רוצים ילד חכם ועשיר? הניקו לזמן ארוך

מחקר חדש מצא כי תינוקות שינקו 12 חודשים ויותר היו חכמים ומשכילים יותר. הסיבה, לדברי החוקרים: חומצות השומן שבחלב, שמשפיעות על התפתחות המוח
כתבה פרסומית כתבת חסות


מחקר חדש מצא כי תינוקות שינקו 12 חודשים ויותר היו חכמים ומשכילים יותר. הסיבה, לדברי החוקרים: חומצות השומן שבחלב, שמשפיעות על התפתחות המוח 


כולם כבר יודעים לומר שהנקה היא המזון הטוב ביותר לתינוק - אבל עכשיו מתברר שהיא גם המזון הטוב ביותר למוח, בעיקר כשהיא ממושכת. מחקר חדש מצא שהנקה לתקופה עוזרת לשפר את התפתחות המוח - גם בבגרות. 


המחקר, שפורסם במגזין הרפואה היוקרתי "לנצ'ט", מצא כי ככל שתינוקות ניזונים מהנקה תקופה ארוכה יותר, הם יהיו מבוגרים חכמים, משכילים יותר ובעלי השכלה גבוהה יותר. המחקר מצא כי תינוקות שניזונים מהנקה במשך 12 חודשים לפחות השיגו ארבע נקודות ומעלה במבחני ה-IQ, למדו שנה יותר והשתכרו 15% יותר כשהגיעו לגיל 30, בהשוואה לעמיתיהם שניזונו מהנקה במשך פחות מחודש. 


המחקר, שנערך בברזיל, בוצע על ידי סקר שכלל 3,500 איש שנולדו בעיר פלוטאס בשנת 1982. הם התבקשו לענות על השאלה כמה זמן הם ינקו, וכן על שאלות הנוגעות למצבם כיום.


הנקה. ככל שהזמן ארוך יותר - האינטיליגנציה גבוהה יותר


החוקרים מציינים כי הגידול באינטיליגנציה קשור קשר הדוק לחומצות השומן הרוויות ארוכות השרשרת (DHA) שמהן ניזון התינוק בזמן ההנקה, שחיוניות להתפתחות המוח. "מצאנו שלהנקה לתקופת זמן ארוכה יש משקל מכריע על השגת IQ גבוה יותר בבגרות", אומר פרופ' ברנרדו לסה הורטה, החוקר הראשי וחבר באוניברסיטת פלוטאס בברזיל. "הסיבה לכך היא כמות החלב אותה צורך התינוק, שכמובן גדלה ככל שתקופת ההנקה ארוכה יותר". 


לדברי החוקרים, היתרונות שבהנקה עבור ילדים היו כבר ידועים, אך המחקר הנוכחי מצא עדות בפעם הראשונה לכך שיש לה השפעה גם על מצבנו בבגרות. "המחקר שלנו מצא שלא רק שלהנקה יש השפעה אדירה על האינטיליגנציה שלנו עד גיל 30, היא גם משפיעה בצורה אדירה על המצב הסוציו-אקונומי שלנו ועל ההשכלה שלנו", קובע לסה הורטה. "חשוב לציין שבאוכלוסייה שנבדקה לא היו אחוזי הנקה גבוהים יותר בקרב נשים מבוססות או משכילות, אלא הייתה חלוקה שווה בין השכבות הסוציו-אקונומיות השונות".פורומים מחלות ריאה ודרכי נשימה - ילדים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
שיעול מתמשך אירית 19/02/2020 22:06
  • בתי בת חמש וחצי בגיל שנתיים וחצי עברה ניתוח שקדים ואדנואיד עקב דום נשימה חמור בשינה. מאז כל כחודש וחצי עקב הצטננות / נזלת מתחילה להשתעל באופן מתגבר והולך עד שהשיעול בלתי פוסק ( בעיקר בלילה) אני נאלצת לתת אזניל או בטנזול( 3 כדורים שלושה- חמישה ימים?. בחצי שנה האחרונה כל יום פעמיים נותנת לה אינהלציות ( סטרואידים + ונטולין + מלח) כשהשיעול בלתי פוסק מקבלת כפעם בחודש - חודש וחצי אזניל. השיעול נחלש אך לא נפסק לחלוטין . אני מרגישה שהאזניל לא עוזר לסיים את הבעיה לחלוטין ומנסה לא לתת בטנזול כי זה פוגע בגדילה. עשינו לפני שנתיים בדיקת cf מה עושים?

  • + הוסף תגובה
מניעה עם משאפים אבא לאסמטי 16/02/2020 14:15
  • כמה זמן צריך לטפל טיפול מניעתי, אם כל התקופה היא שקטה ונטולת התקפים? בני בן 16, מפחד להפסיק עם המשאף, מרגיש שממש תלוי בו, תלות לא רציונלית..מטופל כבר מספר שנים, מהילדות.

  • + הוסף תגובה
כמות לא נכונה של אזניל אל 27/01/2020 13:19
  • שלום, בני בן 2.4 ושוקל 13.5 ק"ג, עשו לו צילום וגילו דלקת ריאות (תסנין) באזור פריהלארי מצד שמאל, הרופאה שלו רשמה לו אזניל 3.5 מ"ל ל 5 ימים, ביום השני אני נתתי לו בטעות 5 מ"ל במקום 3.5, האם זה מסוכן?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!