דלג לתוכן
תופעת לוואי של הפסקת התרופה ריספרדל
מאת: מערכת אינפומד
תאריך פרסום: 29/05/2008
1 דקות קריאה
שאלה:

אמי, בת 90, טופלה במשך כחצי שנה בריספרדל. היא תחילה במינון של 0.5 מ"ג ובהמשך במינון של 0.25 מ"ג. התרופה לא תרמה לשיפור מצבה הנפשיף ולכן המליץ הפסיכוגריאטר להפסיק ליטול את התרופה, באחת. די סמוך להפסקת התרופה קיבלה אמי מצבי רוח וגם בלבול מידי פעם במשך היום. האם ייתכן שזו תופעת לוואי של הפסקת התרופה? אמי לא מאובחנת כחולת סכיזופרניה, והרופא המליץ על העלאת מינון הציפראמיל אותו היא מקבלת כבר שנים.

תשובה:
ציפראמיל היא תרופה נוגדת דיכאון וחרדה ואינה משמשת לטיפול בסכיזופרניה, ולכן אין קשר בין הדברים. העלאת המינון נעשתה ככל הנראה על מנת להקל על התסמינים מהם סובלת אימך. ריספרדל 0.25 מ"ג זה המינון המינימלי שאדם יכול לקבל. לכן לא מדובר על ירידה חדה במינון התרופה בדם. לא אוכל לקבוע אם זו הסיבה להופעת מצבי הרוח והבלבול. בתשובה הבאה תוכלו להתרשם לגבי תופעות הלוואי של הפסקה פתאומית של התרופה: http://www.infomed.co.il/questions/q_011801_1.htm
רופאים בתחום
פרופ' לנדאו דניאל
פרופ' לנדאו דניאל ילדים
5.0
( 59 חוות דעת )
"הפרופסור דניאל לנדאו מקצועי מאוד הסביר את ממצאי הבדיקה בצורה ברורה ונגישה, תוך התייחסות לכל שאלה שהעלתי."
פרופ' יצחק ברוורמן
פרופ' יצחק ברוורמן אף אוזן גרון וכירורגיית ראש-צוואר
מנהל יחידת אף אוזן גרון וכירורגיה של ראש וצוואר במרכז הרפואי הלל יפה
ד"ר מאיסם שהאב
ד"ר מאיסם שהאב כירורגיה כלי דם
רופאה מומחית, בכירה בתחום מחלות כלי הדם במרכז רפואי מאיר
הצטרפו לניוזלטר השבועי של אינפומד
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו