מאיר עיניים: כל המידע החיוני על ניתוח הקטרקט

כ- 40% מבני 60 ומעלה סובלים מקטרקט, לקות ראייה הנגרמת עקב עכירות העדשה. ניתוח פשוט הופך את הטיפול בתופעה לבטוח מתמיד. כיצד מתבצע ההליך ומהם החידושים האחרונים בו? מומחה מסביר

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת: ד"ר יחזקאל לוי


תאריך עדכון: 01/12/2016

קטרקט הינה לקות ראייה אשר נוצרת באופן הדרגתי בשל עכירות של העדשה בעין, וגורמת לבעיות שונות, כמו סנוור, ירידה בכושר הראייה וקושי בנהיגה. התופעה יכולה להופיע בכל גיל, אך הינה שכיחה ביותר בגילאי 60 ומעלה.


מקור הבעיה נעוץ בגורמים שגרתיים, בניהם חשיפה לאור השמש וההתבגרות הכרונולוגית. כמו כן יכולה היא להיות תופעת לוואי של מחלות מסוימות כמו סוכרת, או לחילופין של נטילת תרופות שונות כמו סטרואידים. 


תיקון הלקות מבוצע באמצעות ניתוח קטרקט, לו אחוזי הצלחה של כ- 98% ללא סיבוכים משמעותיים. הוא נעשה תוך הרדמה מקומית ונמשך דקות ספורות. במהלכו מושתלת עדשה מלאכותית המחליפה את זאת העכורה. 


בשנים האחרונות בוצעו מספר שיפורים בהליך אשר הופכים אותו לקל ובטוח יותר, ובנוסף כיום ישנה אפשרות להשתלת עדשות מולטיפוקל אשר עשויות להחזיר את הראייה כמעט למצבה הטבעי. כיצד מתבצע הניתוח, מהם סוגי העדשות אותם ניתן להשתיל ואילו תופעות לוואי עשויות להתרחש בעקבותיו. צפו  בד"ר יחזקאל לוי מסביר.עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר יחזקאל לוי השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים, קרנית העין ושיפור הראיה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
עיניים מגורות זהבה 21/10/2019 15:10
ניתוח תיקון ראיה אילן 20/10/2019 13:24
  • שלום, אני בן 58 עם קוצר ראיה מגיל צעיר וכיום עם בעיית ראיה בקריאה (כמו לכל המבוגרים) אני עומד לעבור ניתוח להסרת המשקפיים האם זה נכון שהניתוח לא מתקן את בעיית הראיה מקרוב ?

  • + הוסף תגובה
קרטוקונוס נינה 27/06/2019 20:02
  • האם ישנה בעיה ללדת לידה רגילה כשיש את מחלת הקרטקונוס. והאם אפשר לעבור את הטיפול בקרוסלינג במהלך ההריון

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!