טרשת עורקים- חיים בצד המחלה

טרשת עורקים- חיים בצד המחלה
כתבה פרסומית כתבת חסות


טרשת עורקים הינה מחלה כרונית אשר אינה ניתנת לריפוי. במידה ויש לך טרשת עורקים הכליליים של הלב, חשוב מאוד שתשמור היטב על בריאות הלב שלך למשך שארית ימי חייך. 

עצה זו היא ראשונה במעלה במידה וכבר עברת הליך ניתוחי פולשני על מנת לשפר את זרימת הדם אל עבר הלב שלך. ההליכים הניתוחיים אינם מביאים לידי ריפוי מחלה בעורקי הלב הכליליים. באחריותך לנקוט צעדים על מנת למנוע את התקדמות טרשת עורקים.להלן מובאים מספר צעדים אותם תוכל לנקוט על מנת לחיות בצד טרשת עורקים בצורה טובה יותר:


הכר את התסמינים
. התקשר מיד לרופא המטפל בך במידה והתסמינים הם חמורים או הופכים תדירים. התקשר באופן מיידי למוקד החרום במידה ומנוחה או נטילת תרופות אינה מקלה על התסמינים לאחר 15 דקות. אל תמתין עד אשר תוכל לקבל עזרה!


צמצם את גורמי הסיכון. ככל שרבים גורמי הסיכון אצלך, כך גדלה גם דרגת הסיכון שלך לפתח בעיות לב עתידיות.


הקפד ליטול את התרופות שלך. הטיפול התרופתי שלך מיועד על מנת לשלוט על התסמינים ועל מנת לגרום ללב שלך לתפקד בצורה יעילה יותר. הקפד למלא אחר הוראותיו של הרופא המטפל בך בזמן נטילת התרופות.


הקפד להגיע לרופא לבדיקה תקופתית. דאג לקבוע בדיקות תקופתיות אצל רופא משפחה או אצל  קרדיולוג (גם במידה ולא הופיעו אצלך תסמינים כלשהם). הבדיקה התקופתית שלך יכולה להיות אחת לשנה, או לעיתים תכופות יותר, במידה והרופא המטפל בך סבור כי יש לבדוק אותך לעיתים קרובות יותר.


כיצד אוכל לצמצם את גורמי הסיכון שלי מפני טרשת עורקים?


לבצע את השינויים ההכרחיים באורח החיים שלך אינו דבר פשוט כלל ועיקר. יש צורך בקבלת החלטה ובהרבה משמעת עצמית על מנת להפסיק לעשן, לאכול נכון ובכדי לשלוט על שיטות להפחתת לחץ ומתח נפשי. העצות אשר מובאות להלן יוכלו לסייע לך להתחיל בתהליך. אולם מומלץ לקבל בנוסף ייעוץ של תזונאים, רופאים וקבוצות תמיכה על מנת להשאיר אותך בתלם.


בלא כל קשר לשינוי שאותו אתה מבקש לבצע באורח החיים שלך:


הקפד שתהיה לך תוכנית בטרם תתחיל


קבע לעצמך יעדים מציאותיים


בצע בכל פעם רק שינוי אחד באורח חייך (למשל: הפסק לעשן בטרם תשנה את התזונה שלך)


רשום לך מעין חוזה רשמי, או לא רשמי, על מנת לחזק את ההתחייבות שלך לתהליך הביצוע של השינויים באורח החיים שלך.


היה מוכן למעידות ונסיגות. אל תהיה קשוח עם עצמך ברגעי המשבר הללו. יש לך טרשת עורקים וזו לא מחלה פשוטה.


דאג לפצות ולתגמל את עצמך כאשר אתה מצליח במשימה שהצבת לעצמך (ואין הדבר אומר לפנק את עצמך בהמבורגר וצ'יפס).


דאג לקבל תמיכה רבה מן הסובבים אותך, בני משפחה וחברים. חפש לך קבוצת תמיכה. יתר על כן שוחח עם הרופא המטפל בך הפנייה אל תוכנית שיקום הלב.

פורומים קרום הלב פריקרד

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
דלקת קרום הלב מני 05/05/2020 21:05
  • אושפזתי ל 4 ימים בגלל הדלקת ניסו לתת לי כמות גדולה של מיקרו פירין 900מ"ג 3 פעמים ביום לא היתה התקדמות בשחרור קיבלתי פרנדינזון 40 מ"ג למשך חודש וגם קולכצין אני מוזמן לאקו וביקורת בעוד שבועיים האם אני אצטרך לקחת את כל כמות הפרנדינזון 40מ"ג לים או שיפחיתו המינון בביקורת

  • + הוסף תגובה
שיקום לאחר ארוע לב ש.ש. 22/03/2020 10:42
  • אני בן 47, ואחרי ארוע לב. התנגדתי לשיקום (הייתי במצב נפשי קשה), ועכשיו, 4 חודשים אחרי אני מעוניין. האם יש טעם בכך? תודה

  • + הוסף תגובה
הבעת תודה והערכה עופרה קרסנטי רז 07/03/2020 10:07
  • מבקשת להביע את הערכתי ותורתו לטיפולו המסור בבני החיל יהונתן רז,שבזכותו הצליח להוציא אותו מהמיוקרדיטיס אחרי אינספור טיפולים במערכת הצבאית.כיום יהונתן בקורס קצינים ובריא לחלוטין. כן ירבו רופאים מקצועיים ,אביבים ואיכפתיים כימו דוקטור אדלר. לא שוכחת גם את אישתו שולי המקסימה,האיכפתית ,הסבלנות והאדיבה. תודה מעומק הלב, עופרה קרסנטי רז, אמא של יהונתן רז

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!