דלג לתוכן

חולשה וכאבי שרירים אחרי טיפול אנטיביוטי

מאת: מערכת אינפומד
תאריך פרסום: 23/12/2007 תאריך עדכון: 22/09/2013
1 דקות קריאה

שאלה:

לפני כשבוע סיימתי טיפול באוגמנטין בעקבות הצטננות. למרות שהמצב השתפר, אני עדיין סובלת משאריות גודש באף ומשיעול, אבל הדברים שמטרידים אותי באמת כרגע הם תחושת חולשה ועייפות, וכאבי שרירים בכל הגוף, בעיקר ברגליים. מה עושים?

תשובה:

נראה שהסימפטומים אותם את מתארת, תחושת חולשה, עייפות וכדומה, קשורים לשימוש באנטיביוטיקה, או שהם חלק מן ההצטטננות ממנה סבלת. פעמים רבות, דלקות בדרכי הנשימה העליונות באות לידי ביטוי גם בתסמינים כלליים, כמו חום, חולשה עייפות, כאבי שרירים ועוד. אני ממליצה לעבוד על חיזוק המערכת החיסונית בימים אלו על ידי צריכת ויטמין C, אבץ, אכינציאה, וכמובן על ידי הקפדה על תזונה מאוזנת. אם לא תחושי שיפור בקרוב, עליך לפנות לרופא, שכן ייתכן שמתפתח משהו חדש. ד"ר מורן שויקה-רבאו - אינפומד

נושאים מרכזיים

רופאים בתחום
פרופ' זאב קורזיץ
פרופ' זאב קורזיץ נפרולוגיה
ד"ר מאוריסיו כהן וייזר
ד"ר מאוריסיו כהן וייזר אף אוזן גרון וכירורגיית ראש-צוואר
ד"ר אולג לוי
ד"ר אולג לוי אורולוגיה
הצטרפו לניוזלטר השבועי של אינפומד
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו