כך תוציאו יותר מאימון הכוח שלכם, במינימום פציעות

לחיזוק השרירים יתרונות רבים לבריאותנו, אך ביצוע תרגילים לא נכון עלול להביא לפציעות. הנה כמה עצות לאימון אפקטיבי לצמצם את הסיכון לפגיעות שונות
כתבה פרסומית כתבת חסות


שרירים חזקים חשובים מאוד לגוף בריא. הם תומכים במפרקים, משפרים יציבה, שורפים קלוריות גם במנוחה ומצמצמים בריחת סידן מהעצמות.  אחת הדרכים לשמור על השרירים שלנו בכושר היא אימוני כוח, אך ביצוע תרגילים בצורה לא נכונה עלולה להסב לנזק רב. הנה כמה עצות שיעזרו לכם להימנע מפציעות ויאפשרו לכם לבצע מקסימום אימון, במינימום פגיעות


- התמידו על חימום נכון לפני תחילת האימון ועל התאוששות נכונה בתום האימון. חימום נכון מכין את גופכם לפעולה והתאוששות נכונה תאפשר לכם לחזור לחיי היומיום בצורה טובה וללא שרירים תפוסים.  בתום האימון הקדישו לפחות עשר דקות למתיחות וקחו מרווח של לפחות יממה בין אימוני כוח. 


- שמרו על טכניקה נכונה של אימון כדי להימנע מפציעות וכדי להשיג תוצאות מקסימליות. כדי ללמוד מהי דרך האימון הנכונה הצטרפו לשיעורים בקבוצה או קחו אימונים אישיים אצל מאמני כושר מורשים. פציעות ברכיים, רצועות, כתפיים וגב – שעלולות להביא אתכם לעצירה מוחלטת בשגרת האימונים, עלולות להימנע לחלוטין בזכות הדרכה נכונה.


-נשפו כאשר אתם נמצאים בשיא המאמץ ושאפו אוויר כאשר אתם משחררים את העומס. לעולם אל תחזיקו את האוויר בריאות כאשר אתם מתאמצים, פעולה זו הנקראת ולסלווה עשויה להעלות את לחץ הדם שלכם בצורה חדה באופן זמני ועלולה להיות מסוכנת עבור אנשים בעלי מחלות לב וכלי דם. 


- אל תנעלו את המפרקים שלכם. תמיד השאירו כיפוף קטן בברכיים ובמרפקים כאשר אתם מיישרים אותם.


- זכרו שהדרך חשובה בדיוק ולעיתים אף יותר מהתוצאה. אל תהיו להוטים להגיע לתוצאה מסוימת על חשבון אימון נכון או על חשבון ההנאה שאתם מפיקים מהאימון. להיטות יתר על המידה עלולה להביא לפציעות עקב עומסים גבוהים מידי או טכניקה לא נכונה. זכרו ליהנות מהדרך ולהעריך את הדרך בה גופכם מקבל את האימון ומשתנה בהתאם. 


- אם חליתם, תנו לגופכם יום או יומיים של מנוחה לאחר שהבראתם. אם הייתם חולים למשך זמן מה, ייתכן שתצטרכו לרדת במשקלים או בכמות החזרות כאשר תחזרו להתאמן. תנו לגופכם את הכבוד לחזור לדרך הנכונה והוא בתמורה יאפשר לכם לחזור לשגרה בצורה חלקה.


אימון כוח. אפשרו לגוף מנוחה

אימון כוח. אפשרו לגוף מנוחה


- בזמן אימון כוח אתם לא אמורים לחוש כאב. אם תנועה מסוימת או תרגיל מסויים גורם לכם לכאב הפסיקו אותו! כאשר אתם מבצעים אימוני כוח שמרו על טווח התנועה הנכון עבורכם, זה אשר מרגיש נוח. עם הזמן, נסו להגדיל את טווח התנועה לאט ובזהירות.


- תמיד הקשיבו לגופכם. אם רצף תרגילים מסויים קשה מידי עבורכם, אם עומס משקלים כלשהו כבד מידי, אם אינכם מסוגלים לדבר תוך כדי אימון, אם אתם מרגישים חולשה או אם אתם מגיעים עייפים מראש לאימון, אם יש לכם כאב במפרקים לפני, תוך כדי או אחרי האימון – כל אלה סימנים שהגוף שלכם נותן לכם כדי לומר שמשהו לא טוב באימון, שאולי זהו יום שבו כדאי להוריד עומסים או לא להתאמן. 


- תנו כבוד לגוף שלכם והוא בתמורה יהיה בריא יותר ויאפשר לכם לעצב אותו כפי שתרצו. 


פורומים פריצת דיסק

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
פריצת דסיק אייל 18/02/2020 14:49
  • שלום רציתי לדעת לגבי בקע בדיסק אובחנתי בבקע דיסק מותני l4 ך5 s1 אין לי תופעות של בעיה עם סוגרים הרופא אמר לי שמנוחה של 3 חודשים והאזור יצטלק והדיסק יכנס קצת ואז זה יחזור למצב של בלט כמו שהיה לי בעבר, אני מאוד מבולבל בנוגע לזה שאם זה יפגע בי בחיים מבחינת פעילות ספורטיבת בדגש על חדר כושר אני נמתאמן מספר שנים , האם אחרי מנוחה האזור יסתר ואוכל לחוזר לפעילות של כושר , כל אחד אומר משהו אחר , אומרים שעם אתאתמן זה יכול לחזור כי יש לי שם סוג של חור אשמח לעצות

  • + הוסף תגובה
פריצת דיסק פענוח סיטי ומה משמעותה אפרת 12/02/2020 09:03
  • פריצת דיסק גדולה אחורית מרכזית וצדדית שמאלית בעומק 1.1 מ"מ עם לחץ על השק הטקאלי ואובליטרציה של השומן אפידורלי. פריצת דיסק גדולה בגובה L5-S1.

  • + הוסף תגובה
בלט דיסק MTN 14/01/2020 17:51
  • סיכום בדיקת CT - בלט דיסק עם אימפרסיה משמעותית על השק הטקלי ואוסטאופיט אחורי בגובה .C5-C4 (טרם נפגשתי עם אורטופד) מה הבדיקה אומרת ??

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!