דלג לתוכן

הסכנה בשילוב של טראמאדקס וזיפרקסה

מאת: מערכת אינפומד
תאריך פרסום: 03/10/2008 תאריך עדכון: 27/09/2013
1 דקות קריאה

שאלה:

האם שילוב בין התרופות טראמאדקס וזיפרקסה בעייתי?

תשובה:

השילוב של טראמאדקס וזיפרקסה מגביר את הסיכון להופעת serotonin syndrome - מצב נדיר, אך מסוכן מאוד, שנגרם בגלל שפעול יתר של הקולטנים לסרוטונין. הסינדרום מתבטא בבחילה, הקאות, סומק והזעה. במקרים קשים יותר עשויים להופיע הפרעות בקצב הלב, נוקשות שרירים, עליה בחום הגוף, רעד, שלשולים, אי שקט ושינוי המצב המנטלי. מצב זה יכול להיות מסכן חיים. אם אין מנוס מליטול שתי תרופות אלו בו זמנית, יש לעקוב בזהירות אחר הופעת תסמינים אלה, ואם הם מופיעים - להפסיק את התרופות ולפנות מייד לטיפול רפואי. בברכה, ד"ר טלי צ'רנוביצקי - אינפומד
רופאים בתחום
ד"ר איתן ראט
ד"ר איתן ראט עיניים
ד"ר ראובן קידר
ד"ר ראובן קידר יילוד וגינקולוגיה, רפואת נשים
ד"ר ניקולא לור
ד"ר ניקולא לור רפואה אסתטית
הצטרפו לניוזלטר השבועי של אינפומד
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו