מהן הדרכים שיסייעו בשמירה על איכות החיים במהלך הטיפול האונקולוגי ואחריו?

למה חשוב לשמור על שגרת החיים בזמן הטיפול האונקולוגי ומה יעזור לנו להשיג זאת? פרופ' עפר מרימסקי, מומחה לאונקולוגיה, מסביר מהן הדרכים שיסייעו בשמירה על איכות החיים במהלך הטיפול האונקולוגי ואחריו
כתבה פרסומית כתבת חסותמעבר לטיפול בגידול הממאיר, אחד ההיבטים החשובים ביותר במהלך הטיפול האונקולוגי ואחריו הוא שמירה על איכות חייו של החולה. עם זאת, איכות החיים היא דבר אינדיווידואלי המשתנה מאדם לאדם, בהתאם לשגרת החיים שהייתה קיימת טרם למחלה. לפניכם שלוש דרכים מרכזיות שיסייעו בשמירה על איכות החיים בזמן הטיפול האונקולוגי.


   


קראו עוד: איך נבחרת אסטרטגיית הטיפול בסרטן ריאות?    


שמרו על השגרה עד כמה שניתן
כאמור איכות חיים היא מושג אינדיווידואלי המשתנה מחולה לחולה. עם זאת, כדי לאפשר איכות חיים טובה בזמן הטיפול האונקולוגי חשוב לשמור על השגרה שהייתה קיימת טרם לטיפולים עד כמה שניתן. 


אישה צעירה חולת הסרטן נהנת מיום בטבע עם ביתה כחלק מנסיון השמירה על איכות החיים במהלך הטיפול האונקולוגיידע הוא כוח: אספו כמה שיותר מידע על אודות המחלה

מידע על המחלה, אופן הטיפול בה, אפשרויות הטיפול הקיימות, השלכות המחלה, התסמינים וכן גם תופעות הלוואי כתוצאה מהטיפול, יאפשר שמירה על השגרה ויסייע בשיפור איכות החיים. תוכלו לקבל את כל המידע החיוני מהרופא המטפל.

קראו עוד: מהי אונקולוגיה מותאמת אישית?

הכירו את תופעות הלוואי כתוצאה מהטיפולים ואת דרכי ההתמודדות איתן

איכות החיים בזמן הטיפולים מושפעת במידה רבה מתופעות הלוואי שמתפתחות וכן גם ממידת השליטה עליהן. התייעצו עם הרופא המטפל בנוגע להתמודדות עם תופעות הלוואי השונות. קיים גם טיפול תומך  (Best Supportive Care), אשר מבוסס על מתן תרופות להקלה על כאב, מתן חמצן, נוזלים לפי צורך, מתן דם לפי צורך ועוד. טיפול זה מסייע  במזעור השפעותיהן של תופעות הלוואי ובשימור התפקוד הפיזי של החולה.הכתבה בשיתוף עם פרופ' עפר מרימסקי, מומחה לאונקולוגיה, סגן מנהל המערך האונקולוגי, מנהל היחידה לאונקולוגיה של שלד ורקמה רכה ומנהל מרפאת מעקב אונקולוגית במרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי. הכתבה נערכה על-ידי מערכת אינפומד.

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם פרופ' עפר מרימסקי השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים טיפולים ביולוגיים ואימונותרפיה בסרטן ריאה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
טיפול אימונותרפי בני 22/03/2020 10:04
  • אני לא רוצה כימו, ושואל האם אפשר לטפל רק בטיפול אימונותרפי, ולראות תוצאות? תודה

  • + הוסף תגובה
אימונותרפיה כמניעה אורי 09/02/2020 09:02
  • הי ד"ר, סיימתי את הטיפול בקיטרודה ועכשיו אני לפני טיפול מניעתי להמשך. האם אימונותרפיה הוכחה כיעילה? תוכלי להסביר על האפשרויות למניעת חזרה? תודה

  • + הוסף תגובה
המשך טיפול בקיטרודה מעבר לשנתיים רחל 16/01/2020 17:28
  • האם ניתן לקבל המלצה להמשך טיפול בקיטרודה במימון פרטי/ ביטוחי לאחר שנתיים של טיפול כטיפול בודד בהצלחה . בצורה כזו שהביטוח יקבל זאת כהמצלת אונקולוג ממליץ.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!