דלג לתוכן

רשתית (רטינה) (Retina)

1 דקות קריאה
פרופ' איילה פולק פרופ' איילה פולק מומחית למחלות רשתית, ניתוחי רשתית וקטרקט עם השתלת עדשות פרימיום. מנהלת מחלקת העיניים במרכז הרפואי קפלן בין השנים 1997- 2016. 073-7826683
התור הראשון הפנוי: 30/05/22, 17:15

רשתית היא שכבה של תאי עצב המצפה את הקיר האחורי של העין. הרשתית מכילה מיליוני תאים רגישים לאור ותאי עצב אחרים המקבלים ומארגנים מידע חזותי. הרשתית שולחת מידע זה למוח דרך עצב הראייה, ובכך מאפשרת את הראייה. המקולה היא אזור קטן אך חשוב במרכז הרשתית, והיא מאפשרת לראות בבירור פרטים של אובייקטים הנמצאים מולנו כמו פרצופים וטקסט כתוב. ניוון רשתית הוא מצב בו המקולה נפגעת. הדבר מתבטא בפגיעה בראייה המרכזית המאפשרת לראות פרטים קטנים. עם זאת, הראייה ההיקפית נשארת תקינה. 


  Monet_3k | Shutterstock


ישנו מגוון רחב של מחלות רשתית נוספות , ורובן ככולן גורמות לתסמינים של שינוי בראייה. 

היפרדות רשתית היא מצב בו הרשתית מתנתקת מהשכבה אליה היא צמודה - שכבה המכילה כלי דם שמספקים חמצן והזנה לרשתית. תאי הרשתית אינם מקבלים את החמצן לו הם זקוקים בכדי להמשיך ולתפקד, וככל שמשך היפרדות הרשתית ארוך יותר כך גדל הסיכון לאובדן קבוע של הראיה. מצב זה הוא מצב חירום ודורש קבלת טיפול רפואי מידי. 

רשתית דקה הוא מצב הכרוך בהידקקות חריגה של היקף הרשתית. במצב זה הרשתית חשופה יותר להתפתחות קרעים או חורים שעלולים בסופו של דבר להוביל להיפרדות רשתית. מסיבה זו יש לעקוב מקרוב אחר מטופלים עם רשתית דקה.

רופאים בתחום
ד"ר דניאל בריסקו
ד"ר דניאל בריסקו עיניים
פרופ' שחר פרנקל
פרופ' שחר פרנקל עיניים
פרופ' מיכל קרמר
פרופ' מיכל קרמר עיניים
באנר

מעוניינים לקבל מידע נוסף על רשתית (רטינה)?
השאירו פרטים להתייעצות עם פרופ' איילה פולק

שאלות מתוך פורום ניתוח הרמת עפעפיים ופלסטיקה של העין

בניהולו של ד"ר אהוד רייך
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו