בדיקת קשב - אבחון ראשוני Online של הפרעת קשב והיפראקטיביות

בדיקת קשב - אבחון ראשוני Online של הפרעת קשב והיפראקטיביות
כתבה פרסומית כתבת חסות


שאל את המומחה שלנו בפורום הפרעות קשב וריכוז >>>הפרעת קשב והיפראקטיביות (Attention Deficit Hyperactivity Disorder או ADHD) היא אחת מההפרעות השכיחות ביותר המתפתחות אצל ילדים. ילדים עם הפרעת קשב סובלים מקשיי תפקוד בסביבות רבות, הכוללות את הבית ובית הספר; וכן ביחסים עם ילדים אחרים. חשוב לאבחן את הפרעת הקשב מוקדם ולטפל בה בהתאם. ללא טיפול, להפרעת קשב עלולות להיות השפעות שליליות במהלך החיים, מהילדות ועד לבגרות. ההערכה היא שבין 3 ל-5 אחוזים מהילדים סובלים מהפרעת קשב והיפראקטיביות, או בערך 150,000 ילדים בישראל.

מחקרים מהעת האחרונה מעריכים שבין 30 ל-70 אחוז מהילדים עם הפרעת קשב והיפראקטיביות ממשיכים לסבול מתסמיני ההפרעה גם כמבוגרים. מבוגרים רבים עם הפרעת קשב והיפראקטיביות אינם מודעים לעובדה שהם סובלים מההפרעה. לרוב, הם פשוט מרגישים שאינם יכולים להתארגן, להתמיד במקום עבודה, להגיע בזמן לפגישות. מטלות היומיום כמו להתעורר בזמן, להתלבש, להתארגן ולהיות מרוכזים ויעילים בעבודה, נתפסות כאתגרים לא פשוטים עבור מבוגר עם הפרעת קשב והיפראקטיביות.

אתר בדיקת קשב מאפשר להורים לאבחן את ילדיהם, למבוגרים לאבחן את עצמם, ולאנשי מקצוע לקבל אבחון ראשוני תקף ומהימן באשר לסבירות קיומה של הפרעת קשב והיפראקטיביות ADHD.

http://www.bdikatkeshev.co.il

בדיקת קשב היא אפשרות חדשה, המספקת הערכה מקצועית ראשונית לאישוש או הפרכת חשד לקיומה של הפרעת קשב והיפראקטיביות ADHD. הבדיקה פותחה על ידי פסיכולוגים קליניים וחוקרים בכירים ומיועדת לילדים מגיל שש ומעלה ולמבוגרים. בדיקת קשב מורכבת ממבחן הבודק קשב מתמשך (בדומה למבחן ה- TOVA) ומשאלון סימפטומים המבוסס על ה- DSM-IV. יתרונות הבדיקה הם בכך שהיא פשוטה וקצרה, ומפיקה בעלות נמוכה תוצאות ברורות וקלות להבנה.

מייד בסיום הבדיקה מתקבל דו"ח הממקם את תפקוד הנבדק ביחס לבני גילו ומינו, וממליץ על כיוונים להמשך. בדיקת קשב יכולה לסייע גם לאנשי מקצוע בכך שהיא יכולה לספק הערכת תפקוד זמינה ומהימנה התומכת באבחון פורמלי.


[06/11/2008]

שאל את המומחה שלנו בפורום הפרעות קשב וריכוז >>>

הצטרפו לאינדקס הרופאים!