כך הפך הניתוח להסרת המשקפיים בלייזר למבוקש במיוחד

כ־20 אלף ניתוחים נערכים בממוצע מדי שנה בישראל ומציעים בהליך הנמשך פחות מרבע שעה פתרון לקוצר ראייה, רוחק ראייה וצילינדר
כתבה פרסומית כתבת חסותכתבה ממומנת 


ניתוח לייזר להסרת משקפים הוא ניתוח העיניים השני בשכיחותו בישראל (לאחר ניתוח הקטרקט). ארצות הברית הייתה הראשונה לבצע ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר, כשבישראל ניתוחים בשיטת אינטראלאסיק (ניתוחים בלייזר בלבד ללא סכין כירורגית  כפי שהיה נהוג עד כה), נכנסו לשימוש בשנת 2003, כאשר רשת המרכזים הרפואיים 'עיניים' הציגה לראשונה את הטכנולוגיה החדישה הזו בפני ציבור המטופלים. בממוצע נערכים בארץ כ־20 אלף ניתוחים כאלו מדי שנה, כשישראל נחשבת לאחת המדינות המובילות בתחום, ובנתה לעצמה מוניטין בזכות איכות הרופאים ובזכות רמתם הגבוהה של הניתוחים. "מניסיון אישי אני יכול לומר כי משנה לשנה המודעות לניתוחי הסרת משקפיים בלייזר הולכת וגדלה – כולם רוצים לשפר את איכות החיים ולא מתכוונים להתפשר בעניין. אגב, מודעות גוברת זו באה לידי ביטוי גם בתחום התיירות, כשלמרכזים הרפואיים שלנו מגיעים גם תיירים מחו"ל במיוחד כדי  לבצע ניתוח להסרת משקפים בלייזר" טוען ד"ר שמואל לוינגר, מומחה ברפואת עיניים. מבצע ניתוחים בתחומי קרנית, רפרקציה וקטרקט. מייסד והמנהל הרפואי של רשת המרכזים הרפואיים 'עיניים – ד"ר לוינגר'.

כ-20 אלף ניתוחי לייזר להסרת משקפיים מתבצעים בישראל מדי שנה 
חשוב לדעת: כ־30% מקרב הנבדקים נמצאים לא מתאימים  מסיבות שונות - ובהן מחלות עיניים מסוימות, מחלות סיסטמיות (הפוגעות בכמה וכמה מערכות בגוף), מחלות אוטואימוניות (שבהן מתרחשת תקיפה של תאי מערכת החיסון נגד רקמות ותאי הגוף עצמם) וסוכרת עם פגיעה ברשתית. " מסיבה זו, אנחנו ב"עיניים", סבורים כי קיימת חשיבות רבה לבדיקת התאמה יסודית ומקיפה, כזו שעשויה לחסוך מהמטופל עוגמת נפש מיותרת בהמשך הדרך" מסביר ד"ר לוינגר. 
כיצד מתבצעת בדיקת ההתאמה לניתוח הסרת משקפים בלייזר?

"תחילת התהליך מותנית בבדיקת התאמה קפדנית. מדובר בתהליך האורך כשלוש עד ארבע שעות, נשען על ההתקדמות הטכנולוגישעובר תחום ניתוחי הסרת המשקפיים בלייזר ומאפשר לאתר את אלו שניתוח שכזה אינו מומלץ עבורם" משיב ד"ר לוינגר ומוסיף: "הבדיקה כוללת בין השאר: הרחבת אישונים, בדיקות של עובי הקרנית, הטופוגרפיה של הקרנית, גלגל העין והלחץ התוך עייני כמו גם בדיקות נוספות אשר מבטיחות את הצלחת הטיפול. בדיקה מקדימה זו לפני הניתוח מספקת גם הזדמנות אידיאלית מצד המטופל לשתף את רופא העיניים בכל המידע הרלוונטי באשר להיסטוריה הרפואית שלו ולהציג את תמונת המצב הבריאותית העדכנית".


במהלך הבדיקה מנחים את רופאי העיניים ארבעה כללים מרכזיים: הכלל הראשון הוא שמספר המשקפיים יציב. הכלל השני הוא שלמטופל אין רקע משפחתי של מחלות עיניים, כמו לדוגמה דוגמת קרטוקונוס (מחלה בקרנית העין). הכלל השלישי נוגע לתחום עיסוקו של המטופל, כך למשל אצל נהגים מקצועיים הנמצאים יום יום על הכביש, חשוב ששתי העיניים תהיינה מסוגלות לראות  טוב לרחוק. כלל רביעי ולא פחות חשוב, הוא תיאום ציפיות ברור ומוגדר יחד עם המטופל לפני הכניסה לשלב הניתוח – זאת כדי שהמטופל יידע בדיוק לקראת מה הולך ואיזה שיפור עתיד הניתוח להביא".
איזו בשורה מביאים ניתוחי הלייזר? 

ניתוחים אלה מספקים פתרונות איכותיים לקוצר ראייה (מיופיה), רוחק ראייה (היפראופיה) וגם לצילינדרים למיניהם. הם מבוצעים באמצעות מכשור הלייזר המתקדם מסוגו בעולם המאפשר עריכת הליך מדויק, מהיר ומופחת סיבוכים. מהרגע שהמטופל נכנס לחדר הניתוח ועד שהוא יוצא ממנו, הפרוצדורה כולה נעה סביב 12-10 דקות בסך הכל.הניתוח עצמו מתבצע בשתי העיניים, בהרדמה מקומית (בטיפות בלבד) והוא כולל שני אלמנטים עיקריים: הרמת מתלה (פתיחה של חלון טיפולי - שכבה דקה ביותר של הקרנית) וליטוש. "בשלב הראשון מתבצעת פתיחה של חלון טיפולי באמצעות קרן לייזר, כשמדובר בפרק זמן קצר במיוחד של  שניות. בשלב השני מתבצע ליטוש של הקרנית במהירות עצומה של 1,050 הרץ ,כשעל צג המחשב מופיעים לרופא המנתח נתונים עדכניים באשר לעובי הקרנית בכל רגע נתון. מכשיר הלייזר מחליף כאן למעשה את היד האנושית ומבצע את ההליך באופן יציב ומדויק" מפרט ד"ר לוינגר.

ניתוחים אלה מספקים פתרונות איכותיים לקוצר ראייה, רוחק ראייה ובעיות צילינדר

 האם צפוי שיפור בראייה מיד לאחר הניתוח?

מיד לאחר הניתוח, מסוגל המטופל לקרוא כתוביות בטלוויזיה. תופעות הלוואי בשעות הראשונות הן בעיקר הרגשה של טשטוש, סנוור ויובש בעיניים. כשלוש שעות לאחר הניתוח מסוגל המטופל לשוב לפעילות מלאה, כולל נהיגה. "העובדה כי ניתוח הלייזר מאפשר גם לבעלי מספרים גבוהים להשתחרר מהתלות במשקפיים או מעדשות המגע ולחזור לראות בצורה מיטבית, הופכת אותו לניתוח משנה סדרי בראשית. מעבר לכך, הטכנולוגיה הזו מעניקה הן למטופל והן למנתח ביטחון בפרוצדורה מדויקת ובטוחה . צריך להביא בחשבון שאחוז התיקונים בניתוחים שכאלו עומד על כ־4% בלבד – כשגם אז הסיבה אינה טמונה בחוסר הצלחה של ההליך הרפואי אלא בשינויים שחלו באנטומיה של העין" טוען ד"ר לוינגר ומוסיף "ב'עיניים' – רשת המרכזים הרפואיים, מוענקת אחריות ללא הגבלת זמן אם ישנה רגרסיה (נסיגה של המספר) ואנו מתקנים את המספר ללא עלות נוספת  כמובן במידה והדבר מתאפשר רפואית". כאשר מדברים על ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר, חשוב להזכיר גם את ניתוחי הלייזר הוותיקים בשיטת
 Photo Refractive Keratectomy) PRK) המיועדים למקרים שבהם למטופלים יש קרניות דקות או לעוסקים בספורט אתגרי. הניתוחים (המבוצעים בהרדמה מקומית), נעשים רק על פני שטח הקרנית מבלי לגעת בעין, כשהלייזר מבצע למעשה את כל העבודה ובתוך כחצי דקה מסיים את כל הפרוצדורה. עובדה מעודדת נוספת טמונה בתקופת ההחלמה מניתוח שכזה. אם בעבר היא עמדה על 4-3 ימים והייתה מלווה בלא מעט רגישויות ואי נוחות, הרי שכיום פרק ההתאוששות התקצר במחצית, והוא מופחת כאבים, ומאפשר חזרה חלקה לשגרה. חשוב עוד לציין שגם קופות החולים מכירות בחשיבות של הטיפול ומשתתפות במימונו. פרטים נוספים באתר: www.enaim.co.il.


"עיניים" - המרכז הרפואי ד"ר לוינגר, היא רשת מרכזים רפואיים אשר הוקמה בשנת 1999, נוסדה ומנוהלת על ידי ד''ר שמואל לוינגר. מומחיות הרופאים שהצטרפו לד''ר לוינגר, בשילוב הטכנולוגיות הרפואיות המתקדמות ביותר, מאפשרות למכון להעניק את הטיפול הטוב ביותר הקיים כיום בתחום. הכתבה נערכה  על-ידי מערכת אינפומד. עדיין מתלבטים? להתייעצות עם עיניים - המרכז הרפואי ד"ר לוינגר השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים הסרת משקפיים בלייזר

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
רואה מטושטש 3 שבועות אחריי ניתוח PRK טל 30/01/2020 01:50
  • שלום, אני גרה בארה"ב ועשיתי את הניתוח פה בחברה מוכרת עם סניפים בכל ארה"ב ה5 ימים הראשונים אחריי הניתוח היו לא קלים. ואז הורידו לי את העדשות מהעיניים וכבר הרגשתי בסדר גמור. אני עדיין רואה מטושטש. לא יכולה לנהוג . בבוקר כשאני קמה אני רואה יחסית טוב (לא 6/6) אבל רואה סבבה ומשם זה רק מדרדר. אני עושה את כל פעולות הבית והכל בסדר גמור אבל לנהוג מרגיש לי חסר אחריות מצידי. האם זה נורמלי שאני עדיין רואה מטושטש?

  • + הוסף תגובה
ראייה מטושטשת לאחר PRK ד"ר אריאל ונדר 22/02/2020 13:49
  • שלום טל מה שאת מתארת הוא מהלך נורמלי ורגיל לאחר טיפול בשיטת PRK. אני מקווה שאת כבר רואה הרבה יותר טוב כעת. בכל מקרה עם הזמן הראייה עוד משתפרת. ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לתיקון הראייה בלייזר טל. 55567* , 074-7017474

  • + הוסף תגובה
רואה מצוין טל 23/02/2020 04:55
  • אחריי חמישה שבועות אפשר להגיד שחזרתי לנהוג ואני רואה טוב מאוד תודה

  • + הוסף תגובה
קעקוע לפני לייזר מור 06/02/2020 15:18
  • האם יש בעיה לעשות קעקוע על היד יומיים לפני לייזר בעיניים?

  • + הוסף תגובה
קעקוע ביד לפני לייזר ד"ר אריאל ונדר 22/02/2020 13:59
  • שלום מור ברור שאין מניעה. ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לתיקון הראייה בלייזר טל. 55567* , 074-7017474

  • + הוסף תגובה
הסרת משקפיים DRL 09/02/2020 12:02
מאיזה גיל אפשר? ד"ר אריאל ונדר 22/02/2020 13:59

הצטרפו לאינדקס הרופאים!