דלג לתוכן

בצקת ברגליים בעת טיפול ב- BCG

מאת: מערכת אינפומד
תאריך פרסום: 13/10/2008
1 דקות קריאה

שאלה:

במשך יותר מ-5 שבועות אני עם בצקת בשתי הרגליים. בדיקות הדם והשתן תקינות. הבצקת החלה בטיפול החמישי מתוך שישה טיפולים ב- BCG, אותו אני מקבל בשל הישנות סרטן שטחי בשלפוחית השתן. האם הבצקת נוצרה כסיבוך של הטיפול?

תשובה:

קשה לי לענות על שאלתך מכיוון שלא ציינת מהו הטיפול המדויק אותו עברת. ישנן דרכים שונות לקבל טיפול ב- BCG, ביניהן ניתוח, הקרנות, כמותרפיה ותרפיה ביולוגית. לכל אחד מהם תופעות לוואי משלו. בנוסף, להתפתחות בצקות ברגליים יכולות להיות סיבות רבות. טיפול תרופתי מסוים כגון דיזותיאזיד (משתן) וכן תרופות להורדת לחץ דם יכולות לגרום לכך. לא ציינת בשאלתך אם אתה נוטל תרופות כלשהן באופן קבוע. מחלות כגון לחץ דם גבוה, אי-ספיקת לב, אי-ספיקת כליות, אי-ספיקה ורידית, בעיות במערכת הלימפה, תת-פעילות בלוטת התריס, מחלת כליות ועוד יכולות לגרום לבצקת. אמליץ לך לפנות לאורולוג המטפל שלך, שמכיר את ההיסטוריה הרפואית שלך ואת מהלך המחלה הנוכחית, על מנת לקבל תשובות. בברכה ורפואה שלמה, ד"ר קרן גלרון - אינפומד
רופאים בתחום
ד"ר שלומי סימן טוב
ד"ר שלומי סימן טוב עיניים
ד"ר ליעד חיימוביץ
ד"ר ליעד חיימוביץ אורתופדיה
 המרכז הישראלי לאלרגיה
המרכז הישראלי לאלרגיה אלרגיה ואימונולוגיה
הצטרפו לניוזלטר השבועי של אינפומד
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו