דלג לתוכן

כאבי ראש אצל ילדה שנוטלת טימוניל

מאת: מערכת אינפומד
תאריך פרסום: 26/08/2008
1 דקות קריאה

שאלה:

הבת שלי, בת 11, סובלת כבר שנה מכאבי ראש המלווים בסחרחורת. כאב ראש כל יום, ולפעמים גם כאבי גרון, אבל לרוב כאב הראש ללא כאב גרון, ובלי חום. היא לוקחת טימוניל באופן קבוע כבר ארבע שנים. האם זה קשור? היא נבדקה אצל רופא אף-אוזן-גרון, עברה בדיקת MRI ובדיקת CT, בדיקות דם, ובדיקה של נוירולוג. לא מצאו כלום. מה עוד ניתן לבדוק?

תשובה:

קארבאמאזפין, או טימוניל, קרוב מבחינה כימית לנוגדי-דיכאון טריציקליים, והוא מפחית את הסיכון של התקפי פרכוסים הנגרמים עקב התפרצות אותות עצביים לא-תקינים במוח. לעיתים נותנים קארבאמאזפין לטיפול בהפרעות פסיכיאטריות או התנהגותיות מסוימות, לדוגמה לייצוב מצב הרוח בהפרעה דו-קוטבית. לא ציינת מה הסיבה שבגללה מקבלת בתך טימוניל, אך ידוע שאחת מתופעות הלוואי של התרופה היא כאבי ראש. לא פירטת מספיק לגבי טיבם של כאבי הראש, מה עוצמתם ועוד פרטים הנחוצים כדי להבין אם ישנה סיבה אחרת שיש לחשוש ממנה. בכל מקרה, מכיוון שציינת כי בתך כבר עברה בדיקות כולל בדיקת CT, בדיקת MRI, בדיקות דם, ובדיקה אצל נוירולוג ורופא אף-אוזן-גרון, יש לחשוב על האפשרות שכאבי הראש אכן נגרמים על ידי הכדורים. גשי לרופא המטפל, אולי יהיה אפשר לנסות להחליף את הטיפול. ד"ר נעמה זנזורי - אינפומד
רופאים בתחום
 טופ לייף לרפואה מודרנית בהנהלת ד"ר זיאד מחאמיד
טופ לייף לרפואה מודרנית בהנהלת ד"ר זיאד מחאמיד משפחה
ד"ר מיכאל רוטשטיין
ד"ר מיכאל רוטשטיין נוירולוגיה
פרופ' רונן דבי
פרופ' רונן דבי אורתופדיה
הצטרפו לניוזלטר השבועי של אינפומד
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו