מהן הדרכים שיסייעו בשמירה על איכות החיים במהלך הטיפול האונקולוגי ואחריו?

למה חשוב לשמור על שגרת החיים בזמן הטיפול האונקולוגי ומה יעזור לנו להשיג זאת? פרופ' עפר מרימסקי, מומחה לאונקולוגיה, מסביר מהן הדרכים שיסייעו בשמירה על איכות החיים במהלך הטיפול האונקולוגי ואחריו
כתבה פרסומית כתבת חסותמעבר לטיפול בגידול הממאיר, אחד ההיבטים החשובים ביותר במהלך הטיפול האונקולוגי ואחריו הוא שמירה על איכות חייו של החולה. עם זאת, איכות החיים היא דבר אינדיווידואלי המשתנה מאדם לאדם, בהתאם לשגרת החיים שהייתה קיימת טרם למחלה. לפניכם שלוש דרכים מרכזיות שיסייעו בשמירה על איכות החיים בזמן הטיפול האונקולוגי.


   


קראו עוד: איך נבחרת אסטרטגיית הטיפול בסרטן ריאות?    


שמרו על השגרה עד כמה שניתן
כאמור איכות חיים היא מושג אינדיווידואלי המשתנה מחולה לחולה. עם זאת, כדי לאפשר איכות חיים טובה בזמן הטיפול האונקולוגי חשוב לשמור על השגרה שהייתה קיימת טרם לטיפולים עד כמה שניתן. 


אישה צעירה חולת הסרטן נהנת מיום בטבע עם ביתה כחלק מנסיון השמירה על איכות החיים במהלך הטיפול האונקולוגיידע הוא כוח: אספו כמה שיותר מידע על אודות המחלה

מידע על המחלה, אופן הטיפול בה, אפשרויות הטיפול הקיימות, השלכות המחלה, התסמינים וכן גם תופעות הלוואי כתוצאה מהטיפול, יאפשר שמירה על השגרה ויסייע בשיפור איכות החיים. תוכלו לקבל את כל המידע החיוני מהרופא המטפל.

קראו עוד: מהי אונקולוגיה מותאמת אישית?

הכירו את תופעות הלוואי כתוצאה מהטיפולים ואת דרכי ההתמודדות איתן

איכות החיים בזמן הטיפולים מושפעת במידה רבה מתופעות הלוואי שמתפתחות וכן גם ממידת השליטה עליהן. התייעצו עם הרופא המטפל בנוגע להתמודדות עם תופעות הלוואי השונות. קיים גם טיפול תומך  (Best Supportive Care), אשר מבוסס על מתן תרופות להקלה על כאב, מתן חמצן, נוזלים לפי צורך, מתן דם לפי צורך ועוד. טיפול זה מסייע  במזעור השפעותיהן של תופעות הלוואי ובשימור התפקוד הפיזי של החולה.הכתבה בשיתוף עם פרופ' עפר מרימסקי, מומחה לאונקולוגיה, סגן מנהל המערך האונקולוגי, מנהל היחידה לאונקולוגיה של שלד ורקמה רכה ומנהל מרפאת מעקב אונקולוגית במרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי. הכתבה נערכה על-ידי מערכת אינפומד.

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם פרופ' עפר מרימסקי השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים טיפולים ביולוגיים ואימונותרפיה בסרטן ריאה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
עישון וסרטן ריאה נדב 15/09/2020 10:28
  • המליצו לאמי להפסיק לעשן (בת65). עד כמה יש לכך משמעות לגבי סיכון לסרטן ריאה, בגיל כזה? היא אוהבת לעשן..תודה

  • + הוסף תגובה
טיפולים למוטציה ב RET טלי 17/08/2020 09:41
  • שלום, האם תוכלי להסביר איזה טיפולים זמינים בארץ למוטציה בRET?תודה

  • + הוסף תגובה
RET דר' אליזבטה דודניק 20/08/2020 12:29
  • לאחרונה אושר על ידי FDA מעכב RET ראשון- סלפרקטיניב Loxo292- זמין בארץ דרך מחקר או חמלה פרטנית. מעכב נוסך שהראה תוצאות דומות Blu 667 זמין דרך המחקר. נעשה נתונים מעטים גם על יעילות של אלקטיניב בגידולים נושאי מוטציה זו, זמין off-label ברכישה פרטית ודרך ביטוח פרטי.

  • + הוסף תגובה
אימונותרפיה ולרי 10/08/2020 10:16
  • שלום, שמעתי על מחקר חדש במזותליומה עם אימונותרפיה. האם יעילה? איך אפשר לקבל בארץ? תודה

  • + הוסף תגובה
אימונותרפיה במזותליומה דר' אליזבטה דודניק 20/08/2020 12:22
  • שלום, אכן הוצג במהלך כינוס בינלאומי אחרון WCLC מחקר שבדק את השילוב של אימונותרפיה (שתי תרופות: אופדיבו ואימפינזי) מול טיפול כימותרפי והראה ששילוב אימונותרפי זה משפר הישרדות. המיתרים בעיקר בלט בסוג אגרסיבי יותר של מזותליומה- סרקומטואיד. השילוב טרם זמין בסל שרותי הבריאות, אך יכול להינתן off-label ברכישה עצמית, דרך ביטוח פרטי או עמותות חולים.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!