דו"ח משרד הבריאות קובע: נטילת חומצה פולית גרמה לירידה של 30% בשיעור המומים המולדים

עוד נטען בדו"ח כי ישנו צורך להעלות בקרב נשים בישראל את המודעות לחומצה פולית ונטילתה לפני ההריון.
כתבה פרסומית כתבת חסות


עוד נטען בדו"ח כי ישנו צורך להעלות בקרב נשים בישראל את המודעות לחומצה פולית ונטילתה לפני ההריון.
דו"ח של המחלקה לגנטיקה במשרד הבריאות הצביע על ירידה של שליש במקרים המומים המולדים, זאת תודות לצריכה של חומצה פולית על ידי האימהות לפני ההריון.

יתרה מזו, על פי הדו"ח ניתן לראות את ההשפעה של נטילת חומצה פולית על התפתחות תקינה של התינוק על ידי הנתון המדהים, על פיו 80% מהאימהות לתינוקות שנולדו עם מומים, לא נטלו חומצה פולית טרם ההריון.
כל זאת הודות למודעות מוגברת בקרב נשים לנטילת חומצה פולית לפני ההיריון ובמהלכו.לפני יותר מעשור (בשנת 2000) פרסם משרד הבריאות המלצה לנטילה יומית של חומצה פולית על-ידי כל אישה המתכוננת להרות ובעת ההיריון. השוואת נתונים מהשנים שלפני פרסום ההמלצה, לאלו שהצטברו במהלך השנים 2007-2005, הראתה ירידה של 30% בשיעור המומים המולדים הקשים במערכת העצבים של תינוקות. יתרה מזאת, ירידה של 50% נרשמה במום מסוג שדרה שסועה (Spina Bifida) שגורם לשיתוק בפלג הגוף התחתון.

יחד עם זאת, הדו"ח מדגיש כי בין השנים 2010-2008 עדיין לא נרשמה ירידה נוספת. כמו כן, מתברר כי שיעור גבוה מהאימהות לתינוקות עם מומים – 80% מהן – אכן לא נטלו חומצה פולית.

מחברי הדו"ח קובעים, כי ניתן אף לשפר תוצאות אלו ולהוריד עוד יותר את שיעור המומים המולדים. אך לשם כך יש לפעול בצורה נוספת להעלאת המודעות בקרב נשים לחשיבותה של חומצה פולית – הן כתוסף שנלקח לפני ההיריון ובמהלכו, והן כתוסף להעשרת מוצרי מזון, ובייחוד קמח.

פורומים שחלות פוליציסטיות וגידולים בשחלה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
ממצאים בשילה קלייר 12/10/2020 14:21
  • בת 79, תוצאות דופלר: רירית 4 מ״מ, לא סדירה, לא הומוגנית,ממצאים אקוגנים בחלל עם נוזל צלול.. מימין ממצא שטבעו לא ברור 20*31 מ״מ ללא זרימות , סולידי עם מרקם לא הומוגני.בחלל הרחם נוזל חופשי צלול עם הדים אקוגנים בתוכו .מה זה אומר ? בדיקות דם:CA-125:8.7, Ca15.3: 37.2,CA 19.9 :9.7, Cea:2.4 מה זב אומר ? האם צריך להוציא את הרחם ?

  • + הוסף תגובה
שחלות פוליציסטיות נויה 09/10/2020 21:25
  • שלום אני בת 25 ואני מתכננת להיכנס להריון הפסקתי עם הגלולות לפני 3 חודשים ומנסה להיכנס להריון מקבלת מחזורים באופן סדיר ואובחנתי עם שחלות פוליציסטיות האם צריך לקחת טיפול תרופתי כלשהו במידה ועדין לא נכנסתי להיריון או שזה עקב שימוש ארוך בגלולות (השתמשתי במשך 7 שנים )

  • + הוסף תגובה
ציסטה דרמאודית נטע 04/10/2020 21:04
  • שלום, לבתי בת החודש וחצי יש ציסטה מסוג טורטומה בשחלה השמאלית וככל הנראה היה תסביב כשהייתה בבטן שלי. הציסטה בגודל של 5.5 מ״מ ויש חילוקי דעות בנוגע להסרת הציסטה או האם כדאי לבצע מעקב עד שתגדל קצת ורק אז לעשות ניתוח. הייתי שמחה לדעת מה הסיכונים והאם בהנחה ששלחה ימין תקינה תוכל להרות בעתיד? תודה מראש

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!