פציעות בקרסול: מהו הניתוח שמקצר את זמן ההחלמה?

הן נחשבות לפציעות הספורט הנפוצות ביותר ומובילות להגבלה בתנועה ולכאבים: פציעות קרסול הן ללא ספק אחת מהבעיות האורתופדיות השכיחות והכואבות ביותר, אך למעשה מדובר באוסף של בעיות שעשויות להחמיר בהעדר טיפול: מהן פציעות הקרסול הקיימות, אילו תסמינים יעידו עליהן ומהו הניתוח שיסייע לכם לעמוד על הרגליים במהירות? מומחה מסביר
כתבה פרסומית כתבת חסות
פציעות בקרסול שכיחות מאוד בקרב האוכלוסייה וכוללות פגיעות שונות, הנבדלות בניהן בדרגת החומרה, המושפעת מעוצמת החבלה וממצבו הפיזי של כל אדם. מהן הפציעות הנפוצות באזור הקרסול, אילו תסמינים עשויים להעיד על פגיעות אלה ומהו הניתוח שיעמיד אתכם חזרה על הרגליים תוך זמן קצר? צפו בד"ר אלכס ברמנט מסביר.
 מהן פציעות הקרסול הנפוצות ביותר?

כאמור, פציעות בקרסול כוללות פגיעות שונות, כאשר הנפוצה שבהן היא נקע בקרסול שעשוי להתפתח בדרגות חומרה שונות. כתוצאה מהנקע עלול להתפתח קרע או מתיחה של הרצועות המייצבות את הקרסול או פגיעה בגידים במצבים בהם הנקע לא מטופל. פציעת הקרסול עשויה להביא גם להתפתחות של פגיעה בסחוס המכסה את המפרק, עקב תנועת העצמות אחת על השנייה במהלך הפריקה או הנקע. 
כתוצאה מהנקע עלול להתפתח קרע או מתיחה של הרצועות המייצבות את הקרסול מהם התסמינים שיעידו על נקע בקרסול?

נקע בקרסול כולל פגיעה בשני מייצבי הקרסול העיקריים ויתבטא לרוב בנפיחות אזורית, בכאבים, בחוסר יכולת דריכה על הרגל או חוסר יכולת בביצוע תנועות מסוימות לאחר הפציעה. כיצד ניתן לטפל?

ברוב המקרים בהם התרחש קרע או מתיחה של רצועות הקרסול הטיפול יהיה שמרני ויכלול פיזיותרפיה. במקרים בהם הנפגע צעיר יחסית, חיי אורח חיים ספורטיבי ומעוניין לחזור לשגרה במהרה, יתבצע ניתוח לשחזור רצועות הקרסול עם תמיכה פנימית. ניתן לבצע את הפעולה הכירורגית עד לשבועיים לאחר הפציעה והחזרה לתפקוד אחריה מהירה מאוד, זאת בניגוד לחזרה לתפקוד בעזרת הטיפול השמרני שעשויה להימשך חודשים ארוכים. 

כיצד מתבצע הניתוח לשחזור רצועות הקרסול?

ניתוח זה מתבצע בהרדמה כללית בדרך כלל בשני שלבים: בשלב הראשון תתבצע ארתרוסקופיה של מפרק הקרסול,  ובהתאם לממצאיה תתוכנן אסטרטגיית הטיפול. בשלב השני יוחדר מייצב קרסול. ברוב המקרים אין צורך בקיבוע באמצעות גבס לאחר הניתוח, וניתן לדרוך על הרגל ולהתחיל בפיזיותרפיה באופן מידי. 


לאחר הניתוח, תתוכנן אסטרטגיית שיקום, בהתאם לפציעה הראשונית והטיפול שבוצע. בנוסף, יתבצע מעקב צמוד של אורתופד מומחה ופזיותרפיסט.


הטיפול המשולב הכולל פתרון ניתוחי או שמרני וטיפול פיזיותרפיה מסייע בהשגת תוצאה מקסימלית בזמן הקצר ביותר. עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר אלכס ברמנט השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים כאבי ברכיים וכאבים בכף הרגל

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
כאב בכפות הרגליים מור 07/02/2020 04:19
  • שלום, למעלה משבוע אני סובלת מכאבים עזים בכפות הרגליים והאצבעות,הן מתקשות וכאובות במיוחד כשאני נחה או ישנה. הכאב דועך רק כשאני בפעולה וכך זה כבר שבוע וחצי נון סטופ. זה מקשה עליי בהליכה יציבה ובהירדמות אשמח ליועץ בהקדם האפשרי תודה.

  • + הוסף תגובה
כאב בברך יפה 28/01/2020 09:38
  • שלום מידי פעם יש לי כאב בברך שמאל בעיקר קנאקים שאני מרגישה שהם באים מקדמת הברך בחלק התחתון שלה, אני כמעט תמיד יכולה ליצור קנאק בברך . למשל אתמול הייתי בשיעור זומבה והיה לי קנאק כזה עם כאב חד לשניה ואז עבר. כמו כן יש כאב קל כללי מידי פעם לא נראה שיש נפיחות או חום. גם בשיעור הייתה תחושה שכאילו הברך קצת משוחררת ברמה ממש קלה בעיקר שהייתי צריכה לעשות תנועה של בעיטה. זה כאב שבא מידי פעם ורציתי לדעת מה אפשר לעשות על מנת שהכאב הזה לא יופיע או לא יחמיר חלילה ושאני יוכל להמשיך להתאמן

  • + הוסף תגובה
כאב בברך בכיפוף של כ30 מעלות יגאל 25/11/2019 17:45
  • שלום רב, מזה 9 חודשים אני סובל מכאב חד בברך שמאל, ככל הניראה חבלה כתוצאה מרקיעה חזקה בקרקע. הכאב מופיע כאשר אני מבצע כיפוף עם עומס בזוית של כ30 מעלות, לדוגמא עליה במדרגות, או סתם סקוואט על רגל אחת. הכאב מורגש גם בשכיבה כאשר הרגל באויר ואני מכופף אותה. הכאב חולף עם הגדלת הכיפוף או הקטנת הכיפוף. הכאב מורגש בחלק הקידמי של הברך מאחורי הפיקה. בוצעו טיפולי פיזיותרפיה אצל מספר מומחים ללא תוצאות. בבדיקה אצל אורטופד מומחה נרשמו הממצאים הבאים: "ללא צליעה, ברך שמאל- מנח ברך תקין, טווח תנועה 0-140, ללא חריקות בתנועה, ללא נוזל. תנועתיות פיקה תקינה, ללא רגישות מעל גיד הפיקה. ללא רגישות במישוש מרווח מפרקי של הברך. מקמורה שלילי. לחמן שלילי, סימן מגירה קידמי שלילי, פיבוט שלילי. ורוס/ולגוס סטרס - תקין.טחינה וסחיטה מייצרים כאב שאינו דומה לכאב עליו מתלונן." תוצאות הדמיה: צילום - ללא ממצאים. מיפוי עצמות - קליטה בפיקה שמאל. MRI - פגיעה סחוסית של פיקה וציסטה סובכונדרלית. השאלה שלי היא, מה המשמעות של כל הממצאים הללו, כיצד עלי להמשיך מכאן? האם מותר לבצע פעילות ספורטיבית שמפעילה את הבירכיים אבל אינה גורמת לכאב?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!