משנה"ל הבאה: חיסון נגד פפילומה – גם לבנים

משרד הבריאות הודיע כי החיסון, שלפני מספר שנים נכנס לשגרת החיסונים של בנות בכיתה ח', ייתנן גם לבנים משנת הלימודים הבאה. המטרה: למנוע סוגים שונים של סרטן, ביניהם הלוע ופי הטבעת. החיסון יינתן בשתי מנות בלבד – גם לבנות
כתבה פרסומית כתבת חסות


משרד הבריאות הודיע כי החיסון, שלפני מספר שנים נכנס לשגרת החיסונים של בנות בכיתה ח', ייתנן גם לבנים משנת הלימודים הבאה. המטרה: למנוע סוגים שונים של סרטן, ביניהם הלוע ופי הטבעת. החיסון יינתן בשתי מנות בלבד – גם לבנות


בנים בכיתה ח' יחוסנו כנגד וירוס הפפילומה האנושי, הגורם אצל נשים לסרטן צוואר הרחם, כך הודיע משרד הבריאות. ההחלטה התקבלה במטרה למנוע סוגים שונים של סרטן אצל הבנים, ביניהם סרטן הלוע, פי הטבעת, איבר המין ועוד, וכן כדי למנוע את הפצת הווירוס, שעובר ביחסי מין, בקרב בנות.


כיום מוכרים לעולם הרפואה כ-150 תתי זנים שונים של נגיף הפפילומה האנושי (HPV),כ-40 מהם גורמים למחלות מין. חלק מהזנים גורמים ליבלות באיברי המין, אך אחרים עלולים לגרום לסרטן פי הטבעת, סרטן צוואר הרחם והנרתיק וסרטן באיברי המין. מחלת המין הנגרמת מהווירוס אינה גורמת לתסמינים כלשהם, וזו הסכנה הגדולה, כיוון שכאשר היא אינה מטופלת היא עלולה להתפתח לסרטן.


הדמייה של נגיף הפפילומה


כאמור, לפני כשנה וחצי נכנס החיסון נגד הווירוס לשגרת חיסוני החובה, והוא ניתן לתלמידות בכיתה ח'. כעת החליט משרד הבריאות להכניס את החיסון לשגרת חיסוני החובה גם של בנים באותו גיל, כשבשני המקרים המטרה היא לחסן לפני שבני הנוער מתחילים לקיים יחסי מין. במשרד מציינים כי מדי שנה ישנם כ-200 גברים החולים בסרטן הלוע, פי הטבעת ואיבר המין וכי אחוז אחד מהגברים סובל מיבלות באיבר המין.


כיום מאושרים לשימוש בישראל שני חיסונים כנגד הנגיף: גרדסיל וסרווריקס. גרדסיל מגן מפני ארבעה זנים: 6 ו-11, הגורמים ליבלות באיברי המין והחיסון נותן הגנה של כ-90% מפניהן, וכן 16 ו-18, אשר החיסון מעניק הגנה של 70% מהם. חיסון הסרווריקס מגן רק מפני הזנים 16 ו-18.  את שני החיסונים מומלץ לתת לפני תחילת קיום יחסי המין.


פורומים גינקולוגיה אונקולוגית (סרטן צוואר הרחם/שחלות)

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
סרטן השחלות ונירפאריב ונסיה 23/09/2020 13:48
  • שלום רב. מטופלת שנה בנירפאריב. Ca עלה ב 4 חודשים האחרונים 61 81 100 120 יש לציין שבתחילת הטיפול ירד מ 220 ל 120 מה צפוי לי עכשיו? ימשיך לעלות? או שיכול גם להעצר?

  • + הוסף תגובה
עליית CA125 תחת ניראפאריב ד"ר מריו ביינר 25/09/2020 10:52
  • שלום ונסיה, קשה כמובן לנבא כיצד זה ימשיך אך כל עוד אינך סובלת מתסמיני המחלה או הטיפול יש מקום לאופטימיות. שנה טוב, ד"ר ביינר

  • + הוסף תגובה
גוש לבן אני 23/09/2020 23:10
  • שלום, בחודש חודשיים האחרונים אני שמה לב שיש לי גוש לבן בשפתיים העליוניות של הפות בצד הפנימי שלהן. במשך הזמן אני מרגישה שהגוש גדל אך לא מרגישה ממנו כאב או אי נוחות. האם עליי לפנות לגניקולוג או לרופא אחר? אשמח להכוונה האם מדובר בתופעה נורמלית או דורשת בדיקה ? תודה רבה

  • + הוסף תגובה
ממצא בפות ד"ר מריו ביינר 25/09/2020 10:51
קולפוסקופיה תקינה אנונימית 24/09/2020 13:58
  • שלום. אחרי פאפ חיובי לhpv וקולפוסקופיה תקינה, רציתי לדעת האם כדאי להיכנס להריון? בדיקת המעקב היא עוד חצי שנה. תודה מראש.

  • + הוסף תגובה
הריון ונשאות HPV ד"ר מריו ביינר 25/09/2020 10:50
  • אין מניעה רפואית מלהרות לנשים עם פאפ תקין למעט נשאות HPV וקולפוסקופיה תקינה.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!