

למעשה, רסיסי המלח נכנסים דרך הפה והאף ומגיעים לדרכי הנשימה העליונות וכך גם אל התעלות המקשרות בין הלוע לאוזניים. המלח אינו מטפל רק בדלקת נקודתית, אלא גודע את  התופעה מהיסוד. כלומר, המלח אינו משמש רק לספיחת הנוזלים וההפרשות שהצטברו בחלל האוזן כתוצאה מהדלקת, הוא גם מחזק את המערכת החיסונית ומכין אותה לקראת ההתמודדות אל מול הזיהום הבא. 


מיהו קהל היעד של טיפולים אלה?

הטיפול מתאים ואף הכרחי לכל אחד אשר סובל מדלקות אוזניים כרוניות ללא תלות בגיל. הטיפול בחדרי המלח מתאים במיוחד לילדים. עבור האוכלוסייה הצעירה, אשר נוטה לסבול מדלקות אוזניים, הביקור אצל הרופא עשוי לעיתים להיות מאיים. מנגד, השהות בחדרי המלח הינה חווייתית ומרתקת ובמשך הזמן בו הילד שוהה בחדר, הוא אינו מרגיש כי מדובר בטיפול אלא בזמן משחק ייחודי. תוך כמה זמן עשוי להיות מורגש שינוי?

למעשה, המטופל צפוי לחוש הקלה בסימפטומים המאפיינים את הדלקת כבר מהטיפול הראשון. מאידך, טיפול יחיד אמנם עשוי להקל על התופעה באופן נקודתי, אך לא לגדוע אותה מיסודה. תוך התמדה בסדרת טיפולים תורגש עלייה ניכרת ביכולת השמיעה, בכאבים הנקודתיים ובטווח הארוך גם ימנעו דלקות האוזניים החוזרות. עדיין מתלבטים? להתייעצות עם חדרי המלח השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים צמחי מרפא

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
צמחים, כורכום וג׳ינג׳ר איתי 23/03/2020 04:51
  • שלום, איך ניתן לדעת איזו צורה הכי יעילה במקסימום יעילות ליטול צמח? למשל ג׳ינג׳ר הכי יעיל כשלוקחים אותו באופן רגיל? ואם כן גרוס? טחון? חתוך לעיגולים מחומם במים חמים? מורתח כמה דקות על הגז או טרי ללא חימום? (הבנתי ששום למשל עדיף לא לחמם ולא לקצוץ אלא היעילות של שחרור החומר הפעיל שבו הכי טובה בגריסה ממש) האם כורכום עדיף טרי? מחומם על הגז? או מיובש כמו התבלין למכירה

  • + הוסף תגובה
תמצית זרעי אשכוליות וקנדידה שואלת 28/10/2019 10:00
  • שלום, בת 30. עשיתי אבחון איראידיאולוגי ואמרו לי שיש קנדידה. קראתי שתמצית זרעי אשכוליות מסייעת לטיפול בקנדידה. רציתי לדעת למשך כמה זמן צריך להשתמש בתמצית זרעי אשכוליות? והאם יש למוצר זה תופעות לוואי?

  • + הוסף תגובה
זרעי אשכוליות ד"ר אורנה לוין 10/11/2019 16:35
  • לתמצית שמן זרעי אשכוליות תכונות מחטאות ואין מגבלה בנטילתם, הצורך נקבע בהתאם לבעיה של כל אדם ואדם, בהתאם למצבו החיסוני ולתוספים ו/או תרופות אחרות שהיא נוטלת

  • + הוסף תגובה
שאלה נוספת שואלת 21/03/2020 18:24
  • האם ניתן לצרוך טיפות ויטמין D במקביל לצריכת תמצית זרעי אשכוליות? האם צריך לשמור מרווח זמן בין צריכת זרעי האשכוליות לבין צריכת הויטמין D ??

  • + הוסף תגובה
אשווגנדה מחקר 15/03/2020 07:46
  • אני חולה במיינטל לימפומה בשלבי החלמה מתקדמים מאד מקבל מבטרה כל 60יום ובמסגרת מחקר 2כדורים אקליברוטיניב ליום האם בטוח לקחת גם אשווגנדה

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!