דלג לתוכן

דלקת אוזניים

Ear Infections
ד"ר ודים לטיצ'בסקי ד"ר ודים לטיצ'בסקי סגן מנהל מחלקת אף אוזן גרון וכירורגיית ראש וצוואר במרכז רפואי לגליל בנהריה קראו עליי עוד
המומחים של Infomed מסבירים:

 

דלקות אוזניים הן מחלות המתבטאת בזיהום באוזן. הדלקת יכולה להיות אקוטית ולהימשך בין כמה ימים לכמה שבועות, או להיות כרונית, זיהום מתמשך.

ישנם שני סוגים עיקריים של דלקות אוזניים, המחולקים באופן מבני: דלקת אוזן חיצונית ודלקת אוזן תיכונה:

דלקת אוזן תיכונה - האוזן התיכונה היא אזור קטן מאוד הנמצא בתוך האוזן הממוקם מאחורי עור התוף. דלקת באוזן התיכונה יכולה להופיע כאשר חודרים אליה חיידקים שמקורם באף ובגרון, והיא נפוצה יותר בקרב ילדים. 

דלקת אוזן חיצונית – דלקת זו היא זיהום המתפתח בתעלת האוזן ולא באזור הפנימי שמאחורי עור התוף. לרוב, הגירוי להתפרצות דלקת זו הוא חיצוני. דלקת זו נפוצה יותר במבוגרים לרוב והיא נוטה להופיע בעיקר בחודשי הקיץ, במיוחד בקרב מי ששוחה בברכה או בים, ולכן שמה השני הוא "swimmer’s ear".

  • סימפטומים

    דלקת באוזן החיצונית מתאפיינת בדרך כלל בכאבים חזקים שמחמירים בנגיעה באוזן ובאפרכסת. עם הכאבים, יש גם התפתחות של בצקת בעור של תעלת השמע החיצונית, עד לכדי חסימה מוחלטת, דבר שמוביל לירידה בשמיעה. לעיתים יהיו גם הפרשות מהאוזן. כאשר הגורם לדלקת הוא פטריה, גרד עז יופיע יחד עם תחושת אטימות.

    התסמין המרכזי של דלקת אוזניים באוזן התיכונה הוא הופעתם של כאבים באוזניים. הכאבים יכולים להיות קלים או להגיע עד לרמה בלתי נסבלת. תינוקות ופעוטות נוטים להיות חסרי מנוחה ועצבניים. ייתכן והם יסבלו מבעיות שינה ויפתחו חום. ייתכנו גם הפרשות של נוזל צהוב וסמיך מן האוזניים. דבר זה מתרחש כאשר דלקת אוזניים גורמת לעור התוף להתבקע והנוזלים מוצאים את דרכם אל מחוץ לאוזן. תסמין זה אינו חמור או מסוכן ולעיתים הוא אף גורם להקלה משמעותית בכאבים. עור התוף מתאחה בדרך כלל מעצמו. כאשר הנוזלים מצטברים, מרבית הילדים יתלוננו על לחץ באוזניים. ייתכן שהם יסבלו מבעיות שמיעה, אך השמיעה חוזרת לרמתה הרגילה בדרך כלל לאחר ספיגתם של הנוזלים. תהליך ספיגת הנוזלים יכול להימשך מספר שבועות.

המומחים שלנו לאף אוזן גרון וכירורגיית ראש-צוואר וילדים

אף אוזן גרון וכירורגיית ראש-צוואר
ד"ר לירון מלכא
5.0
( 39 חוות דעת )
"הגענו לדר לירון מלכא וכבר בהמתנה היה נעים בחדר. היא ראתה את התיק של הבן שלי והבינה את הצורך, ניקר היה שהיא מכירה את הסיטואציה, ידע להסביר ולהפנות להמשך טיפול."
קראו עליי עוד
אף אוזן גרון וכירורגיית ראש-צוואר
ד"ר יצחק דנו - דנו אסתטיקס
4.9
( 14 חוות דעת )
"חווית הטיפול הייתה מעולה. אדיבות והקשבה לאורך כל הטיפול, מקצועיות והתוצאה מעולה"
קראו עליי עוד

המומחים של Infomed עונים על שאלות:

מאמרים בנושא דלקת אוזניים

טיפולים משלימים לתינוקות
טיפולים משלימים לתינוקות
מערכת אינפומד מאת: מערכת אינפומד 03/01/2024

הם אמנם לא מחליפים את הטיפול הרפואי המסורתי, אך הם בהחלט יכולים לזרז תהליכים ולהקל על תסמינים. טיפולים משלימים לתינ... לכתבה המלאה

טיפולים משלימים לילדים
טיפולים משלימים לילדים
מערכת אינפומד מאת: מערכת אינפומד 20/12/2023

יותר ויותר הורים מנסים לשלב טיפולים משלימים לילדים כדי להתמודד עם מצבים בריאותיים שונים. איזה טיפולים יש ולמה התחום... לכתבה המלאה

שאלות מתוך פורום ניתוחי אף

בניהולו של ד"ר יצחק דנו - דנו אסתטיקס
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו