דלג לתוכן

צניחת עפעף (פטוזיס)

מאת: מערכת אינפומד
תאריך פרסום: 10/01/2009
1 דקות קריאה

שאלה:

אני בת 30. עקב אבצס בקרנית לפני כחודשיים אושפזתי בבית חולים וטופלתי לאחר השחרור בין היתר בטיפות סטרודקס למשך כחודש. כבר שלושה ימים שהעין שלי נראית נפולה יותר ואיננה פתוחה כפי שהיתה קודם. ביקרתי היום אצל רופא שאמר שאין זיהום כלשהו בעין, שכנראה שהצניחה של העפעף נגרמה על ידי הסטרואידים, ושעלי להפסיקם מייד. כעת הפסקתי את נטילת הסטרואידים, למרות שנרשם לי בהתחלה להמשיך עוד שבועיים עם טיפה אחת ביום. מה גרם לצניחה של העפעף? מה עלי לעשות על על מנת להחזיר את העין לקדמותה?

תשובה:

ייתכן שהעין ה"נפולה" היא תוצאה של הטיפול. יתכן שנוצרה בצקת בעפעף המחקה מראה של פטוזיס (צניחת עפעף). בכל מקרה, אין להפסיק באופן מיידי את השימוש בסטרואידים, אלא יש לעשות זאת בהדרגה, לפי המלצת רופא העיניים שטיפל בך. בברכה, ד"ר עידו דידי פביאן - אינפומד
רופאים בתחום
 מכון גסטרואנטרולוגיה תל אביב - מדיסנטו
מכון גסטרואנטרולוגיה תל אביב - מדיסנטו גסטרואנטרולוגיה
ד"ר מחמוד מסארוה
ד"ר מחמוד מסארוה רפואת שיניים
ד"ר עוזי ברגר
ד"ר עוזי ברגר רפואת שיניים
הצטרפו לניוזלטר השבועי של אינפומד
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו