דלג לתוכן

פסיכולוג התפתחותי (Developmental Psychologist)

אוטיזם
1 דקות קריאה

פסיכולוג התפתחותי הוא פסיכולוג אשר סיים תואר שני לפחות בפסיכולוגיה התפתחותית, התמחה בתחום ההתפתחותי ועבר בחינת מומחיות. פסיכולוג התפתחותי מומחה יופיע בפנקס הפסיכולוגים ותוכלו למצוא את מספר הרישיון שלו.

הפסיכולוג ההתפתחותי עוסק באבחון, ייעוץ וטיפול הנוגעים להתפתחות הילד וכן תמיכה והכוונה של הוריו במידה וקיימים עיכובים או ליקויים התפתחותיים.

במסגרת עבודתו הפסיכולוג ההתפתחותי מאתר ומאבחן בעיות בהתפתחות ומתאים את שיטת הטיפול לקשייו של הילד, הוריו ו/או האינטראקציה ביניהם. עבודתו נוגעת לתחומים כמו עיכובים התפתחותיים (בתחומי השפתי, המוטורי, הרגשי ועוד), בעיות נוירולוגיות או פיסיולוגיות (כגון אפילפסיה, פגמים מולדים וכד') וקשיים בתחום הבין אישי כגון הפרעות התקשרות, הפרעות התנהגות והפרעות התפתחותיות נרחבות (דוגמת אוטיזם, P.D.D וכד').

בנוסף לאבחון הקשיים ההתפתחותיים והכוונת ההורים לטיפול מתאים, הפסיכולוג ההתפתחותי עוסק בטיפול בבעיות באינטראקציות הורה-ילד הדורשות התייחסות והכוונה, תמיכה וסיוע להורים המתמודדים עם לקות של ילדם והתאמה רב מערכתית ורב מקצועית לקשיי הילד (כמו לדוגמא, הפנייה לריפוי בעיסוק, התאמת מסגרת חינוכית ייחודית והדרכת ההורים והחונכת של הילד בו זמנית). בנוסף לכך, חלק מן הפסיכולוגים ההתפתחותיים עוסקים במחקר בתחום ההתפתחותי.
רופאים בתחום
ד"ר מאהר חג'אזי
ד"ר מאהר חג'אזי גריאטריה
ד"ר לריסה מוצמכר
ד"ר לריסה מוצמכר עיניים
ד"ר סידני שפירא
ד"ר סידני שפירא אורתופדיה
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו