דלג לתוכן

שיעור יתר בנשים

Hirsutism
פרופ' אילנה בלום לובל פרופ' אילנה בלום לובל מומחית לרפואה פנימית ואנדוקרינולוגיה, פירסמה למעלה מ - 100 מאמרים בעיתונות רפואית מובילה בארץ ובחו"ל. מחברת הספר "לרזות בחוכמה". קראו עליי עוד
המומחים של Infomed מסבירים:
תופעת שיעור היתר בנשים מתחלקת לשתי תת קטגוריות עיקריות כתלות במקור לעודף השיער. כאשר הסיבה לשיעור היתר היא ממקור הורמונאלי התופעה נקראת הירסוטיזם
( (Hirsutism, ואילו במקרים בהם הגורם לבעיה הוא לא הורמונאלי, שיעור היתר יקרא: היפרטריכוזיס (Hypertrichosis). שיעור יתר בנשים מסוג היפרטריכוזיס מתאפיין בפזור כללי של שיער עדין על פני הגוף, יתכן יותר בידיים וברגליים. לרקע עדתי ותורשתי יש השפעה חזקה במקרה זה כמו גם לרמות מוגברות של הורמוני המין הזכריים בדם. לעיתים מצב זה עלול להופיע בנשים המטופלות בתרופות אשר מעודדות יצור הורמוני מין זכריים ביתר.
שעור יתר בנשים הנגרם עקב הפרשת יתר של הורמוני מין זכריים, מסוג הירסוטיזם (Hirsutism), מתאפיין בגידול יתר של שיער פנים, סנטר, צוואר, קו האמצע של החזה והבטן, גב עליון ותחתון, עכוזים וחלק פנימי של הירכיים. מרקם השיער הוא גס ושחור, ויכול להיות מלווה בהפרשה מוגברת של בלוטות החלב בעור ופצעי בגרות. כיוון שרגישות זקיקי השערה ובלוטות החלב שונים יתכנו מקרים בהם בולטים רק פצעי הבגרות, והופעת השיער מגיעה מאוחר יותר.
  • סימפטומים

    תסמינים של שיעור יתר בנשים מתאפיינים בצמיחה מוגברת של שיער (המזכיר במראהו את שיער הקרקפת) באזורים כמו: שפה עליונה, סנטר, פאות הלחיים, סביב הפטמות או בטן תחתונה. שיעור יתר יכול להתפתח גם בגב, הכתפיים, אזור החזה ובטן עליונה. שיעור יתר נפוץ בעיקר בנשים בתקופת גיל ההתבגרות ובגילאים מאוחרים יותר. אם התופעה מתפתחת לפני גיל ההתבגרות ההסבר לכך יכול להיות הורמונאלי. מקרים מסוג זה חייבים לעבור ברור מקיף אצל רופא, כדי למנוע בעיות הורמונאליות בעתיד.

המומחים שלנו לעור ומין ומשפחה

עור ומין
ד"ר שרון פינצי
5.0
( 20 חוות דעת )
"הייתה לי חוויה מדהימה .הגישה ההקשבה והמקצועיות שבה הטיפול נעשה . שמחה שעשיתי בחירה נכונה לגבי בחירת רופאה . ד"ר שרון פינצ'י עשתה עבודה מקצועית. אני מקבלת כל כך הרבה מחמאות ואני מאוד מרוצה מהתוצאה ."
קראו עליי עוד
עור ומין
ד"ר קרלוס אידסס מומחה למחלות עור ומין. ניתן לקבוע תור 24 שעות ביממה
קראו עליי עוד
עור ומין
ד"ר עומרי זידאן רופא עור מומחה בתחום אבחון מוקדם של סרטן העור בבית החולים בילינסון
קראו עליי עוד
לכל המומחים שלנו לעור ומין ומשפחה>

המומחים של Infomed עונים על שאלות:

המומחים של Infomed ממליצים לקרוא:

מאמרים בנושא שיעור יתר בנשים

דברים שכדי לדעת על טיפול הסרת שיער בלייזר
דברים שכדי לדעת על טיפול הסרת שיער בלייזר
מערכת אינפומד מאת: מערכת אינפומד 12/02/2010

דברים שכדי לדעת על טיפול הסרת שיער בלייזר לכתבה המלאה

שאלות מתוך פורום סרטני עור שאינם מלנומה NMSC קרצינומת תאי בסיס (BCC) וקרצינומת תאי קשקש (SCC)

בניהולו של ד"ר גיל טאובר
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו