ניתוחים וגינליים בנרתיק: מתי הם מומלצים – ולמי?

הצעקה האחרונה בעולם הטיפולים האסתטיים בנשים הינה ניתוחים וגינליים. הליכים אלו מעצמים את תחושת הביטחון העצמי ואף עשויים לשפר את חיי המין. כל מה שרציתן לדעת ומעולם לא העזתן לשאול לגביי ניתוחים בנרתיק

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת: פרופ' יגאל וולמן


תאריך עדכון: 31/10/2016


בשנים האחרונות ניתוחיים אסתטיים בקרב נשים, כמו  ניתוחי חזה ובוטוקס, הפכו נפוצים מאוד ומלווים בדיון ציבורי חופשי. לעומת זאת, אזור הנרתיק נותר כטאבו, אשר אינו מדובר כלל. נשים רבות אף אינן מודעות כלל לצורתו של איבר המין שלהן. 


איבר המין הנשי החיצוני כולל את השפתיים הגדולות, השפתיים הקטנות, צינור השתן (השופכה), הדגדגן (קליטוריס) והנרתיק. כמו בכל איבר בגוף, גם בו קיימים הבדלים בין אחת לאחרת. 


קראו עוד: הכירי: הטיפול היעיל שמרפא נגעים באברי המין החיצוניים בנשיםאילו בעיות עלולות להופיע בנרתיק ומהן השלכותיהן?

א-סימטריה בשפתי הפות הינה בעיה נפוצה ביותר. במקריים קיצוניים השפתיים הקטנות מוגדלות מאוד, עד כדי כך שהן חוסמות את פתח הנרתיק. 


בנוסף, עם השנים מתרחשים שינויים גם במבנה הנרתיק עצמו, אשר יכולים לבוא לידי ביטוי כבר בגיל צעיר ושכיחים עוד יותר לאחר לידה, כאשר המרכזי שבהם הינו התרופפות הרצועות המחזקות את קירות הנרתיק. 


במקרים קיצוניים עלולה התרופפות זו להוביל לצניחה של דפנות הנרתיק ולבליטה של דופן שלפוחית השתן או צניחת החלחולת (הרקטום) אל תוך הנרתיק. שתי התופעות גורמות להפרעה מכנית בעת קיום יחסי מין ועלולות לגרום לקשיים רבים. בנוסף, הן פוגעות משמעותית בתחושת הביטחון והדימוי העצמי.שינויים במבנה הנרתיק שכיחים מאוד לאחר הלידהמהם הסוגים העיקריים של ניתוחי אסתטיקה וגינלית?

בתחום זה קיימים שני ניתוחים עיקריים: הראשון נועד לשיפור מראה וסימטריית השפתיים החיצוניות והשני להצרת הנרתיק.


ניתוח וגינלי לשיפור המראה וסימטריית השפתיים

קיימות מספר טכניקות לתיקון זה, והן משתנות ממקרה למקרה. ברוב הפעמים ניתוח זה מבוצע בהרדמה מלאה במשך כחצי שעה. הליך זה ניתן לביצוע בכל גיל. ההחלמה ממנו קצרה יחסית ונמשכת ימים ספורים, בהם יש לבצע שטיפות מרובות של אזור הניתוח. ניתן לחזור לקיים יחסי מין מלאים לאחר כחודש. 


ניתוח וגינלי להצרת הנרתיק

לתופעה זו סיבות רבות (רפיון נרתיק בלבד, צניחה של דפנות הנרתיק ועוד), ויש לבחור את ההליך בהתאם. בנוסף לפגמים האסתטיים, יש לבדוק האם קיימות בעיות במערכת השתן, כמו אובדן שתן במאמץ. שתי התופעות הללו עשויות להיות קשורות ויש לבחור את הפרוצדורה בהתייחס לכך. מומלץ לבצע ניתוח להצרת הנרתיק לאחר הלידות - ולא לפני. קראו עוד: הבעיה הנפוצה שלא מדברים עליה: כך מטפלים בדליפת שתןהליך זה מבוצע בהרדמה כללית ואורך כ-30-40 דקות. ההחלמה נמשכת מספר ימים. לרוב התוצאה נשמרת זמן רב ואין צורך לחזור על הליך זה לאחר מספר שנים.


במידת הצורך ניתן לשלב את שני הניתוחים (היצרות הנרתיק ותיקון הדליפה בשלפוחית השתן) באותה אישה, וכמובן שתמיד ניתן לבצע היצרות הנרתיק בשילוב תיקון אסתטי של השפתיים.

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם פרופ' יגאל וולמן השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים, גניקולוגיה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
מחזור לא סדיר Cd 15/12/2019 21:43
  • שלום רב, קיבלתי מחזור ב27.11.19 ואחרי שבועיים קיבלתי שוב ב12.12.19 מה יכולה להיות. הסיבה? אני ישמח לתשובה

  • + הוסף תגובה
הריון אפשרי אורית 15/12/2019 17:36
  • היי, לפני מספר ימים קיימתי יחסים ובסיום (אחרי הגמירה) הפרטנר יצא מספר דקות לאחר מכן וגילה שהקונדום לא עליו ובעצם נשאר בנרתיק. זה קרה ביום הביוץ שלי ומודה שחוששת כי ללא גלולות ויומיים לאחר מכן התחלתי להרגיש לא טוב, ייתכן שזה גם מחשש. האם יש סיכוי להיריון .? כמה זמן לאחר קיום היחסים אפשר לעשות בדיקת דם?תודה

  • + הוסף תגובה
דימום בשימוש בנרות אגיסטן נעם 15/12/2019 02:39
  • אתמול בערב התחלתי טיפול בנר אגיסטן, והיום בערב החל לי דימום (קליל יחסית ובהיר). אני באמצע חפיסת גלולות אז לא הגיוני שיהיה מחזור. האם להמשיך את הטיפול? והאם אני צריכה לדאוג/ללכת להיבדק?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!