לשתות בירה ולהרגיש טוב!

לקראת השנה האזרחית החדשה, להלן 10 סיבות בריאותיות לשתייה של בירה לבנה. הסיבות מבוססות על מחקרים מדעיים, של שתייה מתונה וקבועה.
כתבה פרסומית כתבת חסות1. לבירה לבנה היכולת לחזק את עצמות הגוף- בירה לבנה מכילה מינרל חיוני לחיזוק העצם. מחרקים מצאו כי שתייה מתונה של בירה לבנה מסייעת להעלאת צפיפות העצם ומקטינה את הסיכון לחלות באוסטיאופורוזיס.2. בבירה לבנה יש פחות קלוריות- לבירה לבנה אין קלוריות רבות כפי שמקובל לחשוב. ערכה הקלורי של בירה לבנה נמוך ממשקאות אלכוהולים אחרים. לדוגמא: ב - 100 מ"ל בירה לבנה ישנן 43 קלוריות לעומת יין אדום ויין לבן יבש בו ישנן 84 קלוריות. יתרה מכך, ב - 100 מ"ל של וודקה וויסקי יש ערך קלורי הגדול פי חמש מזה של הבירה.

3. בירה לבנה שומרת על המוח- בירה מסייעת להענקת הגנה קוגנטיבית לטווח ארוך ומפחיתה את הסיכון לחלות לשיטיון אצל אנשים מבוגרים. ממחקר שנערך בארה"ב נמצא כי נחקרים שהחלו את המחקר ללא בעיית זיכרון או חשיבה ושתו 8 עד 14 יחידות אלכוהול בשבוע הפחיתו בממוצע 37% מהסיכון לפתח דמנציה במהלך השנים, יחסית לנחקרים האחרים שאינם צורכים אלכוהול או בירה.

4. שתייה מתונה של בירה לבנה מורידה את הסיכון להשמנה- מחקר שהתפרסם לאחרונה עקב במשך כ – 13 שנה אחרי כ – 20 אלף נשים אמריקאיות אשר התחילו את המחקר במשקל גוף תקין ולא סבלו ממחלות לב או סוכרת. לאורך שנות המחקר הסתבר כי אלו על שהתמידו בצריכה מתונה של אלכוהול, בקבוק אחד או שניים של בירה לבנה ביום, הפחיתו ב- 61% את הסיכון להשמנה וב- 30% את הסיכון למשקל עודף לאורך זמן בהשוואה לנשים שלא שתו כלל.

5. בירה לבנה מסייעת להחזיר לגוף נוזלים לאחר פעילות גופנית- שתייה של בירה עוזרת להחזיר נוזלים לגוף ובספיגתם מיד לאחר ביצוע פעילות גופנית מאומצת. מחקר שנערך באוניברסיטת גרנדה בספרד מצא שסטודנטים שעשו פעילות ספורטיבית מאומצת בתנאי חום, החזירו לעצמם נוזלים באופן טוב ומהיר יותר אם צרכו מיד לאחר הפעילות מנה של בירה לבנה לעומת הקבוצה ששתתה מים.

6. בירה לבנה מסייעת בהורדת הסיכון לסוכרת- צריכה מתונה של בירה לבנה מסייעת להגן על הגוף מפני סוכרת מכיוון שהיא מפיחתה את הרגישות לאינסולין. חוקרים מצאו כי בקרב גברים צריכת אלכוהול יומית בכמות מתונה תורמת בריאותית והינה בעלת השפעה מגנה מפני מחלת הסוכרת.

7. מומלץ לשלב בירה לבנה וספורט- שילוב של בירה לבנה וספורט הוא טוב ובריא ללב. מחקרים אשר בדקו את הקשר בין שתייה מתונה של בירה לבנה בשילוב עם פעילות גופנית לבין הסיכוי ללקות במחלות לב מצאו כי שתייה מתונה וקבועה של בירה לבנה, בשילוב עם פעילות גופנית קבועה, מורידים את הסיכון לתמותה ממחלות לב בכ- 50% לעומת הימנעות מוחלטת משתייה.

8. בירה לבנה מחזקת את המערכת החיסונית- שתייה קבועה ומתונה של בירה לבנה עוזרת לחיזוק המערכת החיסונית, במיוחד בעבור נשים ויכולה לסייע לגוף במלחמתו במחלות שונות ובמניעתן במיוחד בעונת החורף.

9. בירה לבנה מעלה את הכולסטרול הטוב- מחקרים רבים מצאו שבקרב אנשים אשר צורכים באופן קבוע ומתון בירה רמת ה HDL (הכולסטרול הטוב) הייתה גבוהה יותר בהשוואה לאנשים שנמנעו משתייה או לאנשים שצרכו כמות רבה מאוד של אלכוהול. מחקר נוסף הראה כי צריכה מתונה של בירה העלתה כבר לאחר 10 ימים את רמת הכולסטרול הטוב, ה HDL, ב- 6.8% .

10. כדי שתמשיכו לנהוג בזהירות ותזכרו שבירה לבנה בריאה אך בכל מקרה גם כששותים שתייה מתונה לא נוהגים. מכל המחקרים עולה כי שתייה מתונה וקבועה של בירה מוגדרת בקרב גברים ככמות של עד שני בקבוקים (660 מ"ל) ביום ובקרב נשים עד בקבוק אחד ביום (330 מ"ל). כמות זו מורידה משמעותית את הסיכון למחלות ומסייעת במניעתן, אולם צריכה מוגברת מבטלת השפעה זו ואף מסוכנת.

פורומים פיברומיאלגיה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
פיברומילאגיה וויטמינים קארין 14/05/2020 03:48
  • שלום. המליצו לי על קפסולות של ג'וס פלאס שעזרו לאנשים שסובלים מפיברומילאגיה. אלו קפסולות טבעיות של ירקות .ופירות. אשמח לדעת האם יכול לעזור ?

  • + הוסף תגובה
פיברומיאלגיה? חן 14/04/2020 10:56
  • לפני כחודש התחילו לי כאבים באיזור מרכז בית החזה מרכז השכמות וכתף שמאל הייתי אצל רופא משפחה שנתן לי מוסקול אחרי שזה לא עזר נסעתי למיון כדי לשלול שזה מהלב והכל יצא תקין נתנו לי איפובן 400 ואמרו לי לחזור אם לא עובר זה לא עזר וחזרתי למיון שוב כל הבדיקות דם יצאו תקינות ושיחררו אותי עם אתופן בנתיים הכאב הפסיק להיות במרכז בית החזה והפך להיות מתחת לחזה בעיקר אבל גם מקרין לפעמים לכתף שמאל ובצד חזה ימין ירדתי שוב לקופח לשלול שזה לא מהקיבה והרופא עדיין בטוח שזה שרירים ונתן לי רקוסט פלוס...בנוסף לזה מצב הרוח שלי ירוד ואני מקבלת גם כדורי הרגעה שנתן לי הרופא משפחה...כבר חודש עבר מאז שזה התחיל ושום כדור לא עוזר יכול להיות שזה פיברומיאלגיה?

  • + הוסף תגובה
פולימיאלגיה ריאומטיקה רעלי 03/05/2020 15:39
  • שלום ד"ר וולמן כולם מדברים על פיברומיאלגיה ובקושי יש מידע על פולימיאלגיה. לקחתי פרדניזון במשך שנה וחצי 20 מ"ג ליום בהפחתה. אבל משהגעתי ל 10 מ"ג עד 1 מ"ג, ליום, כבר לא חשתי שינוי. אומנם, הכאבים החזקים הראשונים עברו תוך יומיים! אבל מאז שהפחתתי את המינון ועד שהפסקתי כליל, לפני כחצי שנה, אין שינוי, קשיון הבוקר הוא רק בידיים, מעט טוב יותר במשך היום אבל לא לגמרי עובר. עכשיו נאמר לי שאסור להפסיק לקחת קורטיזון. אבל זה לא משנה במאומה, אז בשביל מה לקחת? נ.ב. אני בת 76 בלי מחלות אחרות ובלי תרופות!

  • + הוסף תגובה
האם זו פיברומיאלגיה? עידית 30/04/2020 08:21
  • סובלת מכאבי שרירים בירכיים מזה שנים בעיקר לפני השינה. הכאבים אינם יומיומיים ולעתים נעזרת במשכך כאבים על מנת להרדם. בחודשים האחרונים כאבי שרירים בזרועות בגב בירכיים בעיקר בערבים ובבקרים. תחושה כללית כמו בזמן שפעת. אני מרגישה חלשה. ומאד עייפה. הקלה באמצעות אופטלגין נוזלי אציין שיש לי הצרות בעמוד השדרה התחתון וכן בצוואר. האם מדובר בפיברומילגיה?

  • + הוסף תגובה
תגובה דרוולמן 30/04/2020 18:27
  • שלום רב, פיברומיאלגיה הינה תסמונת כאב מפושט שמאובחנת אצל מטופלים רק אחרי שנשללות סיבות אחרות לכאבים (לדוגמא, שלילת דלקת מפרקים, מחלות אוטואימוניות שונות, בעיות אורטופדיות). ולכן, על סמך התלונות אפשר להגיד שיתכן ומדובר בפיברומיאלגיה, אולם לא ניתן לקבוע לפני ברור. בהצלחה ורק בריאות

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!