חשיפה לשמש, נזקים והמלצות

קשה להימנע באופן מוחלט מחשיפה לשמש ולו רק בגלל המדינה החמה בה אנו חיים. ואולם, אפשר להיות "חכמים בשמש" ולהיחשף אליה בצורה נבונה ונכונה

כתבה פרסומית כתבת חסות

תאריך עדכון: 12/07/2016

כולנו יודעים כי חשיפה בלתי מבוקרת לקרני השמש אינה דבר בריא. ישנם 2 סוגי קרינה שהינם מזיקים לעורנו.
קרינה מסוג UVA הינה קרינה אולטרא סגולית החודרת לתוך האומטספירה ולעומק העור, כמעט תמיד הינה אחידה בעוצמתה בכל שעות היום ובמהלך עונות השנה.

קרינה מסוג UVB הינה קרינה אולטרא סגולה הגורמת לנזקים משמעותיים בעור, אולם חודרת פחות עמוק לאטמוספירה ועוצמתה גבוהה בעיקר בעונת הקיץ ובשעות הצהריים החמות.

הנזקים הנגרמים כתוצאה מחשיפה לקרינה אולטרא סגולה כוללים בין השאר:


1. הופעת כתמים על העור
2. הזדקנות מוקדמת של העור
3. נגעים קדם סרטניים
4. התפתחות נגעים של סרטן העור.
5. הופעת כוויות על העור
6. הופעת שומות ונקודות חן או שינוי בצבען ובגודלן של נקודות חן קיימות
הימנעות מחשיפה לשמש היא הדרך הכי בטוחה לשמור על עורכם, אולם אם בכל זאת אתם נחשפים לשמש,

כיצד תעשו זאת נכון?

1. הימנעו מחשיפה "בשעות המסוכנות", דהיינו בין 10 בבוקר ל 1600 אחר הצהריים.
2. חבשו כובע, רצוי כזה שיגן על העורף, הפנים והעיניים.
3. הרכיבו משקפי שמש בעלי תקן.
4. כסו את הגוף ככל האפשר.
5. מרחו מסנן קרינה בכל יציאה מהבית על האזורים החשופים לקרני השמש.
6. במידה והנכם נוטלים תרופות, מומלץ לוודא עם הרופא המטפל כי אין מניעה להחשף לשמש. ישנן תרופות המעלות משמעותית את הרגישות של העור לשמש, מה שעלול לגרום לכוויות.
7. מיטות שיזוף שקולות לחשיפה לשמש מבחינת כמות ורמת הקרינה האולטרא סגולה.
8. במידה ועברתם פעולה קוסמטית כגון פילינג, החשיפה לשמש עלולה להיות מסוכנת פי כמה עבורכם שכן עורכם רגיש מאוד עקב השימוש בחומרים כימיים.
9. לקרם הגנה לוקח כ 15 דקות "להיכנס לפעולה" קחו זאת בחשבון בטרם תחשפו לשמש והימרחו מבעוד מועד.


פורומים, רפואת עור אסתטית

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
אימפיטיגו אצל תינוקת בת שנה adih 01/09/2019 22:58
  • שלום, ביתי אובחנה על ידי רופאת הילדים כסובלת מאימפיטיגו והיא נוטלת אנטיביוטיקה (צפוויט). לאחר כשלושה ימים משלא ראיתי שיפור משמעותי שבתי לרופאה (הבוקר), שהגדילה את המינון ב50% ונתנה גם משחה למריחה מקומית. את המשחה אני שמה רק בלילה כי במהלך היום נראה שאין בזה טעם. הכול החל במוקד אחד ביד שנוצר כסיבוך מעקיצת יתוש ואחד נוסף ברגל. זה התפשט מעט וצצו עוד כמה קטנים, עד יום-יומיים מאז שהתחלנו את הטיפול האנטיביוטי. הבעיה היא שהיא מגרדת ונראה שבכל פעם שיש שיפור היא פותחת את הפצעים הגדולים שוב. אני נותנת מידי פעם פניסטיל טיפות. לא עוזר במיוחד וקצת חוששת לתת יותר מפעם ביום. נראה שגם לכסות את הפצעים איננו רעיון טוב. יש תחושה של מעגל שלא ניתן לצאת ממנו. מה ניתן לעשות? מה מבחינת הדבקה של אחרים? האם היא יכולה ללכת לגן? תודה רבה, עדי

  • + הוסף תגובה
פריחה על כול העור קרוליין 01/09/2019 01:08
  • לאבא שלי צצה פריחה על כול הגוף פצעים קטנים ואדומים הוא בן 70 מה עושים במקרה כזה כול הגוף החזה הגב

  • + הוסף תגובה
אבצסים באזור המפשעה ג'ואי 31/08/2019 10:39
  • שלום וברכה, כבר יותר משבוע הבחנתי בקיומו של אבצס אדמומי שצמח בשק האשכים. מבחינת גודל, אפשר לומר שגודלו קטן עד בינוני. בעבר מדי פעם היה מופיע אבצס באזור אבל נעלם תוך יום-יומיים. פניתי לרופא המשפחה שלי והוא נתן לי משחה אנטיביוטית(פוסיקורט) למריחה על האזור. המשחה לא עוזרת. אתמול הבחנתי באבצס נוסף קצת רחוק מהאבצס הראשון. שאלתי היא מה מסמלת הופעה של כמה אבצסים ביחד באזור האשכים? ממה היא נובעת בדרך כלל? אני תוהה כמו כן מה אפשר לעשות הלאה אם המשחה אינה עוזרת. סביר להניח שהרופא שלי יפנה אותי לרופא עור, וייקח הרבה זמן עד שיגיע התור שלי, ואני חושש שהמצב עלול להחמיר עד אז. האם כדאי לשקול טיפול ניקוז או ניתוח? ראוי לציין כי באופן כללי אני מאד חרד מניתוחים ומעדיף לדחות אותם כל עוד אפשר. תודה רבה ויום נעים, ג'ואי.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!