דלג לתוכן

תגובה אלרגית למינוציקלין

מאת: מערכת אינפומד
תאריך פרסום: 29/09/2006
1 דקות קריאה

שאלה:

אני משתמש כשבועיים במינוציקלין ע"פ המלצת רופא עור. לא מזמן החלה לי פריחה (מגרדת מאוד) בגוף. האם זו תגובה אלרגית לתרופה (אחרי יותר משבועיים)? כאמור, הפסקתי עם התרופה ע"פ המלצת הרופא.

תשובה:

תגובה אלרגית לתרופה אינה מופיעה תמיד מייד לאחר נטילתה. תגובה אלרגית יכולה להופיע ימים ושבועות לאחר נטילתה. כמו כן ישנן תגובות אלרגיות המופיעות גם שנים לאחר התחלת הטיפול. אי לכך סביר להניח שאכן מדובר בתגובה אלרגית, ועליך להימנע מתרופה זו ( אלא אם נטלת תרופה נוספת במקביל ואז ייתכן ואתה אלרגי לתרופה האחרת).
רופאים בתחום
ד"ר מוטי ברדיצ'ב
ד"ר מוטי ברדיצ'ב יילוד וגינקולוגיה, רפואת נשים
ד"ר נעמה מרקוס
ד"ר נעמה מרקוס יילוד וגינקולוגיה, רפואת נשים
ד"ר דוד אולנובסקי
ד"ר דוד אולנובסקי אף אוזן גרון וכירורגיית ראש-צוואר
הצטרפו לניוזלטר השבועי של אינפומד
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו