שאלה - הסיבות לטנוסינוביטיס בכתף

השאלה:
זה כמה חודשים שיש לי כאבים מהכתף כלפי הזרוע כאשר אני מרימה את היד. אני יכולה להרים את היד רק עד זווית של כ-45 מעלות ולא עד למעלה בגלל הכאבים. הרופא שלח אותי לבצע בדיקת אולטרסאונד, ועדיין לא עברתי את הבדיקה. הרופא כתב שהערכתו היא שהבעיה היא tenosynov


תשובה:


Tenosynivitis הוא שם כללי למצבים דלקתיים המערבים את מעטפות הגידים. מבנים אלה אחראים על פעולה חלקה ורצופה של הגידים והשרירים שבקרבתם. SS הוא קיצור מקובל לשריר ה- Supraspinatus, אחד מארבעת שרירי ה- Rotator Cuff הסובבים את הכתף. תפקידו המרכזי הוא להרחיק הזרוע מהגוף הצידה.

המידע המועט בשאלתך והחשד שהועלה על ידי הרופא המטפל מכוונים לבעיה המערבת את אחד המבנים הסובבים את הכתף. סיבות שכיחות הגורמות לבעיה שתיארת הן שימוש יתר ושחיקת המבנים הסובבים את הכתף, כמו פעילות ספורט יתרה או סיבות תעסוקתיות אחרות. אולם תחילה יש לשלול סיבות אחרות, חבלתיות, זיהומיות או אחרות.

בדיקת האולטרסאונד היא אחד האמצעים העיקריים המסייעים לאבחן סיבות אפשריות שונות, כגון קרעים בגידים או השרירים הסובבים את הכתף. הטיפול יקבע בהתאם לתוצאות המשך הבירור אותו תעברי. אם יימצא קרע בגיד או בשריר, המתאים לחשדות הרופא, יוצע לך טיפול על פי דרגת הקרע, אופיו, מידת הכאבים וההגבלה בתפקודך ומאפיינים נוספים. טיפול שמרני הכולל מנוחה, משככי כאבים ונוגדי דלקת מוצע לרוב כאמצעי ראשון. היעדר תגובה לטיפול או מאפיינים נוספים עשויים לתרום להמלצה על תיקון ניתוחי.

בברכת בריאות שלמה,

ד"ר רונן בלכר - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!