האם התגלתה התקווה החדשה לחולים בקרוהן וקוליטיס?

עשרות אלפי אנשים בישראל סובלים מקרוהן או קוליטיס, מחלות מעי דלקתיות כרוניות (IBD), הפוגעות באיכות החיים באופן ניכר. כעת, מחקר ישראלי חדש מבקש להעניק תקווה לחולים. האם קנאביס היא תרופה יעילה, מהי ערכת האבחון הביתית החדשה ומה הטיפ של יו"ר עמותת CCFI לחולה החדש?

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 10/10/2016

"אני אופטימי מאוד מהמחקר המתפתח בשנים האחרונות. חברות התרופות משקיעות הון עתק במחקר, תרופות חדשות מתגלות ויש התקדמות אדירה בהבנה של המחלה". אלו הם דבריו של עו"ד ד"ר איל צור, יו"ר העמותה לתמיכה בחולי קרוהן וקוליטיס כיבית (CCFI), והוא לא טועה: ישראל התברכה בחוקרים איכותיים בתחום מחלות המעי הדלקתיות, או IBD (קיצור של Inflammatory bowel diseases), כשהמרוויחים העיקריים הם החולים, הזוכים לטיפולים חדשים ושיפור ניכר באיכות החיים.דומות אבל שונות – ההבדל בין קרוהן לקוליטיס

קרוהן וקוליטיס הן שתי המחלות העיקריות במשפחת מחלות המעי הדלקתיות, או IBD. שתיהן מחלות דלקתיות שמערבות את מערכת העיכול, והן התקפיות, כלומר: מאופיינות בהתקפים אחת לפרק זמן מסוים, כשבניהם ישנה תקופה שקטה שבה המחלה אינה גורמת לתסמינים. 


למרות שהאטיולוגיה להתפרצות של IBD אינה מובנת לגמרי, ולמרות שבעבר היה נהוג לחשוב שהמחלה מתפרצת כתוצאה מגורמים נפשיים, כיום ישנה תיאוריה שמערבת גורמים גנטיים, זיהומיים וחיסוניים. לפי סברה זו, פגם גנטי גורם למערכת החיסון לזהות חיידקים "טובים", שנמצאים במעיים של כל אדם בריא, כ"פתוגנים" (מחוללי מחלות). התגובה החיסונית פוגעת לא רק בחיידקים אלא גם במוקוזה, השכבה הפנימית של המעי, וכך נוצרים כיבים ודלקות לאורך צינור העיכול. בחלק מן המקרים הוכח שתאי החיסון יכולים לפעול כנגד הגוף כתגובה למאכלים מסוימים, או אפילו ללא גירוי כלל, ומכיוון שהאטיולוגיה למחלות הללו היא פעילות של מערכת החיסון כנגד הגוף עצמו, נהוג לשייך את ה-IBD לקבוצת המחלות האוטואימוניות.


למרות הדמיון הרב בין שתי המחלות, הן אינן זהות. ההבדלים ביניהן כוללים בעיקר את:

-מיקום הפגיעה: בעוד קרוהן יכולה להופיע בכל מקום מהפה ועד פי הטבעת, קוליטיס מופיעה לרוב בין פי הטבעת לחלק האחרון של המעי הדק.


-רציפות: קוליטיס היא לרוב מחלה רציפה, בעוד שבקרוהן ניתן לזהות מקטעים חולים ומקטעים בריאים, לסירוגין.


-עומק הפגיעה: בעוד שקוליטיס פוגעת רק בשכבה הפנימית של צינור העיכול, לקרוהן יש נטייה לפגוע בכל השכבות של המעי, דבר שמגדיל מאוד את הסיכון לניקוב (פרופורציה) וזליגה של תוכן המעי לחלל הבטן.עם זאת, שתי המחלות מתבטאות בסימנים דומים, כתלות במקום הדלקת: כאבי בטן, שלשולים, טחורים מדממים, אנמיה (בגלל הפרעה בספיגת חומרי מזון), נפיחות, בחילות והקאות וירידה במשקל.התקפים אחת לפרק זמן מסוים, כשבניהם ישנה תקופה שקטה שבה המחלה אינה גורמת לתסמיניםIBD בישראל – האם המחקר הישראלי יעניק תקווה לחולים?

כשלושה מיליון חולים באירופה, ומתוכם כ-40,000 איש בישראל סובלים מסוג מסוים של מחלות מעי דלקתיות (IBD), בעיקר קרוהן וקוליטיס. אין הערכה לגבי ההוצאה הכספית של החולים בישראל, אך הערכות בארה"ב מדברות על כ-13,000 דולר לחולה בכל שנה, ובסך הכל הוצאה של מיליארדים רבים למערכת הבריאות. לאחר שנים בהן החולים התמודדו לבדם עם המחלה והשלכותיה, נוסדה בשנת 1994 העמותה לתמיכה בחולי קרוהן וקוליטיס כיבית (CCFI), כשמטרתה היא לקדם את איכות החיים של חולי IBD בישראל, להוות מאגר מידע על המחלות ודרכי ההתמודדות עמן ולעסוק בקידום זכויות החולים. 


לאחרונה יזמה העמותה כנס משקיעים ראשון תחת הכותרת "fighting IBD", במטרה ליצור פלטפורמה שתחבר את קהילת החוקרים והיזמים הישראליים עם גופי השקעה רלוונטיים, מה שעתיד לקדם את חקר המחלה ואת איכות החיים של החולים. בכנס, שנערך בשיתוף עם האגודה וההתאחדות האירופיות למחלות קרוהן וקוליטיס (ECCO/EFCCA) והאיגוד הישראלי לגסטרואנטרולוגיה, הוצגו חידושים רפואיים, טכנולוגיים ומדעיים, ולמרות שמדובר בכנס ראשון מסוגו – הוא הוכתר כהצלחה.תרופות מבוססות קנאביס לטיפול במחלות מעיים דלקתיות

השאלה האם קנאביס הוא סם או תרופה עלתה כאן בעבר, ובכל מקרה נראה שהדברים תופסים תאוצה בכיוון הנכון: "קנאביס הינו צמח בעל יכולות תראפויטיות, אולם קשה להתייחס אליו בתור 'תרופה', שכן קשה לקבל תוצאות בניסויים עוקבים", אומר ד"ר תמיר גדו מחברת BOL שפועלת לחקר וייצור של תרופות מבוססות קנאביס, כאשר הוא נשאל לגבי תרופות עתידיות לטיפול ב-IBD, ומוסיף כי "ההכרה בקנאביס כתרופה לכל דבר תתקיים רק על ידי מתן מינון קבוע של החומר הפעיל, בניסוי קליני מאושר על ידי ה-FDA".


בעוד שהתרומה של מוצרי קנאביס בשיכוך כאב הייתה ידועה זה מכבר, החידוש העיקרי בתרופות מבוססות קנאביס לטיפול ב-IBD הוא בכך שהן משמשות כאימונומודולטורים. כלומר, מטפלות בגורם הדלקתי במחלה. "המטרה העיקרית של התרופה היא לרפא את דלקת, עם מטרה משנית של הפחתת כאב. במידה והניסויים יצליחו – זו תהיה בשורה של ממש עבור החולים", מסכם ד"ר גדו.ערכת אבחון צואה לשימוש אישי – זולה, מהירה ופשוטה לתפעול

בדיקות צואה משמשות לרוב לאבחון של מחלות מעי דלקתיות, זיהומי מעיים וסרטן המעי. המצב כיום הוא כזה, שכשחולה IBD לא מרגיש טוב - אין לו שום דרך לדעת האם מדובר בהתקף כתוצאה מהמחלה או לא. כדי לאבחן האם אכן מדובר בהתקף של קרוהן או קוליטיס, על החולה לפנות לבית החולים, לקבל הפניה למעבדה לביצוע הבדיקה ולהמתין 5-10 ימים לתוצאות. במידה ומדובר בהתקף - זהו זמן יקר שעלול לגרום להחמרה וצורך בטיפול תרופתי נוסף. במידה ואין מדובר בהתקף -  זוהי הוצאה מיותרת והכבדה על החולה ועל מערכת הבריאות. 


ערכת האבחון האישית באה לתת מענה לבעיות הנ"ל: היא חוסכת כסף וזמן הן לחולה והן למערכת הבריאות, שכן התוצאות ניתנות תוך 10 דקות ממתן דגימת הצואה ללא הצורך לפנות למעבדה. כפועל יוצא, שימוש בערכה עשוי למנוע את הצורך באשפוזים עקב התקפים שהחריפו כי לא זוהו בזמן. בנוסף, השימוש בערכה הוא פשוט לתפעול, הגייני ואינו דורש נוכחות של אנשים אחרים בחדר. המשתמש מקבל אינדיקציה בלחיצת כפתור, ויכול להחליט, בשיתוף עם הרופא המטפל, על הצורך להתפנות לבית החולים.


"הרעיון למוצר עלה לאחר שיחות עם גורמים בעמותת קרוהן וקוליטיס בישראל", מספרת שרון בן-יהודה, מנכ"לית חברת 4C Diagnostics שפיתחה את הערכה. "הבנו את הצורך של החולים בזיהוי מצבים חריפים. הערכה מאפשרת תחושת בטחון ושליטה במצבי חוסר ודאות, בנוסף להיותה כלי אבחוני זול ומהיר".


על פי בן-יהודה, המחיר של הערכות צפוי להיות דומה לערכות הקיימות בשוק כיום, ולכן הן צפויות להוות אלטרנטיבה שתוזיל משמעותית את העלויות למערכת הבריאות. החברה פועלת מול קופות החולים במטרה להכניס את הערכות לסל הבריאות בהקדם.תכנית תזונה אישית – הקץ לתרופות?

"אני חולה במחלה כבר 15 שנים, ולקח לי 11 שנים להבין שהתלות בתרופות תוביל אותי למקום לא בריא", אומר אסף מנדלסון, אחד המייסדים של חברת noviQr (נוביקיור). מנדלסון וחבריו פיתחו מערכת שפועלת אונליין, ומטרתה ליצור תפריט מותאם אישית על ידי אינטגרציה בין רפואה מערבית, רפואה משלימה, מצב החולה והעדפותיו הקולינריות.


את נושא הרפואה המותאמת אישית כבר סקרנו כאן בעבר, ונראה שהפרויקט של נוביקיור פועל בשיטה זו: "הרפואה המערבית והרפואה האלטרנטיבית הגיעו למסקנה שאין תזונה שמתאימה לכולם, במיוחד כאשר מעורב גורם משמעותי כמו מחלת מעיים דלקתית. ההתאמה האישית, תוך התחשבות במגוון גורמים, היא המפתח להצלחת הפרויקט, והאוטומטיות של המערכת בשילוב של מומחים לרפואה ולתזונה מאפשרים להגיע לתוצאות טובות יותר ביותר חולים ובזמן קצר יותר".


התכונות הבולטות של המערכת הן קלות השימוש והעלות הנמוכה – מה שמהווה יתרון משמעותי על פני שיטות "מסורתיות" כמו ביקור אצל דיאטנית. המערכת זמינה דרך האינטרנט והרישום אליה מתבצע ללא עלות, ולאחר מכן ניתן לבחור מבין מספר מסלולים לליווי, כולל האפשרות לקבל אוכל עד הבית, בעלות נוחה וללא השקעת זמן.תרופות זולות, תמיכה מנטלית וייעוץ תזונתי: מה צופן לנו העתיד?

על פי ד"ר אייל ברסלר, יו"ר הוועדה המייעצת לעמותה, "מחלת ה-IBD היא מגיפה עולמית של ממש, ואנו עדים לעליה במספר החולים ועליה בחומרת המחלה". בעתיד, כך הוא צופה, עתידים לפוג הפטנטים הרשומים על תרופות עבור חולי קרוהן וקוליטיס, מה שיאפשר לחברות מתחרות להתחיל בייצור של תרופות דומות (Biosimilars) ולשווק אותן במחיר נמוך יותר. 


חולים במחלות אוטואימוניות אחרות גם צפויים להנות מהתרופות הללו, ביניהם חולים בפסוריאזיס, ראומטיק ארטריטיס ועוד. "העתיד טומן בחובו שינוי משמעותי בטיפול בחולים, והוא נובע מהראיה הכלל-מערכתית", מסכם ד"ר ברסלר, "השילוב בין רפואה מערבית, תמיכה תזונתית, תמיכה מנטלית ושיקום – כל אלה מבטיחים התמודדות טובה יותר עם המחלה ואיכות חיים טובה יותר לחולה ולמשפחתו". העובדה שכיום נוטים לגלות את המחלה בשלב מוקדם יותר, וקיומן של תרופות בעלות מנגנוני פעולה שונים ומשלימים, צפויים להקטין את הצורך בטיפול כירורגי ולאפשר לחולה חיים נוחים תחת טיפול שמרני."אתם לא לבד" – כיצד מסייעת עמותת CCIF  לחולים בישראל?

העמותה מעניקה מעטפת של שירותים לחולים במגוון תחומים, כולל יעוץ בתחום הזכויות, מערכת החינוך, גיוס לצה"ל ועוד. מעבר להפעלת אתר אינטרנט  ודף פייסבוק, מפעילה העמותה גם "קו חם", וכן מעניקה ייעוץ ראשוני ללא תמורה בתחומים  כמו ייעוץ משפטי, ייעוץ פסיכולוגי וייעוץ תזונתי. 


"יחסה של המערכת הרפואית כלפי החולים הוא טוב, למרות שיש מקום לשיפור", אומר עו"ד צור, יו"ר העמותה. "בעיה עיקרית היא חוסר רופאים המתמחים במחלות מעי דלקתיות, מה שיוצר 'פקק' בתורים ובביצוע פרוצדורות. יחד עם זאת, אנו מבינים שזוהי בעיה רוחבית של כל מערכת הבריאות, ואנו פועלים יחד עם ארגוני הרופאים ומשרד הבריאות לשיפור המצב". 


כשעו"ד צור מתבקש לתת טיפ אחד לחולה IBD שאובחן לאחרונה, הוא משיב: "פנו לעמותה. העמותה מסייעת לחולים, אך גם לבני משפחותיהם, במיצוי זכויותיהם ותקשורת מול קופות החולים, חברות הביטוח ומשרד הבריאות. זכרו שגילוי המחלה, קשה ככל שיהיה, הוא אינו גזר-דין מוות, ועם התאמות קלות באורח החיים ניתן לחיות חיים עשירים, פרודוקטיביים עד מאה ועשרים". קראו עוד: קרוב משפחה חולה בקרוהן או קוליטיס? כל הטיפים שיעזרופורום גסטרואנטרולוגיה מבוגרים וילדים

 • הודעה
 • מחבר
 • תאריך / שעה
 • Blastocystis hominis
 • עידן
 • 17/01/2016 00:55
 • שלום, הנני בן 28 בריא עם רגישות לגלוטן וללקטוז (שומר על דיאטה מתאימה כבר כמה שנים), לא מעשן ופעיל מאוד גופנית. לאחרונה פניתי לרופאת המשפחה עם תלונות על כאבי בטן חזקים עד בלתי נסבלים מהם אני סובל כמעט באופן תמידי, עצירות לסירוגין ושלשולים קשים אחת לשבוע במשך 24 שעות. בבדיקת צואה התקבלה תוצאה חיובית ל Blastocystis hominis והרופאה טענה שזהו טפיל נפוץ בארץ, שאין צורך לטפל בו ושהוא אינו הגורם לתופעות עליהם אני מתלונן. היא גם הפנתה אותי לרופא גסטרו אך אני נמנע מלפנות לאחד כזה לאחר חוסר הצלחה בעבר. אשמח לקבל את דעתך או כיוון נוסף אליו כדאי לי לפנות. תודה

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • בלסטוציסטיס הומיניס
 • ד"ר יורם רוזנבך
 • 17/01/2016 18:39
 • אל תאמין לרופאים
 • רות
 • 04/01/2017 12:36
 • בכל העולם הרופאים ממשיכים לומר את מה שלמדו בבית ספר לרפואה שבלסטוסיטיס אינו פתוגני ואין צורך לטפל בו. קהילת הסובלים מהטפיל כבר יודעים שזה לא כך. אנשים סובלים ביותר שנים בלי עזרה. יש מחקרים רבים שמראים שהטפיל כן גורם צרות צרורות ומאד קשה להתפטר ממנו. פלג'יל אינו עוזר ואף מזיק. הטפיל אינו רגיש אליו והוא הורג גם חיידקים טובים והטפיל מתחזק. מציעה לראות את האתר bad bugs ולשמוע את העדויות של האנשים הסובלים וסקירת מחקרים. אפשר לנסות alinia שידוע שעוזרת עם הטפיל - קשה להשיגה בארץ והיא יקרה. גם רספרים שהיא אנטיביוטיקה מוכרת בארץ יעילה.

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • סליחה שם האתר אחר. אחפש
 • רות
 • 04/01/2017 12:40
 • בכל אופן bad bugs
 • רות
 • 04/01/2017 12:46
 • http://www.badbugs.org/contact.htm הנה הקישור לאתר אוסטרלי בו אנשים מכל העולם מדווחים על הצרות שלהם עם בלסטוסיטיס. היא אספה שם הרבה מחקרים, ודרכי טיפול מכל העולם. מקום טוב להתחיל לקרוא. כמו כן למצוא חברים שיסבירו איך נרפאו פעמים רבות אחרי שנים שאמרו להם שזה לא רלוונטי.

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • תודה, רות!
 • עידן
 • 04/01/2017 12:55
 • דחוףףףף
 • נואשת
 • 04/10/2018 03:15
 • העצה שלי - המלצה לרופא
 • עמית
 • 19/02/2019 10:22
 • אני מקווה שכבר נפתרה הבעיה, אבל בכל זאת אם עדיין רלוונטי רוצה להמליץ על פרופסור אלי שוורץ שמקבל בבית חולים תל השומר. אצלי התחילו "בעיות בבטן" - עשו לי את כל הבדיקות האפשריות - גסטרוסקופיה, קולונסקופיה, סיטי, אולטרסאונד, הייתי מאושפזת בבית חולים - הכל! בסוף אמרו לי רופאי הגסטרו - "מעי רגיז" שזה בעצם אומר: לא הצלחנו למצוא את הבעיה, ואין לנו עוד כלים כדי להבין מה היא. אחרי שהייתי מיואשת לגמרי כבר, הגעתי לפרופ שוורץ והוא הציל אותי! היום יש בדיקת צואה שאפשר לעשות בתל השומר, בדיקה יותר טובה ממה שעושים בקופות החולים. אצלי מצאו בבדיקה את הבלסטוציסטיס הומיניס (שהדעות לגביו חלוקות, אבל אני יכולה להגיד שאם יש לי רק אותו הוא בהחלט גורם לכל הצרות האלו ומצריך טיפול) הטיפול שהפרופ הציע לי זה אנטיביוטיקה בשם Nitazoxanide שניתן לקנות בהודו. אני יכולה להעיד שזה בהחלט מדכא להיות עם בטן מתקפלת ובחילות, וזה לא דרך לחיות ככה. חבל מאוד שמשרד הבריאות לא מייבא את התרופה לארץ - ומי ייתן ויום אחד ישכילו להביא אותה. אני בעצמי לא רופאה, אז אני ממליצה בחום להגיע לפרופ שוורץ - הוא ה-מומחה!

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • nitazoxanide
 • roni
 • 09/03/2019 23:04
 • טרם קיבלתי את התרופה
 • עמית
 • 10/03/2019 18:21
 • בלסטוציסטיס הומיניס
 • ron
 • 18/03/2019 21:06
 • הי תודה על התגובה אני מסיים היום את הכדור ה 12. האנטיביוטיקה פתרה לי את כול הסימפטומים אבל אני בספק עים היא הכחידה את כול הפרזיטים, ראיתי באינטרנט שרופאים באוסטרליה ממליצים לקחת לתקופה של 30 יום. אני מתכנן להמשיך עים האנטיביוטיקה . חבר בהודו קנה לי את האנטיביוטיקה ללא מרשם זה בא בקופסא של 60. אני לא יודע כמה זמן את סובלת מהפרזיטים ואיך ניסית להיפתר מהם עד היום, אבל קשה להיפתר מהם ... אני לא רופא אבל המלצה שלי תקני את כולם

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • תודה רבה
 • עמית
 • 18/03/2019 21:25
 • תודה רבה! אני באופן אישי קניתי כבר 12 וממתינה להם לצערי טרם הגיעו. אני מנסה כבר עשר שנים להפטר מזה :( רק עכשיו גילו מה יש לי... אחרי שהם יגיעו ואם זה לא יעבוד בהחלט אקנה 60 תודה רבה על השיתוף מקווה שיעברו לך כל הסימפטומים.

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • בלסטוס
 • עמנואל
 • 24/03/2019 14:52
 • ממליצה בחום על פרופ שוורץ בתל השומר
 • עמית
 • 24/03/2019 16:06
 • לא יודעת מי טיפל בך עד היום, אבל אני יכולה להגיד שאני ממליצה בחום על פרופ שוורץ. אמנם טרם פתרתי את הבעיה, אבל הוא בהחלט המומחה בתחום ובהחלט מהווה אוזן קשבת

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • תופעות לוואי לכדור?
 • עמית
 • 27/03/2019 13:16
 • הי, אפשר לשאול האם היו לכדור תופעות לוואי? לא שזה ימנע ממני לקחת אותו, סתם כדי להכין את עצמי לזה, וכמובן שזו הרגשה אישית בלבד. אגב אליי הגיעה תרופה בשם nizaonide ולא אליניה תודה!

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • מעדכנת את שלי
 • עמית
 • 28/03/2019 19:06
 • זה כמובן מאוד אישי ויש כמה וכמה תופעות לוואי שמתוארות - אצלי רק תחושה קלה של אי נעימות בבטן, דווקא יחסית סביר :) אולי זו התחושה שלי, כי התכוננתי לגרוע מכל.

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • איך משיגים את התרופה הזו??
 • דניאל
 • 03/04/2019 08:54
 • אני עם אותה בעיה, מצאו לי בלסטוציטיס הומיניס. הרופאה נתנה לי באמת פלג'ל וזה לא עזר בכלל. איך משיגים את התרופה שאתם מדברים עליה? אני כבר ממש מיואש.

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • עדכון
 • יוסף
 • 06/04/2019 20:51
 • היי עמית, יצא לראות את התגובות שלך והייתי מאוד שמח אם תעדכנ/י מה מצבך?, האם הכדורים עזרו לך?, מה את/ה יכול/ה לומר על ד''ר שוורץ כי אני מחפש פתרון לבעיה שלי... תודה מראש.

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • Blastocystis Hominis
 • ron
 • 16/04/2019 12:28
 • אני לקחתי את הטיפול לשישה ימים הוא פתר לי את רוב הסימפטומים כמו תחושת כבדות בבטן וגזים, גירודים בפי הטבעת , הפרעות שינה בלילה,כאבים בצד שמאל מיתחת לצלעות שמקרינים לגב לאחר אכילת פחמימות בכמות גדולה מידי( מישתדל לאכול כמה שפחות )היציאות חזרו להיות נורמליות. לאחר הטיפול והתחושה הטובה ניסיתי לחזור לאכול רגיל ולאחר פחות מישבוע הרגשתי שהם עדיין פה אבל עים פחות סימפטומים . התחלתי לקחת עוד סיבוב של האנטיביוטיקה הפעם תיכננתי לקחת במשך שבועים ( למרות שהרופא ממליץ על שישה ימים) הפסקתי ביום ה9 בגלל תופעות לוואי בלתי ניסבלות לאנטיביוטיקה .עדיין סובל מ Blastocystis . למי שמעונין יש קבוצה גדולה ב Facebook .בהצלחה לכולם

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • עדכון מרון וגם מעמית
 • יוסף
 • 16/04/2019 20:02
 • היי רון, כשסיימת עם הטיפול והתחלת לאכול רגיל אתה יודע אם חלק מהסימטומים חזרו עקב האוכל או עקב זה שסיימת עם האנטיביוטיקה, חידוד לשאלה האם האנטיביוטיקה מדכאת את הבעיה (סימטומים) לכמה ימים או שמא מעלימה אותם ורק צריך לשמור פשוט על אורח חיים בריא לאחר הטיפול? בכל אופן אשמח לעדכון מצבך הכללי האם אתה ממליץ על הכדורים האם החיים שלך סופסוף השתנו האם זה מה שציפית שיקרה האם אתה מרוצה. תודה על השיתוף!

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • Blastocystis Hominis
 • ron
 • 17/04/2019 20:35
 • סיימתי את הטיפול רק לפני 10 ימים אז מוקדם להסיק מסקנות. בגדול האנטיביוטיקה מצמצמת את אוכלוסית הפרזיטים וזה משפיעה על הסימפטומים אבל מכיוון שהיא לא הכחידה את כולם הם מיתרבים בחזרה ואז רוב הסימפטומים יכולים לחזור או כולם .כמובן של תזונה שלך יש השפעה על המהירות שהם יחזרו. זה לא מדע מדוייק. כמה זמן יש לך את מהפרזיטים? ומאיזה סימפטומים אתה סובל ?

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • תשובה לרון
 • יוסף
 • 18/04/2019 01:26
 • בעקרון אני סובל מאותן תופעות שציינת גזים גרפסים מרובים ותחושה מוזרה (לא בדיוק )כאב מתחת לצלע השמאלית, תרם מצאתי את שורש הבעיה חייב לציין שקשה לי מאוד למצוא את מקור הבעיה בכל אופן אם תוכל לומר איפה מבצעים את הבדיקה לגילוי נגיף /חיידק הבלסטוציטיס? וכשאתה מרגיש שהאנטיביוטיקה אכן העלימה לך את הסימפטומים הנל אשמח שתעדכן ותספר איך התחושה הכללית שלך. תודה רבה אחי.

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • בלסטוציטיס
 • ron
 • 18/04/2019 15:18
 • האם הטיפול עזר?
 • קרן
 • 25/05/2019 22:53
 • הי קרן
 • עמית
 • 26/05/2019 11:04
 • צר לי לשמוע שאתם סובלים כך, אני כל כך מבינה שזה סבל מתמשך ולא נעים ברמות בלתי נסבלות. לצערי האליניה לא העבירה את הבלסטוציטיס הומיניס ולא את התופעות. אם תמצאי פתרון אשמח לשמוע גם כן. אבל לא הייתי פוסלת רק כי זה לא עזר לי - הייתי הולכת לרופא שינסה למצוא פתרון (גם כשהם אומרים שכבר אין). הרבה בהצלחה! עמית

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • גרפסים כל היום כבר שנתיים
 • בן 30
 • 23/07/2016 15:06
 • סובל כל היום מתחושות אוויר תקוע וצורך להוציא אותו בגרפסים, בחודש האחרון יש החמרה, קושי להוציא את האוויר הזה, לוקח הרבה זמן עד שהוא יכול לצאת ולא יוצא באופן שלם, הסבל הוא רב ולא אנושי, האם יכול להיות שנגרם נזק אחרי שנתיים של גרפסים כל היום? גם במערכת העיכול התחתונה יש לי כבר הרבה זמן תופעה של גזים שנתקעים הרבה זמן עד שיוצאים, האם יכול להיות שיש לי בעיה עצבית בגוף שגורמת לתופעות האלה?

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • גרפסים
 • ד"ר יורם רוזנבך
 • 24/07/2016 19:48
 • יכול להיות שנוצר היצרות או נזק מסוים?
 • בן 30
 • 29/07/2016 14:05
 • אחרי גרפסים כל היום במשך כמעט 3 שנים? כי בחודש וחצי האחרונים אין לי שנייה שקט, הגרפסים מתקשים לצאת ולא יוצאים חלק כמו מקודם, הרבה פעמים הבטן העליונה כאילו מתקשה ומתעקמת כדי לנסות שהם יצאו, כל הזמן תקוע לי גרפס או בגרון או יותר למעטה, צריך לתמרן ולעבוד קשה כדי להוציא את זה, יש כאילו צליל של פלאק בבטן העליונה כשסוף סוף הגרפס מצליח לעלות ואפשר לנסות לשחרר אותו, המצב לא מפסיק לאורך כל היום, יש אי נוחות של נשימה לא טובה בגרון...

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • אפשר תשובה?
 • בן 30
 • 30/07/2016 20:48
 • גרפסים
 • רות
 • 31/07/2016 17:13
 • הגרפסים שאתה מתאר נשמע כמו חיידק ההליקובטר פילורי אל תטפל עם אנטיביוטקה כי זה חוזר. צריך תזונה טובה וצמחי מרפא פשוט וקל. תלך לנטורופת

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • אין לי את החיידק
 • בן 30
 • 31/07/2016 22:29
 • מה זה יכול להיות?
 • בן 30
 • 02/08/2016 22:51
 • האם זה יכול להיות משהו אנטומי למרות שבדיקת גסטרוקופיה הראתה רק בקע סרעפתי קטן כשאחרי זה בבדיקת וקת הכל תקין אפילו בלי בקע??? המצב שלי הוא סיסטמתי, לדוגמא אני רק שותה מים, אפילו לגימה אחת, ניהיה לי אחרי זה משהו סתום עם הרגשה של מצוקה עד שזה משתחרר עם גרעפס, כל לגימה של מים זה מיד סיוט בשבילי אחרי זה....

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • גרפסים
 • ד"ר אייל גל
 • 06/08/2016 14:22
 • גיהוקים הם לרב בעיה של תנועתיות מערכת העיכול כגון הפרעה בהתכווצות הקיבה או הושט ולא בעיה של חסימה. אם הגסטרוסקופיה תקינה וקיימת הפרעה בבליעה עליך לבצע בדיקה של התכווצות הושט (מנומטריה) ואולי גם בדיקת התרוקנות קיבה. פנה למרפאת גסטרו המתמחה בבעיות תנועתיות של המעי. בנוסף כפי שנכתב מקודם יכולה להיות הפרעה עצבנית של בליעת אויר מוגזמת ופליטתו שלעתים קשורה במתח או חרדה.

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • קושי בהוצאת גרפסים (אוויר כלוא)
 • AMI
 • 21/06/2017 20:19
 • לי יש מחלה זו שנים רבות. אצלי זה נוצר על רקע נפשי. והמחלה פרצה מספר פעמים אחר לחץ נפשי גדול ואז הייתי בצורה גדולה, חוץ מקושי להוציא גרפסים בשוטף. בגיל מעל 60 זה התפרץ חזק גם בגלל אירוע של הצטננות חזקה. טיפול הכי טוב שקבלתי הוא דווקא מפסיכיאטר. אבל עם השנים גם התרופה שלו CLONEX עם מינון הכי נכון לא הצליחה להתמודד טוב. הפתרון היחידי לטווח הארוך הוא לחיות עם שמחה שלמה שצריך לבנות אותה. אני כעת בן 71. הגוף שלי יותר חלש ואני מרגיש איך גישה נכונה לחיים ושמחה מצילים אותי כשהמחלה מתקרבת. בנית שמחה שלמה אפשרית לדעתי רק עם אמונה יהודית שלמה. אני למדתי וממשיך ללמוד זאת מהדיסקים וספרים של רב ארוש, מתורתו של רבי נחמן מברסלב ועוד, ובהמשך הוספתי גם הבנות ואמצעים משלי. מי שיש לו קושי להתקרב לאמונה יהודית שיתחיל כמוני עם אומנויות חיים שונות עד שירגיש שעוצמת הרוח היא קובעת יותר מאשר בריאות ביולוגית של הגוף. אז נפתחת האפשרות להתקרב לאמונה יהודית. מי שמעוניין שיצור עמי קשר במייל AMITAI123AA@GMAIL.COM

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • בעבר כשהיה לי גסטריטיס חמור יותר...
 • אייל
 • 12/07/2017 20:45
 • הייתה לי בעיה של הרבה גרעפסים שהם תקועים כאלה וגם כשאתה מוציא זה לא משחרר אצלי זה נבע מהגסטריטיס(דלקת ברירית הקיבה והתוצאה היא שהיא לא מגנה מספיק טוב על הקיבה מפני החומצות ונוצרת אדמומיות\פצע) שגורם לעיכול לא תקין היום מטופל בלנטון-כדור שמאט את הפרשת החומצה וכמו כן לא נוגע ב: שניצל מטוגן,בורקס,קפה,משקאות מוגזים מרקים מוכנים- שוקולד במינון סביר זה אפשרי בהחלט ועל מנת להחיש הריפוי לטווח הארוך תשתה 3-4 כוסות תה קמומיל ביום-התיון צריך להיות במים רתוחים 4-5 דקות - אחכ אפשר לשתות את זה כמו מים שזה הרבה יותר נוח כמו כן ,שורש ליקוריץ פותחים את הכמוסה וממיסים את האבקה בפה ובולעים - פעם ביום אפשר גם פעמיים לתקופת מה

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • ליקריץ מעולה, אך במינון
 • רוני כהן
 • 04/08/2018 12:26
 • ליקריץ נפלא. אפשר ללעוס אותו כמקל ליקריץ. בעברית נקרא גם שוש קרח. צמחים בעלי תכונות חזקות ובריכוז גבוה מצריכים מינונים. יותר מידי ליקריץ יכול להזיק.

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • גם אני חוויתי את מה שאתה חווה וככל הנראה יש לך וירוס שמשבש לך תצורה
 • שלום יהודה
 • 19/05/2019 13:11
 • בשבוע השני של פסח גם לי התפתח כל מיני גרעפסים מוזרים (שנשמעים ממש מוזר) ואז אחרי כמה זמן ניהיה לי בידיוק כמו שאתה מתאר אוויר תקוע בבטן העליונה ובגרון ולוקח לגרפס לצאת הרבה זמן ואז שהוא יוצא הוא לא יוצא בדרך כלל באופן מלא ואז הרגשתי גם חומצה בבטן וזה היא לפעמיים זה היה עולה לגרון ומגיע לפה ובקיצור זה עבר אחרי שבועים ועכשיו יש לי תופעה חדשה שאם אני לא יושן מספיק בלילה אז אני רק קם על הרגליים אני פתאום מרגיש חולשה סחרחורת והגוף בקושי נותן לי לזוז ושאני הולך להקיא ואז אני מקיא פעם אחת ואז אני מרגיש טוב ואז אחרי כמה דקות בא אלי עוד בחילה ואני מקיא רק ממש חזק ואחר כך עוד הקאה עוד יותר חזקה שגרמה לי לפול מהכסא לרצפה ואז בקיא הרביעי הקאתי מיצה קיבה וניסיתי לאכול בגלל שלא היה לי אנרגיה בגוף ואחרי שציחצחתי שיניים ניסיתי לאכול קצת ספגטי קצת קינואה להכל היה טעם מוזר מאוד והיה כואב לי לבלוע זה בטח בגלל שהקאתי מאוד חזק ובקיצור הרגשתי שעוד פעם אני הולך להקיא אז זרקתי את עצמי למיטה ותוך חצי דקה הפסיק הבחילה וישנתי איזה חצי יום ובקיצור כל פעם שאני מרגיש בחילה אני שם ראש על השולחן ויושן כמה זמן וזה עובר וככל הנראה יש לי וירוס שמפתח לי כל הזמן תופעות חדשות

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • איבוד 40 קג מהמשקל שלא מרצון
 • אילנה
 • 17/05/2019 12:27
 • שלום סובלת ממעי רגיש ומלחץ לושט העליונה מצרבות מכאיבות סותריי חומצה לא עוזרים ירדת 40 קג לא מרצון הגעתי ל50 קג לא מסוגלת לאכול כמות סבירה של מזון גם מים עומדים לי בושט וכואבים יש לחץ בושו מקרין כאב חזק לגב העליון מה ולרום הבטן נאלצת להיעזר בנורמלוקס יש לי עצירות כרונית נחלשתי מאיבוד המשקל הדרסטי ממה זה הפרעות ניורולוגיות לאחרונה חוה קשיי הליכה מה יש לי נוון שרירים פרקיסון שבץ מוחי בעיות הצרות בעמוד השרה סובלת מכאביי תופת אחרי כל אכילה ואו שתיה איך מטפלים במחלה הזאת? אני שלד ועצמות אין לי כח לכלום בדכאון וחרדה למי לפנות האם יש טיפול מתקשה לישון בלילה יש לחץ לושט וכאבים סותריי חומצה לא עוזרים

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
רופאים בתחום
ד"ר אייל גל ד"ר אייל גל
מנהל שירות לאנדוסקופיה מתקדמת במרכז הרפואי... קרא עוד
ד"ר מרק באר גבל ד"ר מרק באר גבל
רופא בכיר במכון למחלות דרכי העיכול... קרא עוד
מידע וכלים שימושיים

אינפומד בריאות דיגיטלית בע"מ