שאלה - הפעולות הדרושות אחרי הפלה טבעית

השאלה:
אני נמצאת בשבוע ה-6 להריון לפי תאריך הווסת האחרונה. לפני כמה ימים חשתי כאבים חזקים בבטן התחתונה, בצד ימין, שנמשכו במהלך כל היום, עם הפוגות קטנות. במהלך היום, לאחר קיום יחסי מין, היה לי דימום חזק שנפסק באותו היום. למחרת, בבדיקת אולטרסאונד של רופא נשים


תשובה:


את מתארת תהליך של הפלה טבעית. זהו בפירוש לא הריון מחוץ לרחם. המשך הטיפול תלוי בממצאי האולטרסאונד. אם כל תכולת ההריון יצאה החוצה במהלך הדימום, זה אומר שהיתה הפלה שלמה ושאין צורך בהמשך טיפול. אם חלק מההריון נשאר עדיין ברחם, זוהי הפלה בוששת, בלתי שלמה. במקרה כזה ישנה אופציה של מתן כדורים הגורמים לכיווץ הרחם ולפליטה של שאריות ההריון, ואפשר גם להשלים את הטיפול בגרידה. דרך זו נהוגה ברוב בתי החולים בארץ. בפעולת הגרידה יוציאו את שאריות ההריון. בכדי לקבוע את המשך הטיפול המתאים לך, עלייך להתייעץ עם הרופא המטפל.

לגבי הריונות בעתיד - אם זו ההפלה הראשונה שלך, בדרך כלל לא עושים בירור, אלא פשוט מחכים למחזור הבא ומנסים שוב להיכנס להריון. אבל אם היו לך כבר מספר הפלות בעבר, כדאי לברר את סיבת ההפלות, ואולי אפשר יהיה למנוע אותן בעתיד. ככל שמספר ההפלות עולה, הסיכוי להפלה נוספת עולה.

בברכה,

ד"ר נעמה ורבין - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!