ניתוחים וגינליים בנרתיק: מתי הם מומלצים – ולמי?

הצעקה האחרונה בעולם הטיפולים האסתטיים בנשים הינה ניתוחים וגינליים. הליכים אלו מעצמים את תחושת הביטחון העצמי ואף עשויים לשפר את חיי המין. כל מה שרציתן לדעת ומעולם לא העזתן לשאול לגביי ניתוחים בנרתיק

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת:


תאריך עדכון: 31/10/2016
הכתבה בהשתתפות מימונית של גורם חיצוני
בשיתוף עם פרופ' יגאל וולמן
רופא בכיר ביחידת האולטראסאונד במיילדות וגינקולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב
הצג טלפון מספר מקשר
i


בשנים האחרונות ניתוחיים אסתטיים בקרב נשים, כמו  ניתוחי חזה ובוטוקס, הפכו נפוצים מאוד ומלווים בדיון ציבורי חופשי. לעומת זאת, אזור הנרתיק נותר כטאבו, אשר אינו מדובר כלל. נשים רבות אף אינן מודעות כלל לצורתו של איבר המין שלהן. 


איבר המין הנשי החיצוני כולל את השפתיים הגדולות, השפתיים הקטנות, צינור השתן (השופכה), הדגדגן (קליטוריס) והנרתיק. כמו בכל איבר בגוף, גם בו קיימים הבדלים בין אחת לאחרת. 


קראו עוד: הכירי: הטיפול היעיל שמרפא נגעים באברי המין החיצוניים בנשיםאילו בעיות עלולות להופיע בנרתיק ומהן השלכותיהן?

א-סימטריה בשפתי הפות הינה בעיה נפוצה ביותר. במקריים קיצוניים השפתיים הקטנות מוגדלות מאוד, עד כדי כך שהן חוסמות את פתח הנרתיק. 


בנוסף, עם השנים מתרחשים שינויים גם במבנה הנרתיק עצמו, אשר יכולים לבוא לידי ביטוי כבר בגיל צעיר ושכיחים עוד יותר לאחר לידה, כאשר המרכזי שבהם הינו התרופפות הרצועות המחזקות את קירות הנרתיק. 


במקרים קיצוניים עלולה התרופפות זו להוביל לצניחה של דפנות הנרתיק ולבליטה של דופן שלפוחית השתן או צניחת החלחולת (הרקטום) אל תוך הנרתיק. שתי התופעות גורמות להפרעה מכנית בעת קיום יחסי מין ועלולות לגרום לקשיים רבים. בנוסף, הן פוגעות משמעותית בתחושת הביטחון והדימוי העצמי.שינויים במבנה הנרתיק שכיחים מאוד לאחר הלידהמהם הסוגים העיקריים של ניתוחי אסתטיקה וגינלית?

בתחום זה קיימים שני ניתוחים עיקריים: הראשון נועד לשיפור מראה וסימטריית השפתיים החיצוניות והשני להצרת הנרתיק.


ניתוח וגינלי לשיפור המראה וסימטריית השפתיים

קיימות מספר טכניקות לתיקון זה, והן משתנות ממקרה למקרה. ברוב הפעמים ניתוח זה מבוצע בהרדמה מלאה במשך כחצי שעה. הליך זה ניתן לביצוע בכל גיל. ההחלמה ממנו קצרה יחסית ונמשכת ימים ספורים, בהם יש לבצע שטיפות מרובות של אזור הניתוח. ניתן לחזור לקיים יחסי מין מלאים לאחר כחודש. 


ניתוח וגינלי להצרת הנרתיק

לתופעה זו סיבות רבות (רפיון נרתיק בלבד, צניחה של דפנות הנרתיק ועוד), ויש לבחור את ההליך בהתאם. בנוסף לפגמים האסתטיים, יש לבדוק האם קיימות בעיות במערכת השתן, כמו אובדן שתן במאמץ. שתי התופעות הללו עשויות להיות קשורות ויש לבחור את הפרוצדורה בהתייחס לכך. מומלץ לבצע ניתוח להצרת הנרתיק לאחר הלידות - ולא לפני. קראו עוד: הבעיה הנפוצה שלא מדברים עליה: כך מטפלים בדליפת שתןהליך זה מבוצע בהרדמה כללית ואורך כ-30-40 דקות. ההחלמה נמשכת מספר ימים. לרוב התוצאה נשמרת זמן רב ואין צורך לחזור על הליך זה לאחר מספר שנים.


במידת הצורך ניתן לשלב את שני הניתוחים (היצרות הנרתיק ותיקון הדליפה בשלפוחית השתן) באותה אישה, וכמובן שתמיד ניתן לבצע היצרות הנרתיק בשילוב תיקון אסתטי של השפתיים.

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם פרופ' יגאל וולמן השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >פורום גניקולוגיה

ד"ר בוריס סחנוביץ

ד"ר בוריס סחנוביץ
מומחה לגינקולוגיה ולמיילדות. מבצע את כל סוגי בדיקות האולטרסאונד הגינקולוגי והמיילדותי. עוד...

 • הודעה
 • מחבר
 • תאריך / שעה
 • פרימולוט נור מלווה בדימום
 • הילי
 • 24/05/2019 17:56
 • בת 39, בריאה, ללא אמצעי מניעה. ווסת סדירה אם כי ארוכה ומלווה בדימום כבד. קיבלתי פרימולוט נור 2 כדורים ליום לצורך דחיית המחזור בשל חופשה.התחלתי לקחת 10 ימים לפני הווסת הבאה. ביום למחרת כבר הופיע דימום שמתגבר בכל יום, נטלתי כבר 3 ימים ברצף והיום דימום חזק יותר ואף מלווה בתסמיני ווסת. שאלתי היא האם יש טעם להמשיך ליטול את הפרימולוטנור והאם מדובר בווסת כך שבמידה ואפסיק לא יופיע שוב דימום בעוד שבוע... תודה רבה

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • וסת שנמשכת זמן רב מהרגיל
 • שרון
 • 24/05/2019 15:19
 • ייתכן ושאלתי מוזרה, אני בת 32, לא עברתי לידות, לא קיימתי יחסי מין לאורך תקופה של כמעט שנתיים, בזמן הזה הנרתיק שלי הצטמק מאוד ונהיה צר מאוד ברמה שקשה לי להחדיר אצבע, כשאני רפויה כמובן. באופן רגיל הווסת שלי נמשכת ארבעה ימים והמחזור שלי סדיר כמעט כל חיי. בחודשים האחרונים הווסת שלי נמשכת 7-9 ימים עד שאני מתנקה לגמרי, בימים האחרונים של הווסת היא כהה מאוד, שחורה, זה מרגיש כאילו היא כלואה, התחתונית נשארת נקייה אבל בפנים יש עוד וסת שלוקח לה זמן לצאת. כשאני מנקה מבחוץ כמו פיפי עם נייר אין דם וכשאני מחדירה אצבע רואה שכן יש ולא מעט דם כהה מאוד עם ריח רע מהרגיל שנדמה כאילו נכלא שם ומתקשה לצאת. ייתכן שהנרתיק שלי הצטמק כך שלווסת קצת קשה יותר לצאת ולכן היא נמשכת זמן רב יותר? ייתכן וזו כלל לא בעיה רפואית אך אני מאוד קשובה לגופי ולשינויים אפילו קטנים שקורים בו, זה מציק לי שהווסת נמשכת זמן רב כל כך לכן שואלת. תודה

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • בדיקת דם הורמנליות
 • דנה
 • 23/05/2019 20:50
 • שלום דר. הרופאה שלי שלחה אותי לבדיקת דם הורמנליות . קיבלתי מחזור ביום שני בערב (יום שני לפי דעתי לא נחשב היה דימום אחד) המחזור ממש התחיל מיום שלישי זאת אומרת שהייתי צריכה לעשות את בדיקת הדם ביום שישי ואני עשיתי ביום חמישי היום זאת אומרת שבגדול היה לי יום איד שלם של מחזור כי ביום חמישי עשיתי על הבוקר והתשובות קצת מלחיצות אותי . אני בת 27 וחצי יש לי ציסטה קטנה ממש ליד השיחה להלן התשובות ESTRADIOL (E-2 -233 pmol/L Lh- 5.70 IU/L Fsh- 4.20 IU/ PROLACTIN-576.3 mIU/L ANDROSTENEDIONE- 4.21 nmol/L הנה הערכי ייחוס ; הערות לבדיקות ESTRADIOL (E-2) Midcycle 130 - 2095 Follicular phase 71.6-529 Males ND-146.1 Postmenopausal ND - 118.2 Luteal phase 205-786 LH follicular phase 1.9-12.5 midcycle peak 8.7-76.3 Postmenopausal 15.9-54.0 pregnant < 0.1-1.5 luteal phase 0.5-16.9 FSH follicular phase 2.5-10.2 midcycle peak 3.4-33.4 Postmenopausal 23.0-116.3 pregnant < 0.3 luteal phase 1.5-9.1 PROLACTIN Nonpregnant 59-619 Postmenopausal 38-430 pregnant 206-4420 ANDROSTENEDIONE ערכה חדשה החל מ 18.4.19 Males: 1.75-12.22 Premeno Females: 1.3-13.2 Postmeno Females: 0.

 • + הוסף תגובה
 • הדפס

רופאים בתחום
פרופ' אדריאן אלנבוגן פרופ' אדריאן אלנבוגן
מנהל היחידה להפריה חוץ גופית
בי"ח הלל יפה קרא עוד
איה מדיקל רפואת נשים מתקדמת איה מדיקל רפואת נשים מתקדמת
איה מדיקל - רפואת נשים מתקדמת בריאות האישה במרכז קרא עוד
מידע וכלים שימושיים

אינפומד בריאות דיגיטלית בע"מ