כך תגנו על הרך הנולד: 5 דרכים לחיזוק מערכת החיסון בתינוקות

אתם מחכים לו 9 חודשים שלמים לבסוף כשהוא מגיח לעולם לאחר מסע חוויתי ומורכב, המשימה החשובה ביותר אשר עומדת לנגד עינכם היא לשמור עליו מכל רע, ובדרך גם מכמה תחלואות חורף אופייניות. כדי לסייע באתגר, הרכבנו עבורכם 5 טיפים שיחזקו את מערכת החיסון של תינוקכם
כתבה פרסומית כתבת חסות


הגחתו של תינוק חדש לעולם הינה חוויה מלאת אושר ושמחה. מאידך לחגיגה הגדולה נלוות דאגות רבות, שככל הנראה ימשיכו להיות נחלתכם לפחות ב-18 השנים הקרובות. כהורים צעירים הדאגה לבריאות ולהתפתחות התקינה של הרך הנולד הינה ראשונה במעלה. 


בחודשים הראשונים לחיים, אברי גופו של הפעוט נמצאים בשלבי התפתחות ועל כן חשופים הרבה יותר למחלות ולפגיעות שונות. כך לדוגמה בתחילת חייו של התינוק, המערכת החיסונית נמצאת בשלבי בנייה ומשכך הוא נמצא בחשיפה מוגברת למחלות החורף השונות ועלול להתקרר, להידבק בשפעת או לסבול מדלקת אוזניים. כדיי להקדים תרופה למכה, או למגיפה הבאה, קיבצנו עבורכם חמישה טיפים שיסייעו בחיזוק המערכת החיסונית של התינוק. קראו עוד: חשוב לדעת: הקשר בין דלקות אוזניים לבקבוקי תינוקות 1. הקפידו על תזונה מאוזנת 

אחת מהדרכים היעילות לבניית מערכת חיסון חזקה ועמידה בפני נגיפים אצל הפעוט שלכם הינה הקפדה על תזונתו. הנקה בששת החודשים הראשונים לחיים הוכחה כמסייעת בחיזוק המערכת החיסונית, זאת בזכות הנוגדנים המצויים בחלב האם. להנקה יתרון כפול: בכל פעם שגוף האם מנסה להילחם בחיידקים ובווירוסים שונים הוא מייצר נוגדנים. אלה אינם שומרים רק על גוף האם מפני מגיפות שונות, אלא מועברים גם לגוף הפעוט במהלך ההאכלה. 


מעבר לפעולת ההנקה, הקפידו לתת לתינוק מחית המורכבת מפירות וירקות שונים. הוויטמינים והמינרלים המצויים בהם יסייעו גם הם בשיפור עמידותה של המערכת החיסונית. ניתן להתחיל ולהזין את התינוק במזונות מוצקים מגיל ארבעה חודשים, כל עוד התינוק מראה סימני בשלות לכך, לרבות עלייה ניכרת במשקל, יכולת ישיבה על כיסא מוגבה, יכולת לעיסה ועניין במזונות קשים. 


2. השאירו פרוות בעלי החיים בקרבת התינוק

מחקרים הראו כי שינה על פרוות חיות, כמו צמר כבשים, מסייעת בחיזוק המערכת החיסונית. בדומה לכך, גם פעוטות אשר גדלים עם חיית מחמד בביתם נמצאו כחסינים יותר לתחלואות שונות. המיקרובים אשר נמצאים בפרווה עשויים לסייע לריאות ולמערכת החיסונית לפתח עמידות כנגד נגיפים שונים ולהילחם במחלות כמו שפעת וצינון.
באופן מפתיע, המצאות התינוק בקרבת בעלי חיים אינה פוגעת בו ואף עשויה לחזק את המערכת החיסונית שלו3. שלבו יוגורט בתזונת הפעוט

דרך נוספת לחיזוק המערכת החיסונית של התינוק הינה באמצעות שילוב יוגורט בתזונתו. מוצר חלב זה, מכיל חיידקים "טובים" אשר מסייעים בפיתוח המערכת החיסונית וחיזוק המעיים. נוסף על כן, הוא רווי בסידן, בפרוטאין ובזרחן אשר תורמים להתפתחותן של עצמות ושיניים חזקות. הוסיפו מעט פירות שימתיקו את הארוחה הבריאה ואף יספקו לפעוט גם וויטמינים ומינרלים.


4. חשפו אותו לאור השמש

אור השמש מכיל ויטמין D , לו הגוף זקוק כדיי לשפר את קליטת הקלציום. בנוסף, הוא מסייע למערכת החיסונית בהגנה מפני מחלות וויראליות. כך שבמקום טיול בקניון הקרוב, בחרו בסיבוב קצר בפארק השכונתי, שיטיב לא רק עם הפעוט, אלא יסייע גם לכם.


במידה ואינכם יכולים לחשוף את העולל הקטן לאור השמש, הקפידו לספק לו תחליפים שיבטיחו את כמות היומית של ויטמין D לה הוא זקוק.


קראו עוד: כאבי בטן של תינוקות: איך מקלים?


5. הקפידו על מזונות עשירים בחומצות שומן 

חומצות שומן הן הכרחיות להעצמת המערכת החיסונית. פעוטות חייבים לקבל חומצות שומן שונות כדיי לספק הגנה מיטבית משלל מגפות החורף. לדוגמה, חומצת שומן אומגה שלוש מכילה בתוכה שלושה סוגים עיקריים של חומצות שומן: אלפא לינואלית (ALA), איקוסאפנטאנואית (EPA) ודוקוסאהקסאנואית (DHA). בנוסף לכך שאומגה שלוש מסייעת לבניית מערכת חיסון איתנה, היא חיונית גם להתפתחות המוח והעיניים. 


דגים כמו סלומון, מקרל וטונה הינם מקור מעולה לרכיב זה. מאידך, יש לוודא כי הדג מבושל היטב וכי כל עצמותיו הוסרו לפני ההאכלה.  פורומים שפעת והצטננות

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
התקררות או אלרגיה איריס 02/04/2020 09:52
  • אני יותר משבוע בבית עם כאבי ראש, גודש בגרון ועייפות נוראיאית לוקחת תרופות נגד אלרגיה אבל זה לא רוצה לעבור. אני עדיין לא מרגישה טוב. לא מרגישה הטבה.

  • + הוסף תגובה
קורנה גרטי אריה 14/03/2020 08:48
  • אני בן 80+ רוצה לדעת מימה אפשר להיזהר + מה מצבי כאשר אני סובל מסכרת לחץ דם

  • + הוסף תגובה
קורנה ברטי אריה 14/03/2020 08:41

הצטרפו לאינדקס הרופאים!