דלג לתוכן

הפרשות חומות אצל אישה שנוטלת גלולות למניעת הריון ברציפות

מאת: מערכת אינפומד
תאריך פרסום: 14/10/2007
1 דקות קריאה

שאלה:

אני נוטלת את התרופה יסמין למניעת הריון במשך כ-4 חודשים. לאחרונה לקחתי 3 חבילות ברצף, ביומיים האחרונים התחילו להופיע מדי פעם הפרשות חומות בכמויות משתנות. ממה זה נובע? ומה לעשות בעניין?

תשובה:

ההפרשות שחווית נובעות משינויים הורמונליים כתוצאה מהנטילה הרצופה של הגלולות. התופעה נפוצה ואין מקום לדאגה. ישנן מספר שיטות להתגבר על הבעיה, כמו למשל ליטול שתי גלולות באותו יום ועוד, אך אני חושבת שהפתרון הטוב ביותר הוא להמתין לסיום החפיסה, וכן לקבל את המחזור. ד"ר מורן שויקה-רבאו - אינפומד
רופאים בתחום
ד"ר שרה דניאל
ד"ר שרה דניאל רפואה אסתטית
פרופ' בלה גרוס
פרופ' בלה גרוס נוירולוגיה
פרופ' איתן יניב
פרופ' איתן יניב אף אוזן גרון וכירורגיית ראש-צוואר
הצטרפו לניוזלטר השבועי של אינפומד
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו