מיינדפולנס : הכירו את השיטה שמסייעת בטיפול בתסמיני גיל המעבר

מיינדפולמנס, שיטה שבשנים האחרונות נחשבת ללהיט בעולם המערבי, ממשיכה לככב. עכשיו היא נמצאה כיעילה לטיפול בנשים עם מנופאוזה הסובלות מעצבים, חרדה ודיכאון
כתבה פרסומית כתבת חסותמספר מחקרים בעבר כבר מצאו כי מיינדפולנס עשוי לתרום לבריאות הנפשית. המילה "מיינדפולנס" נהפכה למוכרת מאוד בשנים האחרונות, אך מה זה בעצם? בקצרה ובפשוטת – היכולת של אדם להתמקד ברגע הנוכחי. למרבה הצער, המוח שלנו נודד לעיתים קרובות אל העבר או העתיד, וזה עלול לייצר לחץ נפשי. כאשר אנחנו במצב של מודעות, אנחנו יכולים להתבונן במחשבות שלנו בלי שיפוטיות, אנחנו נעשים מודעים יותר למי שאנחנו, ואנחנו לומדים להעריך את ההווה. קראו עוד: אומנות ההקשבה לפעימות הלב: הכל על שיטת המיינדפולנסהאם מיינדפולנס יכול לעזור למנופאוזה?

ככל שתוחלת החיים שלנו עולה, כך יותר נשים מבלות כמחצית מהחיים שלהם במצב של פוסט מנופאוזה. כשחושבים על המספרים הללו, זה נהיה יותר ויותר חשוב למצוא דרכים שיעזרו לנשים בגיל המעבר להתמודד עם שלב זה בחייהן. 


מחקר חדש של מאיו קליניק, אשר פורסם בכתב העת Climacteric: The Journal of the International Menopause Society, מצא כי מיינדפולנס עשוי לעזור לנשים לחוות פחות תסמינים של מנופאוזה. מהמחקר עולה כי נשים באמצע החיים שיש להן ציוני מיינדפולנס גבוהים יותר, חוו פחות תסמיני מנופאוזה.
מחקר חדש מצא כי מיינדפולנס יכול לסייע במיתון תסמיני המנפאוזה 
מיינדפולנס כטיפול

במחקר השתתפו כ-1700 נשים בגילאים 40-65, אשר טופלו במרפאת הנשים של מאיו קליניק בשנים 2015-2016. המשתתפות מילאו שאלונים שדירגו את התסמינים שלהן, את רמת המתח שהן ראו בעצמן ואת המיינדפולנס.


התוצאות הראו כי נשים עם ניקוד גבוה של מיינדפולנס סבלו פחות מתסמינים, אך השפעת המיינדפולנס לא הייתה זהה בכל התסמינים, והחוקרים לא קישרו את ההשפעה החיובית של מיינפולנס על הפחתת גלי החום וזיעה, למשל.


למיינדפולנס השפעה חיובית יותר על התסמינים של עצבנות, חרדה ודיכאון בקרב נשים בגיל המעבר שחוות מנופאוזה. לטענת החוקרים, מיינדפולנס השפיע על התסמינים הספציפיים הללו כי יש להם יותר קשר לאישיות של האדם. 


המטרה ברגעים של מיינדפולנס היא לא לרוקן את המוח אלא להיות משקיפה של הפעילות שלו, ותוך כדי גם להיות אדיבה לעצמך. השלב השני הוא ליצור הפסקה. לקחת נשימה עמוקה ולצפות בחלל, במחשבות וברגשות שלך. הרגיעה שנוצרת עוזרת להפחית מתחים.


לסיכום החוקרים טוענים כי ממצאי המחקר מצביעים על כך שמיינדפולנס עשוי להיות כלי יעיל שיסייע לנשים המתמודדות במנופאוזה עם חרדה ודיכאון. כמובן שיש צורך במחקרים נוספים כדי לאשש את יעילותה של שיטה זו. עם זאת, מכיוון שידוע שמיינדפולנס היא שיטה התורמת לבריאות הנפש, הרופאים בהחלט יכולים להתחיל לדון על הימוש במיינדפולנס כטיפול פוטנציאלי לנשים במנופאוזה.פורומים דיכאון וחרדה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
ליתיום אורוטאט drf 06/11/2019 23:54
  • על פי עצת פרופסור אמריקאי טיפלתי בבתי שלקתה במאניה דיפרסיה , מספר תוספי תזונה ובראשם ליתיום אורוטאט הוציאו אותה לגמרי מהמחלה . כיום היא כבר חזרה לחיים מלאים והיא כבר שנה ושלושה חודשים ללא תרופות פסיכיאטריות

  • + הוסף תגובה
ליתים אורוט גלי 24/08/2020 14:19
  • בבקשה תחזרי אלי. אני אימא לבן ביפולארי ורוצה לשמוע על כך. תודה.

  • + הוסף תגובה
שילוב תרופות שב 04/07/2020 12:34
דיכאון או השפעת כדור פסיכיאטרי? יוסי 26/02/2020 23:42
  • גבר נשואי אחרי אישפוז בכפר שאול נוטל זיפרקסה 10 מג פעמים ביום. פלוס דיפאלפ 500 פעם ביום. חזר לביתו ואין לו חשק מיני אין חשק ללכת לעבודה רוב היום במיטה מתעייף מהר. האם זה דיכאון או השפעת הכדורים?

  • + הוסף תגובה
מניה דפרסיה ייוסי 20/06/2020 12:00
  • לאחר שמוש של שנים בדפלפ כרונו התחילו רעידות בידיים האם יכול להיות מהכדור?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!