למה לא תמיד כדאי לנו לעבוד שעות נוספות

מחקר חדש מצא כי מי שעובד שעות נוספות באופן קבוע עלול להגדיל את הסיכון לסבול ממחלת לב ב- 60%
כתבה פרסומית כתבת חסות


מחקר בריטי חדש מצא כי מי שעובד שעות נוספות באופן קבוע, או מי שעובד 10 או 11 שעות בכל יום, עלול להגדיל את הסיכון שלו לסבול ממחלת לב ב- 60%. 


המחקר בדק 6,000 עובדי מדינה בריטים, כאשר נלקחו בחשבון גורמי סיכון מוכרים למחלות לב דוגמת עישון. החוקרים הציעו מספר סיבות אפשריות לממצאי המחקר, בין היתר שאנשים שעובדים כל יום 3 או 4 שעות נוספות, עלולים להיות לחוצים או מדוכאים יותר. 


הסבר נוסף שנתנו החוקרים אומר כי ניתן לכנות עובדים אלה כבעלי סוג אישיות הנקראת "A type", כלומר אנשים אשר יכולים להיות תוקפניים ובעלי נטייה להתרגז. לחילופין, לאנשים שנמצאים יותר שעות בעבודה, יש פחות זמן להתעמל ולהירגע וקרוב לוודאי שהם יעבדו גם בעיתות מחלה.


המחקר גם כן מתבסס על מחקר נוסף שנערך על ידי מומחה בתחום הבריאות והרווחה, שמצא כי 72% מהמשיבים עובדים מספר שעות גדול יותר מאשר שעות העבודה הבסיסיות שלהם, 29% נשארים מאוחר בעבודה פעמיים בשבוע, ו- 27% עובדים עד שעות מאוחרות באופן יומי.
אחד החוקרים אף ציין כי המחקר מצביע על כך שהעובדה שאנשים עובדים שעות עבודה רבות מושרשת בתרבות העבודה המודרנית וכי למיתון הכלכלי ישנה השפעה רבה על הדרך בה אנשים עובדים. 34% מהנשאלים ציינו שהם עובדים שעות עבודה ארוכות בכדי שיספיקו לעמוד בכמות גדולה יותר של מטרות ויעדים. למעשה, נראה כי עבודה עד שעות מאוחרות היא "הסטנדרט".


לבנת כהן, פסיכולוגית ארגונית במרכז המידע של המוסד לבטיחות ולגיהות, פרסמה את עיקרי המחקר ותוצאותיו בעלון האלקטרוני Newsletter)) של אתר המוסד לבטיחות ולגהות. 


לבנת כהן ציינה שהמחקר מעלה שאלות בנוגע לאופן בו יכולים הרגלי העבודה להשפיע על הסיכון לחלות במחלת לב. "המחקר מאשר שהאיזון בין העבודה והחיים הפרטיים תופס תפקיד מרכזי ברווחת הפרט. המעסיקים והעובדים צריכים להיות מודעים לכל גורמי הסיכון של מחלות הלב ועליהם להתייחס לשעות עבודה נוספות כאל אחד הגורמים לכך", אמרה לבנת.
לבנת הוסיפה כי יש מספר דרכים פשוטות לדאוג לבריאות הלב בעבודה, כמו הליכה בזמן ארוחת הצהריים, עלייה במדרגות ברגל במקום במעלית, על ידי אכילת פרי במקום אוכל לא מזין, ועוד.


המוסד לבטיחות ולגיהות פתח מרכז מידע הנותן מענה לעובדים ומעסיקים בכל שאלה הקשורה בנושא זה ובנושאי בטיחות ובריאות העובד בכלל. ניתן לפנות למרכז המידע ללא תשלום וללא כל התחייבות למספר: 9394* מכל טלפון.


פורומים דיכאון וחרדה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
סכיזואפקטיב - טיפול משלים מלכה 31/05/2020 12:46
  • אני מנסה למצוא תרופה משלימה למחלת הנפש ממנה סובל הבן שלי, הוא מטופל באלנזפין, הוא מגיב טוב לתרופה בדרך כלל, ואני רוצה לשפר את המצב שלו.

  • + הוסף תגובה
חרדה דני 25/05/2020 00:12
  • ישש לי חרדות ודיכאון רק ביום, ובלילה אני מרגיש מצוין, האם זה אומר משהו

  • + הוסף תגובה
רמוטיב שלמה 25/04/2020 17:47
  • לקחתי תקופה רמוטיב 500 ובערב 250 לאחרונה יצאתי מאיזיון והעלתי בעוד כדור 250 . הרופאה אמרה שצריך לעבור לציפרלקס להתחיל מ 5 מג במקביל ל500 קראתי ששילוב של השניים יכול לגרום להרעלת סירוטונין, איך מבצעים את החילוף?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!