דלג לתוכן

מודע (Conscious)

1 דקות קריאה
זיגמונד פרויד, אבי הפסיכואנליזה, ניסה להסביר את האופן בו בנויה הנפש האנושית באמצעות מודלים נפשיים שונים. אחד ממודלים אלו הינו המודל הטופוגרפי, המציע כי הנפש בנויה משלושה רבדים מרכזיים: מודע, לא מודע וסמוך למודע. רגשות, מחשבות, זיכרונות ומשאלות עשויים להימצא בכל אחת מן השכבות הנפשיות וכן יכולים לנוע בין רובדי הנפש השונים.

המודע מתייחס לרגשות, הזיכרונות והמחשבות אשר מעסיקים אדם באופן גלוי ברגע נתון. אדם עשוי להיות מודע ברגע נתון, לדוגמא, לבגד אותו הוא לובש (למשל ברגע כניסתו למסיבה), וכאשר יהיה עסוק בשיחה תוסט מודעותו ותכלול את דבריה של בת זוגו, בעוד בגדיו יידחקו לסמוך למודע שהינו האזור בנפש הכולל תכנים הנגישים למודעותו של האדם, אך אינם מעסיקים אותו באותו רגע נתון.
רופאים בתחום
ד"ר רון קורמן
ד"ר רון קורמן רפואה אסתטית
ד"ר פבל ווסקובויניק
ד"ר פבל ווסקובויניק רפואת שיניים
5.0
( 4 חוות דעת )
"הגעתי מרוסקת עם שיניים רקובות....ולאחר סקרים הוא היחיד שנתן לי מענה סבלנות ויחס חם. וכן גם התגמש במחיר.וכמובן שיש לו סייעת שתמכה בי המון וזה מה שחשוב"
פרופ' בנימין וולוביץ
פרופ' בנימין וולוביץ ילדים
5.0
( 12 חוות דעת )
"שמענו רבות על שיטת הטיפול הייחודית שלו והיינו חייבים לקבל אותה, הפרופ׳ איש נעים וסבלני והסביר באריכות על כל שלב ושלב בתוכנית, ניכרת מדבריו מקצועיות רבה וניסיון עשיר בנושא האסתמה של ילדים"
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו