//

שאלה - בעיות זקפה

השאלה:
אני בחור בן 28, בריא ובכושר, אך יש לי בעיות בזקפה. כאשר אני עם בחורה אני מגיע לזקפה, אך היא נופלת מהר מאד, ולעיתים לא משנה מה הבחורה תעשה - היא לא חוזרת. יש לי זקפות בוקר, אך לא כל יום, ולעיתים יש זקפה ממש טובה כשאני עם הבחורה.

יש לי חשש שיש לי ירידה ברגישות בגירוי. אני לא תמיד מרגיש מגורה כשבחורה יורדת לי. האם באמת יש לי בעיה? אם כן, לאיזה רופא עלי לפנות? כמה זמן לוקח לאבחן בעיה כזו (אם ישנה)? מה דרכי הטיפול בדרך כלל?


תשובה:


אני בהחלט יכולה להבין את תחושת התסכול לאור מצבך, אך עם זאת נראה שאתה יכול להתעודד. לפי תיאורך, כיוון שאתה מגיע לזקפה ומציין גם זקפות בוקר, סביר מאוד להניח שאין בעיה אורגנית שמפריעה לזקפה, אלא בעיה נפשית. אינני יודעת מהו הרקע המיני והרפואי שלך (האם אתה סובל מבעיות רפואיות? האם אתה נוטל תרופות כלשהן?) ועל כן לא אוכל לייעץ באופן ספציפי, אך יתכן שאתה חש לחץ כלשהו, איום, או חרדת ביצוע בזמן קיום יחסי מין, מה שבהחלט יכול להשפיע על הזקפה.

אני ממליצה קודם כל לנסות להירגע לפני קיום יחסי מין, לדאוג לאווירה רגועה או אפילו רומנטית, ולנסות להתרכז בחוויה המינית ללא חרדה. באם יש לך בת זוג קבועה - כדאי ומומלץ מאוד לשתף אותה ברגשותיך. במקביל, כדאי לפנות לייעוץ אצל סקסולוג/ית או אפילו אצל סרוגייט (מטפל מיני). תשובה לשאלה דומה תוכל למצוא כאן:

http://www.infomed.co.il/questions/q_012108_1.asp
רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!