שיקום הפה האסתטי שהשיב את היכולת לחייך בביטחון

בעיות אסתטיות ותפקודיות בחלל הפה עלולות לפגום משמעותית בתחושת הביטחון ולגרום לבושה רבה. טיפול שיניים מקיף הכלל מגוון של טיפולים אורתודנטיים, אסתטיים ושיקומיים, נועד כדי לשפר את מראה השיניים והחיוך וכן גם את היכולת הפונקציונלית: הפרטים בכתבה
כתבה פרסומית כתבת חסות
תאריך עדכון: 16/09/2020למרות שהליכים לשיפור האסתטיקה הדנטלית נחשבים כטיפולי קצה המסייעים בשיפור מראה השיניים ובהענקת חיוך הוליוודי, במקרים מסוימים בהם קיימים פגמים משמעותיים, מדובר בטיפול שיקומי חיוני הנועד כדי להשיב את המראה התקין ולשפר עבור המטופל את תחושת הדימוי העצמי. כך היה גם במקרה של נועה (שם בדוי, הפרטים המלאים שמורים במערכת) - בחורה צעירה בשנות העשרים לחייה שסבלה מבעיות אסתטיות משמעותיות בחלל הפה.


כבר לאחר הבדיקה הראשונה היה ברור שיש צורך בשיקום כוללני

"כשנועה הגיעה אלינו למרפאה היא מיעטה לחייך ולא חשבה שיימצא פתרון למצבה" נזכר ד"ר מרעי כבהה, רופא שיניים בעל ניסיון רב ברפואת שיניים אסתטית, שיקום הפה ושתלים דנטליים. "כבר לאחר בדיקה ראשונית היה לי ברור שיהיה צורך בהליך שיקום כוללני בגישה מולטי דיציפלינרית" מעיד.

"השלב הראשון כלל שיחה מקיפה עם המטופלת כדי להבין לעומק מה רצונותיה מהטיפול ועל אילו צרכים עליו לענות. לאחר מכן, תכנון הטיפול כלל צילומים מקדימים ואנליזות של השיניים והלסתות כדי להתחיל ולתכנן את מהלך הטיפול האורתודונטי. מסביר ד"ר כבהה ומוסיף: "החלטנו לבצע קודם כל את יישור השיניים, עוד לפני השיקום האסתטי, כדי להשיג פרופורציות נכונות מבחינת חלוקת השיניים בפה ולאפשר תכנון מיטבי של הפעולות האסתטיות אותן יש לבצע. במקרה הזה יישור השיניים לא נועד רק כדי לשפר את מראה הלסתות, אלא גם כדי לפתור בעיות סיגריות רבות שהקשו גם על פונקציות תפקודיות, כמו אכילה ודיבור. בחרנו לבצע את יישור שיניים בצורה המסורתית באמצעות סמכים וגשרים. שבוצע ע"י ד"ר אחמד חליפה, מומחה ליישור שיניים ולסתות   הטיפול האורתודנטי ארך כשנה וחצי עד להגעה לסגר ומנח שיניים תקין ופרופורציות נכונות בעמדת השיניים.
טיפול מולטי דיציפלינרי היווה פתרון יעיל לכלל הבעיות האסתטיות והתפקודיות

"בסיום הטיפול האורתודנטי נעזרנו בהדמיה ממוחשבת כדי ליצור מעין דגם של השיקום שעתיד להתבצע. כך, יכלה המטופלת לראות לאן אנו הולכים מבחינה אסתטית ולהתרשם מהתוצאה הסופית. בשל העובדה שנועה סבלה גם ממחסור נרחב בעצם, היה צורך בביצוע של גשרים לסגירת חלק ממרווחי השיניים. מעבר לכך בוצע גם הליך לעיצוב החניכיים באמצעות חיתוך שלהן כדי להתאים קשתות סימטריות עד כמה שניתן. בשלב הסופי, ביצענו טיפול שיקומי אסתטי על-ידי ציפויי חרסינה אסתטיים לשיניים וכתרים. לאחר לקיחת מידות והכנת השיניים, יצרנו שיקום זמני שיאפשר לנועה להתרשם מהתוצאה שעתידה להתקבל.

בשל כך שהטיפול לא כלל פעולות כירורגיות, הוא לא גרם להתפתחות של תופעות לוואי או דרש זמן החלמה ארוך. ההדמיה אותה יצרנו טרם לביצוע השיקום האסתטי וכן גם יצירת השיקום הזמני, אפשרה למטופלת מעין הצצה מקדימה למראה החדש ולכן ההסתגלות לשיקום הקבוע לא הייתה מורכבת כלל. נועה הופתעה מאוד מהתוצאה הסופית: לאחר הטיפול: ההליך המקיף והיסודי אותו עברה גרם לשיפור ניכר בתחושת הדימוי העצמי שלה וסייע לה לחזור ולחייך בביטחון". מה חשוב לדעת לפני שניגשים לבצע שיקום פה אסתטי?

"ראשית, עוד בשלב המקדים חשוב לבצע הערכה נכונה של המקרה ועל פי הממצאים לתכנן את מהלך הטיפול. ההכנה המקדימה והבדיקות המקיפות חיוניות כדי להבין מהי התוצאה הצפויה וכן גם לבצע תיאום ציפיות בין הרופא המטפל לבין המטופל. הלכה למעשה, תכנון נכון יביא לתוצר הטוב ביותר.

מעבר לכך, חשוב לבחור ברופא מקצועי הבקיא בכל טיפולים הנדרשים. במקרים מורכבים, כמו זה של נועה, אני דוגל בעבודה מולטי דיציפלינרית המשלבת רופאים ממגוון התמחויות, לרבות אורתודנט, כירורג פה ולסת, רופא שיניים בעל ניסיון בטיפולים משקמים ועוד. בעת תכנון אסטרטגיית הטיפול, חשוב להתייחס לכלל הבעיות האסתטיות והתפקודיות, כדי לספק את התוצר המתאים ביותר. לבסוף, חשוב שלא להתייאש. כיום, מגוון הטיפולים הקיים מאפשר לספק פתרונות שיסייעו בשיפור מראה החיוך והפה גם במקרים מורכבים מאוד" מסכם ד"ר כבהה.הכתבה בחסות ד"ר מרעי כבהה, רופא שיניים בעל ניסיון רב ברפואת שיניים אסתטית, שיקום הפה ושתלים דנטליים. הכתבה נערכה על-ידי מערכת אינפומד. 

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר מרעי כבהה השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים יישור שיניים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
קו אמצע לסת עליונה רוני 06/09/2020 10:46
  • שלום, בן 30. קו האמצע של הלסת העליונה שלי סוטה הצידה ביחס ללסת התחתונה וביחס לקו האמצע של הפנים. מה שגורם גם לאף לסטות מעט לכיוון קו האמצע של הלסת העליונה. בעבר עקרתי שן בצד אליו סוטה קו האמצע (מכיוון שלא היה לה מקום וגלשה לכיוון פנים). איזה אפשרויות טיפול יש לתיקון קו האמצע של הלסת העליונה והאם התיקון גם יטפל באופן טבעי גם בסטיית האף? תודה

  • + הוסף תגובה
קו אמצע לסת עליונה ששי 07/09/2020 06:22
  • רוני שלום תיקון קו האמצע העליון לא ישנה את סטיית האף. ניתן לתקן את הסטייב בשתי דרכים עיקריות: 1. פתיחת מקום לשן החסרה ואח"כ השלמת המקום עם שתל וכתר. 2. עקירה בצד השני והסטת האמצע. בחירת הטיפול תלויה במבנה הלסתות, בפרופיל ועוד. לשם קבלת החלטה עליך לפנות לבדיקת אורתודונט. בהצלחה דר' ששי צדוק

  • + הוסף תגובה
יישור שיניים למבוגרים טל 06/09/2020 22:54
  • שלום, יש לי שיניים צפופות, שתי השיניים הקידמיות עקומות ויוצרות צורת וי, כך גם השיניים התחתונות, יש לי לסת תחתונה מעט חלשה. בגיל עשר אמי לקחה אותי לאורטודנט והוא לא המליץ על גשר ואף אמר שזה יכול להגדיל לי את צורת הנחיריים. רציתי לשאול האם ניתן ליישר בגיל מבוגר שיניים צפופות והאם זה באמת משפיע על צורת הנחיריים. תודה.

  • + הוסף תגובה
יישור שיניים למבוגרים ששי 07/09/2020 06:17
  • טל שלום, בהחלט שניתן ליישר שיניים צפופות גם בגיל מבוגר. בזמן הטיפול יש להתחשב בפרופיל בכדי לשפר אותו, או לא להחמיר אותו. בברכה דר' ששי צדוק

  • + הוסף תגובה
קיבוע בלסת עליונה אור 05/09/2020 01:18
  • שלום רב,היום האורתודנט הדביק לי קיבוע בלסת עליונה לאחר שנפל לי אבל הפעם הוא שם לי בארבעת השיניים הקדמיות מלבד הניבים לפי טענתו הם לא עושים יותר בגלל שזה מפעיל לחץ על השיניים התחתונות או משהו כזה,אני חושש שהניבים יזוזו חזרה כי הם היו מקור הבעיה העיקרית. האם פלטה נשלפת בלילה בנוסף לקיבוע הקבוע תמנע מהשיניים לזוז? או שצריך שהקיבוע יהיה גם על הניבים? תודה רבה מראש.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!