שאלה - צמיחת שיער בסנטר אצל אישה

השאלה:
במהלך השנה האחרונה צומחות לי שערות באזור הסנטר. ממה זה נובע? איך ניתן להיפטר מהשערות? ולאיזה סוג רופא עליי לפנות על מנת לבדוק את העניין?


תשובה:


זקיקי שיער קיימים כמעט בכל אזורי הגוף שלנו (למעט השפתיים, כפות הידיים והרגליים ואזורים מסוימים באיברי המין). הפיזור והצפיפות של זקיקי השערה שונים בין אזורים שונים בגוף. אזור הסנטר, כמו שאר אזורי הפנים, מכיל זקיקי שיער, ובחלק מהאנשים (בגברים בעיקר) צמיחת השיער באזור זה היא קבועה ומשמעותית.

צמיחת שיער הפנים בנשים אינו דבר נדיר, והוא שכיח במיוחד באזור השפם. קצב צמיחת שיער הפנים, צבע השיער ומיקומו על פני עור הפנים שונים בין אישה לאישה ונובעים בעיקר מנטייה גנטית. אולם ישנם כמובן מצבים פתולוגיים (מחלות, או כתוצאה משימוש בתרופות) המובילים לצמיחת שיער מוגברת. במצבים אלה אין מדובר בשערות בודדות בסנטר אלא בצמיחת שיער מוגברת בהרבה אזורים בפנים ובגוף בכלל.

הדרך להיפטר משערות אלו יכולה להיות באופן קוסמטי, אולם חשוב לעלות על הסיבה המובילה לכך. אם מדובר בתשעורת מוגברת שמאוד מפריעה לך, תוכלי לפנות לרופא עור שיבדוק אם מדובר במצב פתולוגי (לא תקין), ואם זה כך - הוא ימשיך את הבירור המתאים.

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!