דלג לתוכן

האם תרופות פסיכיאטריות יכולות לגרום לכאבי גב?

מאת: מערכת אינפומד
תאריך פרסום: 16/07/2008
1 דקות קריאה

שאלה:

אם לוקחים תרופות פסיכיאטריות, האם אפשר לסבול מכאבי גב בגללן?

תשובה:

ראשית, אני ממליצה להתייעץ עם הרופא המטפל, כיוון שיכולות להיות סיבות רבות לכאבי גב, ורובן אינן קשורות כלל לטיפול תרופתי פסיכיאטרי. בהקשר הפסיכיאטרי, לעיתים המצב בעטיו נוטלים את הטיפול, למשל דיכאון, הוא זה שגורם לכאבי גב. לאחר שחל שיפור בבעיה הנפשית, לעיתים קרובות נעלמים כאבי הגב. בכל אופן, ישנו סוג מסוים של תרופות פסיכיאטריות אשר עלולות לגרום למצב של נוקשות שרירים הדומה להתכווצות שרירים עדינה, ובעקיפין, זה יכול להשפיע על כאבי גב. ברוב המקרים אלה תרופות מקבוצת נוגדי הפסיכוזה מהדור הישן, כמו הלידול או קלופיקסול. בברכה, ד"ר איילת אביטל-מגן - פסיכיאטרית
רופאים בתחום
ד"ר עיסאם ראבי
ד"ר עיסאם ראבי כירורגיה
ד"ר ולנטין מלמד
ד"ר ולנטין מלמד יילוד וגינקולוגיה, רפואת נשים
ד"ר דב בנדל
ד"ר דב בנדל רפואת שיניים
הצטרפו לניוזלטר השבועי של אינפומד
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו