דלג לתוכן

אוסטאופתיה (osteopathy)

1 דקות קריאה

אוסטאופתיה היא שיטה ידנית לאבחון וטיפול בבעיות הנובעות ממערכת השריר והשלד, מהאיברים הפנימיים ומהראש ועמוד השדרה. מדובר בטיפול משלים לרפואה הקונבנציונלית, המתמקד בגורמים שונים היוצרים כאבים בגוף, כמו בעיות צוואר וגב, בעיות מפרקים, כאבי ראש, פציעות ספורט ובעיות הנוגעות למערכת העיכול. 

מטרתו של האוסטאופת היא לזהות את שורש הבעיה ולטפל בה באמצעות מגע הכולל לחיצות ומתיחות עדינות ומניפולציות מיוחדות. הטיפול עצמו אינו מרפא את הבעיה, אלא מעודד את הגוף להתחיל בתהליך של ריפוי.

מדובר בטיפול המתאים לכל הגילאים, מתינוקות ועד קשישים. הטיפול בתינוקות מתמקד בעיקר בשחרור הלחץ סביב הגולגולת ושרירי הצוואר שנוצר בעקבות מעבר התינוק בתעלת הלידה. טיפול אוסטאופתי בתינוקות נמצא יעיל גם במקרים של גזים, עצירות או ריפלוקס.

על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר מהטיפול יש לעקוב גם אחר הנחיות המטפל הנוגעות לאורח חיים בריא, הכולל תזונה נכונה ופעילות גופנית מותאמת. 

ההכשרה של האוסטאופתים כוללת לימודים מקיפים בתחומי האנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה, ביו-מכניקה ושיטות קליניות שונות. בישראל ניתן ללמוד אוסטאופתיה במכללה האקדמית בווינגייט או בבית הספר קוסמן. 

חשוב לציין כי בארץ אין רגולציה על לימודי ההכשרה לאוסטאופתיה, ולכן עשויים להיות הבדלים משמעותיים במספר שעות הלימוד וההתנסות המעשית בין מוסדות הלימוד השונים בארץ ובעיקר בהשוואה לאוסטאופתים שרכשו את השכלתם בחו"ל.  בארה"ב למשל, תוכנית הלימודים ארוכה יותר ודומה לתוכנית הלימודים של רופאים. 

רופאים בתחום
ד"ר נאסים אלקרנאוי
ד"ר נאסים אלקרנאוי אורתופדיה
מומחה לכירורגיה אורתופדית
ד"ר ירון ברין
ד"ר ירון ברין אורתופדיה
5.0
( 7 חוות דעת )
"הייתי רגועה מאוד לאורך כל הטיפול"
אורתוטיסט שמואל להב
אורתוטיסט שמואל להב אורתופדיה
אורתוטיסט ומנהל את מכון אורתופדי ברזילי-להב

שאלות מתוך פורום אוסטאופתיה

בניהולו של שנן שר
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו