"לא סביר שאבולה יגיע לישראל"

בעוד שמדינות מערב אפריקה מתמודדות עם ההתפרצות החמורה ביותר של הנגיף הקטלני, מרגיעים בישראל: "מעשית זה לא סביר כי הנגיף יתפשט לאזורינו"
כתבה פרסומית כתבת חסות


בעוד שמדינות מערב אפריקה מתמודדות עם ההתפרצות החמורה ביותר של הנגיף הקטלני, בישראל מרגיעים: "מעשית זה לא סביר כי הנגיף יתפשט לאזורינו"


במאמצים נואשים לעצור את התפשטות אחד הנגיפים הקטלניים הידועים לאדם, הודיעו השלטונות בסיירה לאון שבמערב אפריקה, כי הסתרת חולים היא עבירה חמורה שדינה מאסר. במקביל קרא ארגון הבריאות העולמי לשלטונות מאלי, חוף השנהב וסנגל להיערך לתרחיש אפשרי לפיו נגיף האבולה, שכבר גבה כ-350 קורבנות בנפש וכ-600 חולים במה שהוגדר כהתפרצות הקטלנית ביותר שלו, עלול להתפשט גם במדינות אלה.


במהלך סוף השבוע יצא ארגון "רופאים ללא גבולות" בהצהרה דרמטית כי המגיפה "יצאה מכלל שליטה" וכי אין ביכולתם לבלום את התפשטותה. 


בישראל לא מביעים כל דאגה לנוכח המתחולל באפריקה וסבורים כי הסיכוי שהמגיפה תתפשט לישראל הוא אפסי. "תיאורטית יכול אדם להידבק ולהגיע לישראל, אך מעשית הסיכוי שזה יקרה הוא לא סביר", מרגיע ד"ר איציק לוי, מומחה למחלות זיהומיות בבית החולים שיבא בתל השומר. "מדובר בנגיף שנחשב אלים ולכן מתגלה מהר יחסית". 


נגיף האבולה או בשמו המלא "קדחת דימומית אבולה", נחשב כמחלה מדבקת מאוד וקטלנית ביותר שטרם נמצא לו חיסון. המחלה גורמת לדימום באיברים פנימיים, בעור ומתוך פתחי הגוף. בשל תקופת הדגירה הקצרה שלה ותוצאותיה הקטלניות, היא נחשבת מגיפה הבולמת את עצמה, בניגוד, לדוגמה, לשפעת העופות ששיעורי התמותה שלה נמוכים יותר ותקופת הדגירה ארוכה יותר ובכך מתאפשרת הפצתה.


הדמיה של נגיף האבולה


פורומים ייעוץ תרופתי

זמנית לא ניתן לשאול שאלות בפורום זה.
הודעה
מחבר
תאריך/שעה
מוקסיפון כשיש פאקטור 5 האם מותר? לי 19/03/2015 15:42
  • מוקסיפון כשיש פאקטור 5 האם מותר לקחת?

שימוש בפרדניזון עינת 18/02/2015 19:28
  • שלום, לפני כחודש אושפזתי בבי"ח עקב וסקוליטיס ואריתריטיס בקרסול וטופלתי בסטרואידים. לאחר השחרור מביה"ח היה עלי להמשיך בטיפול תרופתי בפרדניזון במינון של 30 מ"ג למשך שבוע ובהמשך ירידה הדרגתית של 10 מ"ג במינון אחת לשבוע - עד הגעה למינון של 5 מ"ג. בביקורת אצל רופא עור (4 ימים לאחר האשפוז), הרופא אמר שאני יכולה להוריד מינון ל- 20 מ"ג. כך, שלקחתי 30 מ"ג - 4 ימים , 20 מ"ג - 8 ימים , 10 מ"ג - 8 ימים. האם יש צורך לקחת גם מינון של 5 מ"ג או האם עלי להמשיך במינון של 10 מ"ג עד לבדיקה של ראומטולוג בשבוע הבא או שאני יכולה להפסיק ליטול את התרופה? (אני מאוד חוששת מתופעות הלוואי). אודה על תשובתך, עינת

סירופ ברונכו-ד חושם 18/02/2015 10:56
  • האם סירופ ברונכו-ד מתנגש עם סרנדה? יש לי סחרחורות קלות ועייפות כתוצאה מהסירופ. אני לוקחת את הסירופ כבר מס' ימים. בעלון של הסירופ כתוב שיש לשים לב לתגובה בין תרופתית במיוחד לגבי תרופות נגד דיכאון.


הצטרפו לאינדקס הרופאים!