דלג לתוכן
התכווצויות בחזה אצל אדם עם סוכרת ויתר לחץ דם מטופלים
מאת: מערכת אינפומד
תאריך פרסום: 14/12/2006 תאריך עדכון: 18/09/2013
1 דקות קריאה
שאלה:

אני במעקב סוכרת, גלוקוז - 110 ולחץ דם 140/90 . מטופל באספירין וקונקור. לאחרונה אני מרגיש התכווצויות בצד שמאל של החזה, פעם בכמה שעות לשבריר שניה ממה זה נובע? מאוד מלחיץ אותי.

תשובה:
תחושת כאב בחזה יכולה לנבוע מגורמים רבים שמקורם יכול להיות בעור, בשרירים, בעצמות, בכלי הדם הגדולים, בלב, בקרום הלב, בעמוד השדרה, בריאות, בקרום הריאות ועוד רבים נוספים. דרך האבחנה והמשך הבירור נעשית באמצעות תיאור אופי הכאב, מיקומו, סימפטומים נלווים וכן בבדיקות כגון א.ק.ג., צילום חזה או בדיקות דם. הופעת התכווצות למשך שניות מדי פעם איננה מכוונת למשהו חמור, וייתכן שמקור הכאב הוא סטרס נפשי שגם הולך ומחמיר כתוצאה מההתכווציות עצמן. מאידך גיסא קיימים מקרים רבים שאינם טיפוסיים בצורת התבטאותם ועובדת היותך סובל מסוכרת מעמידה אותך בסיכון מוגבר למחלות לב וכלי דם (אולם אם אתה מאוזן מבחינת רמת הסוכר בדם ונוטל אספירין וקונקור הסיכון שלך נמוך יותר מאשר סוכרתיים אחרים). המלצתי היא: ראשית - להימנע מלחץ, שנית - מומלץ לבצע מבחן מאמץ, להערכת תפקוד העורקים הכליליים המספקים חמצן ללב. באם הכאב מופיע בעוצמה גבוהה יותר, או בתדירות גבוהה יותר, ובוודאי אם הכאב מופיע בביצוע מאמצים, עליך לפנות לבדיקת רופא. ד"ר אמיר בר-שי - אינפומד
רופאים בתחום
ד"ר לי הונג פן
ד"ר לי הונג פן רפואה סינית
בעלת תואר M.D מסין ופרופסור לרפואה סינית מסורתית
פרופ' פרנסיס סרור
פרופ' פרנסיס סרור כירורגיה
5.0
( 5 חוות דעת )
"פרופ׳ סרור דאג להסביר לנו על המצב של הילד שלנו, ענה על כל השאלות וחששות שלנו. הוא התייחס לילד בגובה העיניים, היה נעים ומקצועי ביותר. יצאנו מהייעוץ כשכל השאלות שלנו נענו ומרוצים מאוד. בהחלט נמליץ עליו!"
ד"ר נאסים אלקרנאוי
ד"ר נאסים אלקרנאוי אורתופדיה
מומחה לכירורגיה אורתופדית
הצטרפו לניוזלטר השבועי של אינפומד
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו