דלג לתוכן

מדד מסת גוף (BMI) (body mass index, BMI)

1 דקות קריאה

BMI, או בשמו המלא Body Mass Index, הוא מדד מסת הגוף. במילים אחרות, BMI מצביע על מצב משקל הגוף על פי חישוב מתמטי, אשר לוקח בחשבון את המשקל והגובה. מדד ה-BMI מספק הערכה יעילה יותר של שומן הגוף מאשר המשקל לבדו, אם כי אינו מבחין בין שריר ושומן. בשביל רוב האנשים, מדד ה-BMI נותן הערכה מדויקת לסיכונים הבריאותיים המקושרים במשקל הגוף. חישוב מדד מסת הגוף מתבצע לרוב ע"י שימוש במחשבון BMI - מחשבון להערכת תקינות או עודף משקל, אשר מבצע את החישוב משקל בקילוגרמים חלקי ריבוע הגובה בסנטימטרים. 


תוצאות בדיקת ה-BMI מחולקות לקטגוריות לפי התוצאות הבאות:

• תת משקל (פחות מ-18.5)

• משקל תקין (18.5-25)

• עודף משקל (25-30)

• השמנת יתר (יותר מ-30) 

BMI בילדים מחושב בצורה זהה, והתוצאה מפורשת על פי גילו ומינו של הילד לאותן הקטגוריות – תת משקל, משקל תקין, עודף משקל, השמנת יתר. בדרך כלל המחשבונים לחישוב BMI בילדים מתאימים לגילאי שנתיים עד עשרים, ואינם מיועדים לילדים העוסקים בספורט באופן מוגבר. 

רופאים בתחום
פרופ' יהודה קמרי
פרופ' יהודה קמרי פנימית
5.0
( 6 חוות דעת )
"הגעתי לקמרי דרך המלצה עם קריסת כבד , חשד לשחמת , לחץ דם גבוה כולסטרול סכרת והשמנת יתר , לאחר איבחון של קמרי , הוא שינה לי את כל מערך התרופות שלקחתי במשך 10 שנים והם לא עזרו לי כלל , ואף רופא בקופ״ח לא התייחס לבעיות שלי ולטענות שלי , כבר בחודש הראשון לטיפול של קמרי , ירדתי במשקל , התאזנתי עם הסכרת והדלקת החריפה שהייתה לי בכבד , וכמובן האיזון בלחץ דם והכולסטרול, כל ביקור כל שיחת טלפון מקמרי מקצועית ומדוייקת , כולל הליווי של הדיאטנית במרפאה , וכמובן שאמליץ בשמחה על קמרי וצוותו , אני הגעתי אליו לפני שנה בדיוק עם קריסת כבד, כבר דיברו איתי על השתלה שאולי אזדקק לה , היום אני מאוזנת ושומרת על עצמי וקמרי זמין לכל שאלה או כל חשש שיש לי , ולכן אני ממשיכה אצלו לסבב נוסף של השגחה שלו וטיפול צמוד שלו , במילה אחת הוא אציל לי את החיים לפני שנה ואני אסירת תודה ❤️"
ד"ר דן קרת
ד"ר דן קרת נטורופתיה
מטפל בנטורופתיה ותזונה
ד"ר רז הגואל
ד"ר רז הגואל
המרכז הרפואי לטיפול בהשמנה
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו